Atidžiai komplektuodamos savo drabužių spintos turinį, jūs lengviau atliksite visas su apranga susijusias užduotis – be panikos apsirengsite kiekvieną rytą, be vargo susikrausite lagaminą kelionei ir operatyviai atliksite spintos pertvarkymus kiekvieną pavasarį bei rudenį.
Visa tai įmanoma, jei kiekvieną kartą prieš įsigyjant naują drabužį užduosite sau penkis testinius klausimus. Dėl maksimalaus poveikio taikykite juos eilės tvarka ir pirkite tik visas penkias sąlygas atitinkančius drabužius.
TAIP PAT SKAITYKITE: Spintos revizija pagal stilistę Agnę Gilytę: drabužių deriniai kiekvienam figūros tipui
1. Ar jis tinka prie mano stiliaus?
Jei drabužis parduotuvės lentynoje ar internetinėje parduotuvėje patraukė jūsų akį, iš tikrųjų susižavėjote jo visuma. Tačiau atsakykite sau: ar jis tikrai atitinka tai, ką norite vilkėti? Galvokite apie savo stilių, kaip apie paveikslą ar plakatą – visi piešinio elementai turi derėti tarpusavyje, sudarydami vientisą įvaizdį taip, kaip drabužiai spintoje sudaro nuoseklų asmeninį stilių.
Atkreipkite dėmesį į detales ir, kiek įmanoma, sukonkretinkite pasirinkimą – įsižiūrėkite į audinį ir raštą, spalvas, kirpimą, siūles, apžiūrėkite visas, net ir smulkiausias, detales. Išsirinktas drabužis turi papildyti jūsų paveikslą (spintą). Jei rūbas atitinka jūsų stiliaus koncepciją, užduokite sau kitą klausimą.
2. Ar man tinka siluetas ir ar patinka audinys?
Tai, kaip drabužis jums tinka ir iš kokio audinio yra pagamintas, turėtų būti pagrindiniai drabužio įsigijimo principai. Pirmiausia išsirinktas rūbas turi jums idealiai tikti. Prieš pirkdamos naują drabužį, būtinai jį pasimatuokite. Jei skubate ir sakote, jog tai nedidelė investicija, todėl galite pirkti nesimatavusi, yra labai didelė tikimybė, jog paprasčiausiai iššvaistysite pinigus. Pasimatuokite, ilgai netruksite.
Drabužiai ant pakabų ar plastikinių manekenų atrodo kitaip nei atrodys ant jūsų kūno. Atkreipkite dėmesį į pečių liniją – jei renkatės klasikinį siluetą, ji turi baigtis ties pečiais; patikrinkite rankovių ir klešnių ilgį, liemens apimtį ir aukštį ir t. t. Nestovėkite prieš veidrodį, pasivaikščiokite, pritūpkite ar atsisėskite, pasižiūrėkite, kaip drabužis juda, galbūt iš priekio puikiai tinkanti palaidinė nugaroje suformuoja bangą, kuri atrodo, tarsi dėvėtumėte išaugtą drabužį.
Galiausiai atsakykite sau, kiek kartų galėsite jį apsirengti. Jei mažiau nei 30, net neverta svarstyti tokio įsigyti.
Būtinai pasižiūrėkite drabužio audinio sudėtį. Audiniai skirtingai dėvisi ir nusidėvi, skirtingai leidžia odai kvėpuoti ir nevienodai sugeria drėgmę. Natūralūs audiniai švelnesni odai, rečiau alergizuoja, leidžia jai kvėpuoti, ne taip sugeria kūno kvapus, todėl tinka dėvėti arčiau kūno. Sintetinius audinius rinkitės antro sluoksnio drabužiams arba skirtiems sportui bei dėvėti lauke. Jie dažnai būna kietesnės tekstūros, nepralaidūs vėjui ir vandeniui.
Būtinai susipažinkite su skalbimo reikalavimais. Prieš įsigydamos daiktą būkite tikros, jog galėsite jį tinkamai prižiūrėti.
TAIP PAT SKAITYKITE: 7 didžiausios skalbimo klaidos
3. Kur jį dėvėsiu, kokią funkciją jis atliks?
Prieš įsigydamos naują drabužį, aiškiai įvardinkite, kokią funkciją jūsų spintoje jis atliks. Ar jis tiks dabartiniam sezonui, kiek mėnesių per metus galėsite jį dėvėti? Labai dažnai mes prigrūdame savo spintas berankovėmis suknelėmis, o juk dėvėti jas galime vos tris mėnesius iš dvylikos.
Įvertinkite, ar drabužis papildys jūsų derinius, ar bus pamatinis drabužis kitiems deriniams, o gal tik išskirtinis spintos elementas. Kur jį dėvėsite – reguliariai darbui ar namuose, o gal jis bus skirtas tik specialioms progoms?
Kiekvienas naujas drabužis turi tikti jūsų suformuotai drabužinei. Net jei drabužis jums tinka, jei garantuotas jo funkcionalumas ir jis pasiūtas iš geros medžiagos, išlieka nemaža tikimybė, jog jis nederės su niekuo iš jūsų spintos, ir jums teks išleisti dar papildomai pinigų, kad įsigytumėte kitų drabužių, su kuriais galėsite dėvėti šį.
4. Jis užpildys spintos spragą ar visgi bus priskirtas drabužių kategorijai, kurie ir taip dominuoja spintoje?
Norint atsakyti į šitą klausimą, jums reikės atsiriboti nuo šopoholikės emocijų ir racionaliai apsvarstyti, ar šis drabužis toks jau reikalingas. Pavyzdžiui, jei penkias dienas per savaitę praleidžiate biure ir turite atrodyti reprezentatyviai, kasdienai skirtų drabužių jūsų spintoje turėtų būti daugiau nei vakaro puošmenų. Arba jei klimato sąlygos, kuriose gyvenate, diktuoja vėjuotus, lietingus, darganotus orus, šiltų drabužių reikėtų turėti daugiau nei šortų ir marškinėlių trumpomis rankovėmis.
TAIP PAT SKAITYKITE: Megztiniai iš arti: kas užtikrintai tinka jūsų figūrai?
Todėl gerai apgalvokite, ar sugebėsite tinkamai panaudoti naują drabužį, ar tik pakabinsite jį į spintą ir lauksite tinkamos akimirkos juo pasipuikuoti. Galiausiai atsakykite sau, kiek kartų galėsite jį apsirengti. Jei mažiau nei 30, net neverta svarstyti tokio įsigyti. Ši sąlyga svarbi ne tik išsiaiškinti, ar drabužis universaliai panaudojamas, bet ir jo kokybei pagrįsti. Pagalvokite ar po trisdešimties skalbimų ar valymų jis išlaikys savo pirminę išvaizdą? Turėkite omenyje, jog ne visi audiniai užtikrina rūbo ilgaamžiškumą.
5. Ar galiu sugalvoti bent 3 drabužių derinius, kuriems jis tiks?
Jei išsirinktas drabužis sėkmingai perėjo visus keturis ankstesnius testo klausimus, gali būti, jog radote tikrai vertingą papildymą garderobui. Tačiau prieš priimdamos galutinį sprendimą, patikrinkite daikto universalumą – sugalvokite bent 3 drabužių derinius su naujuoju pirkiniu. Jei sugalvoti 3 ir daugiau derinių nėra sunku, būkite tikros, jog šitą drabužį verta pasilikti.
Kuo didesnę atranką paskelbsite savo spintai, tuo nuoseklesnį asmeninį stilių jums pavyks susikurti.