Kaip sakė E.Saunorytė-Kinderienė, įprastai šukuosenų tendencijas diktuoja pasauliniai didieji plaukams skirtos produkcijos gamintojai, kiekvieną sezoną pateikiantys vadinamąjį tendencijų gidą. Tačiau šiam sezonui, veikiausiai dėl koronaviruso atneštos krizės, kuri, pašnekovės žodžiais, grožio pasaulį sukrėtė iš pamatų, plaukų priežiūros produkcijos gamintojai gido neparuošė.
Taigi šį kartą pakalbėsime apie šukuosenų tendencijas, kurias diktuoja mados industrija, ir tas, kurios vis dar vyrauja pas mus Lietuvoje.
Mados industrija atsisuko į natūralumą
Plaukų stilistės teigimu, didieji pasaulio mados namai šiandien atsisuko į natūralumą: „Vyrauja visiškai natūralūs sušukavimai, natūralios spalvos, jokių išdidintų formų, tokia kūrybinė netvarka.“
Kirpimai, pasak E.Saunorytės-Kinderienės, neišdailinti, plaukų ilgis – iki pečių arba ilgesni, bendras įvaizdis – siekiama sudaryti natūralaus kritimo įspūdį.
Paprašyta išskirti keletą detalių, plaukų stilistė sako, kad viena jų – siūlomas paplūdimio įvaizdis: „Tačiau jis ne perdėtas, kad plaukai nebūtų cukruoti, traškūs. Vaizdas turėtų būti maždaug toks, kad atsikėlėte iš lovos, perbraukėte ranka plaukus ir galite eiti pro duris. Neišdirbta, neišdailinta, neiškedenta, neišpurenta.“
Kai kurie mados namai, pasak pašnekovės, siūlo žaismingą elementą – susipinti ploną kasytę ir atmesti ją į priekį.
Kitas E.Saunorytės-Kinderienės pastebėjimas, peržvelgus dar metų pradžioje pristatytas didžiųjų pasaulio mados namų 2020–2021 m. rudens ir žiemos kolekcijas, – glotniai sušukuoti plaukai prie pat galvos, surišti į įvairiausias uodegas ar tiesiog palikti laisvai kristi.
„Bendras visose kolekcijose vyraujantis bruožas – nedidelė plaukų apimtis. Pastebiu, kad labai žaidžiama su plaukų skyrimais. Jie – įvairiausiose ir netikėčiausiose vietose, pavyzdžiui, giliai smilkinio zonoje, vidury galvos, – sako pašnekovė.
– Yra ir šlapio efekto įvaizdžių – šlapios bangos elementų, bet jie – neišdailinti, ne teatriniai.“
Spalvų gamoje – daug rudų atspalvių
Kalbėdama apie plaukų spalvas, E.Saunorytė-Kinderienė pabrėžia, kad vyrauja visiškai natūralios, labai daug rudų atspalvių. „Mados namai sugrąžina rudą spalvą su įvairiausiais niuansais. Nėra jokių rudai raudonų. Vyrauja rudi – kavos, šokolado, žemės atspalviai, – akcentuoja specialistė.
– Kalbant apie dažymą, prieš metus dvejus itin populiari buvo kontūravimo technika. Ji leisdavo iš dalies šviesinti tam tikras plaukų zonas, taip koreguojant veido ovalą, vizualiai didinant plaukų apimtį.
Šiandien kontūravimas turi labai apibrėžtas ir aiškias linijas – veido, kirpčių zonoje pašviesinama gana masyvi plaukų sruoga, kuri įrėmina veidą. Tai tarsi buvusio kontūravimo interpretacija. Prieš tai naudota dažymo technika buvo gerokai subtilesnė, o ši atliekama gana grubiai. Tiesa, kontrastas nėra labai didelis – tikrai nėra taip, kad bazinė spalva juoda, o ta sruoga – balta. Tai atliekama su perėjimu.“
Iš Lietuvos nesitraukia „ombre“ ir „balayage“
E.Saunorytės-Kinderienės teigimu, nors pasaulyje „ombre“ ir „balayage“ plaukų dažymo technikos jau atgyveno savo amžių, mūsų šalyje jos vis dar yra populiariausios.
„Manau, kad tam įtakos turi ir viruso lemta situacija, nes šie dažymai yra labai patogūs. Kitaip tariant, kai turime lengvą perėjimą iš natūralių plaukų į dažytus, mes esame nepriklausomi, mums nebūtina lankytis grožio salone kas mėnesį ar pusantro, galime neiti ir pusmetį. Taigi, sakyčiau, kad šiandien Lietuvoje „ombre“ ir „balayage“ technikos su visomis savo variacijomis visiškai neužleidžia lyderio pozicijų.
Pasaulinėse mados tendencijose šių dažymo technikų jau nebėra, yra vientisos rudos arba žemės spalvos, o Lietuvoje šios technikos pamėgtos ir vis dar norimos“, – sako plaukų stilistė.
Paklausta, ką patartų lietuvėms, E.Saunorytė-Kinderienė sako besitikinti, kad moterys atkreips dėmesį ir bent vieną pasaulinę tendenciją pritaikys sau.
„Lietuvės moterys yra labai gražios ir be galo besirūpinančios savimi, kai atsitrauksime nuo baimių, viruso, galbūt atkreipsime dėmesį į tendencijas ir vieną kitą elementą tiesiog pritaikysime savo kasdienybėje – to labai ir linkėčiau, – sako plaukų stilistė.
– Pasakyti visoms moterims, kad jos dažosi nemadingai, būtų per drąsu. Tačiau iš dabartinių tendencijų vienareikšmiškai galiu pasakyti, kad šios dažymo technikos („ombre“, „balayage“) traukiasi į antrą planą.“