Tačiau čia skubėti nereikėtų: garsiausi makiažo meistrai vieningai sutaria, 2023 m. pavasario-vasaros tendencijų centre – sveika ir natūraliai spindinti oda, nuo kurios turėtų prasidėti bet kokia makiažo rutina. Todėl odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė dalijasi 4 patarimais, kaip prikelti odą iš žiemos miego ir paruošti ją kosmetikos priemonėms.
Visą pasaulį užkariavusi „skinimalizmo“ tendencija niekur neketina trauktis ir šiemet – sveikai švytinti oda išlieka vienu svarbiausių makiažo elementų. „Šių metų makiažo tendencijos akcentuoja natūralų grožį ir vis garsiau kalba apie tai, kad mažiau yra daugiau. „Skinimalizmas“ arba odos minimalizmas kviečia neslėpti matomų „trūkumų“, pavyzdžiui, strazdanų, verčiau leisti savo natūraliems bruožams tapti išskirtiniais makiažo akcentais. Todėl šiemet didžiulis dėmesys sutelkiamas į odos priežiūros rutiną, nuo kurios turėtų prasidėti bet koks makiažas“, – pasakoja specialistė.
Odos blizgesys – be skaistalų
Blizgi ir sveikai švytinti oda – tai šių metų makiažo tendencija numeris vienas. Tačiau šiam efektui išgauti svarbūs ne tik tinkami skaistalai, bet ir kasdienė odos priežiūra. Todėl, anot O. Ramanauskaitės, odos priežiūros trejybė – valymas, drėkinimas ir apsauga – turėtų tapti jūsų prioritetu.
„Vienas iš svarbiausių odos priežiūros žingsnių – tai odos valymas. Nepašalinti susikaupę nešvarumai, makiažo likučiai gali kimšti poras. Tai gali išprovokuoti spuogus, odos uždegiminius procesus. Tik tinkamai nuvalyta oda galės įsisavinti odos priežiūros priemones, kurios padeda užtikrinti skaistumą. Todėl svarbu odą valyti kasdien, o kartą arba du kartus per savaitę atlikti odos šveitimą šveitikliu“, – pasakoja specialistė.
Kitas svarbus žingsnis švytinčios odos kelyje – tai drėkinimas, kuris padeda palaikyti optimalų drėgmės lygį odoje. Tinkamas drėkinimas padeda išvengti lipidinio barjero funkcijų sutrikimo, kurios gali lemti odos šerpetojimus, tempimo jausmą, paraudimus. Tik tinkamai sudrėkinta oda gali turėti tolygesnį atspalvį, lygesnę tekstūrą, todėl ir makiažo priemonės gali pasidengti tolygiau.
„Drėkinančių priemonių sudėtyje ieškokite tokių veikliųjų medžiagų kaip hialurono rūgštis, pieno rūgštis, šlapalas, amino rūgštys, natrio PCA. Taip pat drėgmę padeda sulaikyti ir barjerą sustiprinti keramidai, riebiosios rūgštys. Tačiau tam tikrų ingredientų efektyvumas priklauso ir nuo jūsų odos tipo“, – sako O.Ramanauskaitė.
Galiausiai, specialistė priduria nepamiršti į savo odos priežiūros rutiną įtraukti SPF turinčių priemonių. Apsauga nuo UV spindulių poveikio padės palaikyti sveikos, skaisčios ir švytinčios odos išvaizdą.
Pamaitintos ir sodrios lūpos, pasiruošusios ryškiam raudoniui
Šį sezoną natūraliai spindinčią odą papildo ryškūs akcentai. Vienas iš jų – intensyvių rožinių ar sodrių raudonų atspalvių lūpos. Tačiau, anot O.Ramanauskaitės, norint sukurti tobulą lūpų makiažą, kuris atsilaikytų bet kokiomis sąlygomis, pirmiausiai reikia pasirūpinti lūpų odos būkle.
„Atliekant veido odos šveitimą, reikėtų nepamiršti ir lūpų odos. Lūpų šveitiklis pašalina negyvas odos ragines ląsteles, išlygina odos paviršių, todėl lūpų dažai gali pasidengti lygiau ir išlikti ilgiau. Rekomenduojama lūpas šveisti 1–2 kartus per savaitę“, – sako specialistė.
