Plaukų priauginimas: ilgų plaukų vizija vos per porą valandų

Jau ne vienerius metus populiarus plaukų priauginimas kitiems vis dar yra naujovė. Daugybė užsienio žvaigždžių neapsieina be priauginamų plaukų sruogų, kad jų plaukai atrodytų įspūdingai.
Sveiki ir žvilgantys plaukai
Sveiki ir žvilgantys plaukai / Fotolia nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr. /MB „Elitera“ direktorė G. Sabaliauskienė
Asmeninio archyvo nuotr. / MB „Elitera“ direktorė G. Sabaliauskienė

Apie plaukų priauginimo niuansus klausiame MB „Elitera“ direktorės Gintarės Sabaliauskienės.

– Ar plaukų priauginimas populiarus Lietuvoje?

– Taip, be galo populiarus, nors, ko gero, mažai kas apie tai šneka... Juk moterys irgi mėgsta neišduoti kai kurių savo paslapčių, tarkime, kad jos plaukai yra priauginti, o ne natūraliai tokie gražūs, švelnūs ir ilgi.

– Kaip priauginami plaukai?

– Plaukų priauginimo būdų yra gana įvairių: karštasis (priauginama kapsulytėmis specialiu aparatu), šaltasis (priauginama mikrožiedeliais), juostelėmis (plaukai klijuojami), prisiuvimas (prie supintos plaukų kasos, prie galvos juostos, prisiuvami pridėtiniai plaukai (anglų k. tress) ir kt. Taip pat yra prisegamieji pridėtiniai plaukai, kurie skirti pasipuošti ypatingoms progoms ar netgi kasdien. Ko gero, labiausiai paplitęs plaukų priauginimo būdas yra karštasis. Bent pagal paklausą populiariausios yra sruogos su kapsulėmis, skirtos priauginti karštuoju būdu, ir prisegamieji pridėtiniai plaukai. Ypač vasarą, kai būna daugiausia vestuvių.

– Priauginti naudojami sintetiniai ar natūralūs plaukai?

– Naudojami tik natūralūs žmogaus plaukai. Rinkoje plaukų yra įvairių: nuo pigiausių, kurių sruoga siekia vos porą litų, iki brangių, kai už sruogą sumokama daugiau kaip 15 litų. Žinoma, nuo kainos dažnai priklauso ir kokybė.

– Visgi įdomu, kodėl taip skiriasi kainos, jei tiek pigiausi, tiek brangiausi plaukai yra žmogaus?

– Didelis kainų skirtumas susidaro dėl to, jog skiriasi plaukų apdirbimo būdai. Pigūs plaukai dažomi karštame vandenyje, kad greičiau būtų išgauta reikiama spalva. Be to, jei naudojami azijietiški plaukai, kurie yra storesni nei mūsų, europiečių, jie tempiami, kad būtų išgautas reikiamas ilgis ir storis. Galiausiai šie plaukai apipurškiami silikonu, jog atrodytų lyg šilkiniai. Istorija skamba gražiai, tačiau blogiausia, kad po savaitės dviejų ar mėnesio silikonas pradeda plautis. Tuomet plaukai tampa nevaldomi, šiurkštūs, veliasi. Aukštesnės kokybės plaukai mirkomi ir dažomi savaitę šaltame vandenyje, kad nepažeistų plauko ir būtų išsaugota kuo geresnė kokybė. Be to, jiems nenaudojamas silikonas, jie netempiami. Taigi tokie plaukai bus gražūs daug ilgiau ir reikės gerokai mažiau priežiūros.

Plaukų priauginimas: prieš ir po
Plaukų priauginimas: prieš ir po

– Ar nuo priauginimo labai nukenčia natūralūs plaukai?

– Galėčiau išskirti tris pagrindinius veiksnius. Pirma – kaip plaukai priauginami. Jei priauginama prie itin plonų sruogų, yra didesnė galimybė išpešti sruogeles.

Antra – plaukų kokybė. Jei priauginimui naudojami pigūs azijietiški plaukai (jų apstu Europoje), plaukai velsis, reikės dažniau juos šukuoti, pešti, o tai, žinia, kenkia ir saviems plaukams.

Trečia – kaip nuimami plaukai. Plaukams nuimti reikia naudoti specialias priemones ir tai daryti itin kruopščiai, kad nebūtų išpešti ir pažeisti tikrieji plaukai. Aš jau aštuonerius metus prisiauginu plaukus, tačiau mano natūralūs plaukai dėl to nesuplonėjo, išliko tokie patys. Taigi didelės žalos tikrai nėra. Problemų saviems plaukams galima pridaryti tik neatsižvelgus į prieš tai mano minėtus tris pagrindinius veiksnius.

– Ar priaugintiems plaukams reikia specialios priežiūros?

– Šiek tiek ankščiau ir pati galvojau, kad jiems nereikia specialios priežiūros, bet, kaip parodė praktika, taip nėra. Kai pradėjau naudoti plaukų priežiūros priemones be druskų, parabenų, sulfatų, plaukų būklė visiškai pasikeitė. Taigi priemonės, kurios naudojamos priaugintiems plaukams, yra labai svarbios. Beje, yra ir specialių šepečių, kurie itin atsargiai iššukuoja tokius plaukus.

– Ar su priaugintais plaukais galima daryti tą patį, ką ir su savais plaukais, t. y. dažyti, tiesinti, garbanoti?

– Su aukštos kokybės plaukais galima daryti viską,  o su prastesnės kokybės reikia elgtis atsargiau, nes dažant gali nusiplauti silikonas. Tada plaukų sruogos taps šiurkščios, nevaldomos. Tiesinant, garbanojant, kaip ir saviems plaukams, būtina naudoti specialias priemones, kad plaukai būtų apsaugoti ir kuo ilgiau išliktų gyvybingi, žvilgūs, gražūs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis