Plaukus ypač paveikia stresinės situacijos
Paklausta, koks yra ryšys tarp koronaviruso ir slenkančių plaukų, Inovatyvios dermatologijos centro gydytoja dermatovenerologė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė sakė, kad plaukų augimas yra cikliškas: vienu etapu jie auga aktyviau, kitu – ilsisi, dar kitu – slenka. Ir tas ciklas, pasak dermatovenerologės, kiekvieno žmogaus yra labai individualus. O prie atvejų, kai plaukai ima slinkti kur kas smarkiau nei įprastai, prisideda stresinės situacijos, taip pat ir ligos, nes užpuolus infekcijai, organizmas taip pat patiria stresą.
„Įtakos plaukų slinkimui gali turėti tam tikri gyvenimo įvykiai, pokyčiai, sezoniškumas, taip pat hormonai bei genetika. Visi žinome, kad rudenį ir pavasarį plaukai labiau slenka, prie to prisideda vitaminų ir mikroelementų stoka.
Tačiau yra atvejų, kai plaukai slenka stipriau. Įprastai kasdien turi iškristi apie 100 plaukų. Jei trinkdami galvą, šukuodami plaukus matote, kad kas kartą lieka sauja plaukų, krenta kuokštais, tai jau yra labai rimtas pavojaus signalas, kad reikia susirūpinti. Priežastys gali būti įvairios: galbūt trūksta mikroelementų, esate išsekę, nuvargę ar įvyko stresinė situacija.
Kas yra stresinė situacija? Plauko folikulas yra maitinamas labai menkų kraujagyslių ir bet koks spazmas gali turėti įtakos plauko mitybos sutrikimui: pavyzdžiui, užsitęsęs stresas, šeimoje ar darbe patiriamas stresas. Tai lemia, kad plaukai gauna mažiau maisto medžiagų.
Kalbant apie COVID-19, žinome, kad vieniems ši liga praeina lengvai, kitiems sukelia didžiulius karščiavimus, trečius stipriai suima ir paguldo, tenka gerti ne tik nemalonius ligos simptomus slopinančius vaistus, bet ir antibiotikus.
Po antibiotikų kurso, po gripo, viruso, peršalimo, infekcinių ligų, operacijų, gimdymo – kitaip tariant, visų situacijų, kurios yra sukrėtimas organizmui, lemia papildomą krūvį, didelį stresą, imuninė sistema turi mobilizuotis. Ir nutinka taip, kad prasirgus po dviejų trijų mėnesių stipriai pradeda slinkti plaukai, net kuokštais gali iškristi.