Taip pat svarbus ir lūpų drėkinimas. Tik ant sudrėkintų lūpų dažai gali pasidengti tolygiai ir atrodyti nepriekaištingai. „Tinkamai parinktas lūpų balzamas padės atkurti lūpų odą, suteiks joms glotnumo, minkštumo, sumažins išsausėjimus, skilinėjimus ir sukurs putlesnių lūpų efektą. Lūpų balzamo sudėtyje ieškokite tokių ingredientų kaip bičių vaškas, taukmedžio ar kakavos sviestas, pantenolis, avokadų, moringų aliejai“, – teigia O. Ramanauskaitė.
Specialistė priduria, kad nušveistas ir sudrėkintas lūpas galite patepti nedideliu kiekiu makiažo pagrindo ar maskuojamo kremo. Taip užpildysite lūpų įtrūkimus ir sukursite tolygų lūpų dažų pagrindą.
Natūraliai vešlūs antakiai – svarbiausias akcentas akims
Kartu su natūralaus makiažo tendencijomis išpopuliarėjo ir natūralūs bei vešlūs antakiai. „Antakiai yra viena iš labiausiai pastebimų veido dalių. Kuo jie storesni ir vešlesni, tuo labiau išryškinamos akys. Todėl labai dažnai ryškūs ir vešlūs antakiai yra svarbesnis akcentas negu ryškios blakstienos ar tamsūs akių šešėliai“, – pasakoja specialistė.
Anot O.Ramanauskaitės, prieš naudojant antakių pieštukus ar kitas ryškinimo priemones, pravartu juos pamaitinti. Antakių priežiūroje rekomenduojama naudoti serumą, kuris gali padėti juos sustiprinti, padidinti elastingumą, suteikti vešlumo ir skatinti augimą.
„Antakių priežiūros priemonių sudėtyse ieškokite tokių veikliųjų medžiagų kaip pantenolis, hialurono rūgštis, simondsijų, ricinos aliejai, peptidai, biotinas, keratinas, lecitinas, argininas“, – pasakoja odos priežiūros specialistė.
Taip pat O.Ramanauskaitė rekomenduoja antakius kasdien šukuoti. Jų svogūnėlių stimuliavimas gali paskatinti augimą ir suteikti norimą tvarkingą išvaizdą.
Makiažo pagrindas ir odą maitinančios priemonės viename
Tinkamai paruošę odą, lūpas ar antakius, galite pradėti rinktis kosmetikos priemones. Anot specialistės, tai daryti reikėtų ypač kruopščiai: šiais metais atsigręžiama į natūralumą, todėl populiarumo viršūnėje – mineralinė kosmetika.
„Mineralinė kosmetika yra išgaunama iš natūraliai gamtoje randamų mineralų. Tokiose kosmetikos priemonėse dažniausiai nesutiksime kvapiųjų medžiagų, dažiklių, parabenų ar konservantų. Todėl mineralinė kosmetika nedirgina ir tinka visų tipų odai, taip pat ir jautrios, riebios, į aknę linkusios ar probleminės odos savininkėms. Ji nekemša porų, sugeria riebalų perteklių ir suteikia odai matinį efektą. Taip pat mineralinė kosmetika gali suteikti ir papildomos naudos, pavyzdžiui, joje randamos mineralinės medžiagos kaip cinko oksidas ir titano dioksidas gali apsaugoti odą nuo žalingo UV spindulių poveikio“, – pasakoja specialistė.
Tačiau net jeigu renkatės įprastas makiažo priemones, nepamirškite jose ieškoti papildomų naudingų ingredientų. „Jau praėjo laikai, kai makiažas buvo skirtas tik nuslėpti odos trūkumus. Šiandien vis labiau populiarėja „hibridiniai“ produktai, kurie vienu metu atlieka kelias funkcijas – tiek maskuoja ar suteikia spalvos, tiek ir maitina. Pavyzdžiui, neretai lūpų dažai turi ir naudingų aliejų, todėl jie padeda kovoti su išsausėjusiomis ir suskilinėjusiomis lūpomis. Arba blakstienų tušai gali būti praturtinti ir aliejais, kurie skatina šių augimą ir vešlumą“, – sako O.Ramanauskaitė.
Anot specialistės, šiandien taip pat populiarėja makiažo pagrindai ar maskuojančios priemonės, kurios turi ir maitinamųjų bei odą puoselėjančių ingredientų. „Lengvai pigmentuotos drėkinančios priemonės, BB ir CC kremai ne tik padeda maskuoti smulkius trūkumus, išlyginti bendrą odos spalvą, bet ir pamaitina ir drėkina odą“, – teigia specialistė.
Anot O.Ramanauskaitės, jeigu makiažo pagrindas sukuria nepageidaujamą kaukės efektą, jį galite tarpusavyje sumaišyti su drėkinančiu kremu ar hialurono rūgšties serumu.