Nieko keisto, juk žiemą moterys dažniau naudoja plaukų džiovintuvą, kas itin nualina plaukus. Šią problemą dar labiau sunkina temperatūrų skirtumai: iš šiltų namų išeiname į šaltą orą, ir atvirkščiai.
Žemiau pateiktos taisyklės padės jeigu ne atsikratyti, tai bent jau gerokai sumažinti šias nemalonias problemas.
1. Venkite aukštų temperatūrų
Netrinkite galvos karštu vandeniu – toks įprotis nusilpnina ir išdžiovina plaukus. Lygiai taip pat veikia plaukų džiovintuvai ir tiesinimo žnyplės. Pasistenkite kuo rečiau naudotis šiomis priemonėmis ir leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.
Taip pat skaitykite: 8 patarimai puresniems plaukams
2. Dėvėkite kepurę
Plaukai, o tiksliau plaukų svogūnėliai, veikiami šalčio, gali pradėti slinkti. Todėl žiemą nepamirškite galvos apdangalo. Tiesa, šaltuoju metu laiku, kai iš lauko užeinate į šiltą patalpą, pavyzdžiui į autobusą ar į prekybos centrą, kepurę reikėtų nusiimti. Kepurę rinkitės nei per šiltą (storą, spaudžiančią), nei per ploną ir laisvai tabaluojančią ant galvos. Jeigu esate ilgų plaukų savininkė, surinkite garbanas taip, kad jos „pasislėptų“ po kepure.
3. Neikite į lauką drėgnais plaukais
Smulkūs vandens lašeliai lauke sušąla ir daro plaukus silpnus bei lūžinėjančius. Be to, čia jau nekalbama apie galimas rimtas sveikatos problemas. Tokiu atveju verčiau trinkite galvą iš vakaro ir leiskite plaukams natūraliai išdžiūti arba, jeigu trenkate ryte, rinkitės mažesnę blogybę – plaukų džiovintuvą.
4. Rūpinkitės plaukais atidžiau negu vasarą
Naudokite kokybiškus, chemiškai neagresyvius ir plauką tausojančius šampūnus bei kondicionierius. Nepamirškite maitinamųjų plaukų balzamų ir kaukių, ypač jeigu jūsų plaukai dažyti. Nepiktnaudžiaukite plaukų želė, vašku, putomis ir kitomis šukuoseną formuojančiomis priemonėmis – žiemą jos gali pateikti „siurprizų“.
5. Palepinkite plaukus linų sėmenų aliejumi
Prieš plaudamos plaukus, 10 min. masažuokite galvą prie šaknų linų sėmenų aliejumi, o po to paskirstykite palei visą plaukų ilgį.
Taip pat skaitykite: Eterinių aliejų žinovė: kaip sustiprinti imunitetą ir dezinfekuoti namų orą. Aliejų mišinių receptai
6. Pakeiskite šukas
Jeigu plaukai linkę elektrintis, vietoj plastmasinių šukų naudokite natūralias medines ir įsigykite plaukams skirtą antistatiką.
7. Nepamirškite tinkamai maitintis
Plaukų grožis kyla ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Žiemą ypač aktualus vitaminas D. Vartokite daugiau kiaušinių, ankštinių kultūrų, sviesto, pieno. Kad plaukai gautų pakankamai būtino kalcio, į racioną įtraukite varškę bei kietąjį sūrį. Tai pat nepamirškite vitaminų A ir E, kurių gausu riebioje žuvyje, riešutuose ir augaliniuose aliejuose. Slenka plaukai? Vartokite cinko turinčių produktų: morkas, neriebią mėsą, žuvį bei riešutus.
8. Kirpkite galiukus
Jeigu plaukai itin nušiurę, reguliariai kirpkite jų galiukus bei naudokite jiems skirtas apsaugines priemones.
9. Kiekvieną vakarą šukuokite plaukus
Kasvakar, skaičiuodamos iki 100, šukuokite plaukus palei visą jų ilgį masažinėmis šukomis. Stipriai nespauskite ir nepešiokite plaukų – darykite tai švelniai ir rūpestingai.
10. Lepinkite plaukus naminėmis plaukų kaukėmis
• Plaukų augimą stimuliuojanti kaukė
Paimkite vieną kiaušinio trynį ir sutrinkite jį su 1 valg. š. alyvuogių aliejaus bei pridėkite 1 valg. š. konjako. Įtrinkite į plaukus, palaikykite 30–40 min. ir kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu.
• Maitinamoji plaukų kaukė
Ši kaukė suteikia plaukams žvilgesio. Jai pagaminti reikia bet kokio rūgštaus pieno produkto, pavyzdžiui, kefyro. Užtepkite produktą ant plaukų, palikite 30 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.
• Atkuriamoji plaukų kaukė
Į ramunėlių nuovirą įlašinkite kelis lašus skysto vitamino E arba migdolų aliejaus, užtepkite ant plaukų, palikite 20 min. ir nuplaukite.
• Kaukė riebiems plaukams (prieš plaukų trinkimą)
Reikės: 1 kiaušinio trynio, 1 arbat. š. alyvuogių arba saulėgrąžų aliejaus ir kelių lašų ricinų aliejaus. Viską išmaišykite iki vientisos masės, užtepkite ant galvos odos ir plaukų, palaikykite 20 min. ir kruopščiai išplaukite su šampūnu.