Pėdų priežiūros specialistė: „Didžiausia bėda šaltuoju sezonu – įaugę nagai“

Atrodo dar visai neseniai džiaugėmės galėdamos puikuotis tobulu pedikiūru, o štai dabar tenka jį slėpti. Peršokusios iš atviros avalynės į kur kas „sunkesnę“, dažniausiai pajaučiame ir pastarosios keliamas bėdas – gali kamuoti nuospaudos, išsausėti oda, įaugti nagai.
Pedikiūro idėjos
Pedikiūro idėjos / Fotolia nuotr.

Apie pėdų ir nagų priežiūros ypatybes portalas Ji24.lt kalba su pėdos centro „Myliu kojas“ specialiste Aurelija Zgirskaite.

– Atvėsus orams daugelis užmiršta, kad reikia ir toliau rūpintis pėdomis bei nagais. Kokių taisyklių rekomenduotumėte laikytis šaltuoju sezonu?

– Pirmiausia patariu atsižvelgti į tai, kaip karpote kojų nagus – jokiu būdu negalima užapvalinti. Reikia kirpti tiesiai, kad neįaugtų. Tai viena dažniausiai pasitaikančių mano klientų bėdų: jie renkasi uždarą, siaurėjančią avalynę ir netaisyklingai karpo nagus. Viso to rezultatas skausmingas – įaugę nagai.

Taip pat skaitykite: Gražių pėdų paslaptys: patarimai ir naminės priežiūros priemonės

Rudens ir žiemos metu dažnai išsausėja, sukietėja pėdų oda, ypač probleminėse vietose – ant kulnų, prie pirštų ir pan. Rekomenduoju išbandyti ir reguliariai darytis šilto aliejaus voneles. Pašildykite nedidelį kiekį aliejaus karšto vandens vonelėje ir pamirkykite kojas 15–20 minučių. Rinkitės augalinį, natūralų aliejų, tarkime, alyvuogių, kokosų ir pan. Pamatysite, kaip pėdos taps glotnesnės ir minkštesnės.

– Kokias dar pėdų problemas tenka spręsti šaltuoju metu?

– Tiek vyrai, tiek moterys skundžiasi ne tik įaugusiais, bet ir grybelio sugadintais rankų ar kojų nagais, suskilinėjusiais kulnais, karpomis, „gyvomis“ nuospaudomis, turinčiomis „šaknis“. Pastarąsias skauda, tad pirma reikia pašalinti branduolį, kad pavyktų išspręsti problemą. Nuospaudos dažniausiai atsiranda padikaulio srityje bei prie mažųjų kojos pirštelių.

Būna ir taip, kad nagai pradeda įauginėti tiems, kurie niekada neturėjo tokių bėdų. Visa tai susiję su pėdos anatomija, kuri bėgant metams, pavyzdžiui, nuo 35 metų, pradeda kisti, pėda tampa platesnė ir pan.

Iš dalies dėl visų šitų skausmingų pėdų problemų yra kalta ir mūsų pasirinkta avalynė, ypač, jeigu yra polinkis nagams įaugti, mažai rūpinamės pėdų higiena. Beje, kulnų sausėjimas ir odos skilinėjimas dažniau pastebimas būtent žiemos metu, o ne vasarą. 

Patarčiau pradėti pėdų bėdas spręsti nuo avalynės pasirinkimo – ji turi būti patogi. Labai blogai, kai pirštai suspaudžiami, kadangi avime siaurus batus itin aukštais kulnais.

Taip pat skaitykite: Ortopedas traumatologas Gintautas Pocius: „Iššokęs pėdos kauliukas – ne tik estetinė problema“

– Pavasarį ir vasarą daugiau dėmesio skiriame pėdoms ir nagams. O štai žiemą daugelis numoja ranka – juk vis tiek niekas nemato.

– Taip elgtis nėra gerai, ypač, jeigu jus kamuoja kokios nors pėdų ir nagų bėdos. Reguliarus pedikiūras net ir šaltuoju sezonu jums padės jaustis kur kas geriau. Jeigu kamuoja įauginėjantys nagai, galima apsilankyti bent kas kelis mėnesius, kad neleistumėte problemai suvešėti.

Vėliau teks tam skirti kur kas daugiau laiko, pastangų ir pinigų. Ką jau kalbėti apie tai, kad įauginėjantys nagai itin skausmingas potyris. Būna ir taip, kad nagai pradeda įauginėti tiems, kurie niekada neturėjo tokių bėdų. Visa tai susiję su pėdos anatomija, kuri bėgant metams, pavyzdžiui, nuo 35 metų, pradeda kisti, pėda tampa platesnė ir pan. O nagų įauginėjimas šiais laikais itin aktuali problema. Patariu nuolatos stebėti savo pėdų situaciją.

Taip pat skaitykite: Gražūs nagai yra tokie pat svarbūs, kaip ir depiliuota bikinio zona

– Žmonės dažnai bijo darytis pedikiūrą dėl grybelio pavojaus. Kuo sausas gydomasis pedikiūras skiriasi nuo įprastinio, kada reikia kojas mirkyti?

– Visada turite galimybę rinktis, kokį pedikiūrą darytis. Tačiau mano nuomone, sausas pedikiūras arba aparatinis yra kur kas pranašesnis, kadangi atliekamas be kojų mirkymo. Specialiu prietaisu tiek kojų nagai, tiek pėdų odos sukietėjimai yra nušlifuojami ir išvengiama bet kokios tikimybės užsikrėsti grybeliu.

Tai saugus ir higieniškas variantas visiems tiems, kurie bijo turėti tokių problemų ir vengia eiti darytis pedikiūro manydami, kad gali pasigauti šią ligą. Taip pat šiais laikais galima sutvarkyti grybelio pažeistus nagus – tiek kojų, tiek rankų: nušlifuoti, sulyginti nago paviršių, ir, jeigu reikia, galima atlikti nago protezavimą. Jis atliekamas tada, kai nago plokštelė pažeista, t. y. nagas suformuojamas specialiu medicininiu geliu ir pritvirtinamas. Toks protezuotas nagas gražiai atrodo maždaug iki pusantro mėnesio.

Dažnai žmonės gėdijasi spręsti pėdų ir nagų problemas. Jie mąsto, kaip aš eisiu, juk mano nagai negražūs, stori, kulnai suskilinėję, dar pagalvos, kad nesirūpinu nagais. Iš tikrųjų kur kas gėdingiau leisti tokioms bėdoms suvešėti ir trukdyti jums gerai jaustis! Pas mane apsilanko žmonės nuo 3 iki 95-erių metų, o tai tik dar kartą įrodo, kad nėra jokio amžiaus cenzo ar gėdingų pėdų problemų.

Pėdų priežiūros specialistė Aurelija Zgirskaitė pataria:

  • Visų pirma būkite atsakingi – rinkitės patogią avalynę, ją reguliariai dezinfekuokite.
  • Mirkykite pėdas aliejaus vonelėse, tepkite kremais, neleiskite odai sukietėti. Galite po procedūros apsimauti medvilnines kojinaites, kad oda taptų dar minkštesnė ir švelnesnė.
  • Taisyklingai kirpkite nagus – ne užapvalinkite, o karpykite tiesiai.
  • Jeigu turite kokių nors pėdų ir nagų bėdų – kreipkitės į specialistus. Nelaukite, kol problema taps skausminga.
  • Patys nebandykite išsikirpti įaugusių nagų ar pašalinti „rimtų“ nuospaudų, kad labiau sau nepakenktumėte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis