Riebios odos priežiūra: kasdienė rutina natūralumo gerbėjoms

Nors dažnai teigiama, kad į riebumą linkusi veido oda lėčiau sensta, joje ne taip anksti išryškėja raukšlelės, ši perspektyva pernelyg nedžiugina, kai tenka spręsti blizgios, greitai užsiteršiančios odos problemas.
Moteris valo veidą
Moteris valo veidą / Vida Press nuotr.

Ką daryti, kad oda būtų sveika ir graži, kaip prižiūrėti riebią ir užsiteršusią veido odą, patarimais dalijasi natūralios kosmetikos „Marmozel“ kūrėja Vilma Žmakova. Pasak jos, vien išorinėmis odos priežiūros priemonėmis ilgalaikio, sveiko grožio nesukursime, nes tokios priemonės veikia odos paviršinį sluoksnį, o vidiniams sluoksniams itin didelį įtaką turi gyvenimo būdas: fizinis aktyvumas, subalansuota mityba, ramus miegas ir harmoninga aplinka.  

Giedrės Stankauskienės nuotr./Vilma Žmakova
Giedrės Stankauskienės nuotr./Vilma Žmakova

Kasdienis prausimas

1. Ryte ir vakare veidą prauskite vėsiu vandeniu, tuomet nusausinkite. Gausiai apipurškite augaliniu vandeniu. Riebiai ir nešvariai odai tinka arbatmedžio, čiobrelių, pipirmėčių, rozmarinų, kedrų, kraujažolių, dilgėlių, medetkų, našlaičių, šalavijų, asiūklių, dobilų, mėtų, melisų hidrolatai arba nuovirai.

2. Vakare valyti makiažą geriausia vandeniu su trupučiu aliejaus – geresniam slydimui ir lengvam odos maitinimui. Tam tinka simondsijų, graikinių ir lazdynų riešutų aliejai. Toks derinys lengvai nuvalo akių tušą, makiažą, nešvarumus. Augaliniai vandenys tausoja, drėkina odą, švelniai sutraukia poras, mažina blizgį ir ramina uždegiminius procesus. Aliejus nuvalo vandenyje netirpstančius nešvarumus ir pamaitina odą.

3. Stenkitės nenaudoti putojančių prausiklių ir muilo, nes jų sudėtyje yra šarmo, ardančio neutralią-rūgštinę odos paviršiaus apsauginę terpę. Pažeidus odos apsaugą, ji nenatūraliai sausėja, ant jos apsigyvena aknę (spuogus) sukeliančios bakterijos. Jei nepažeisime apsauginio odos sluoksnio, jei neužkimšime porų netinkamomis priemonėmis ir dekoratyvine kosmetika, oda pati sugebės šalinti negyvas paviršines ląsteles, nešvarumus, todėl išskirs mažiau riebalų, bus sveika ir graži.

Vida Press nuotr./Moteris
Vida Press nuotr.

Drėkinimas ir maitinimas

1. Drėkinti odą geriausia hidrolatu. Šiltuoju sezonu, riebiai odai pakanka tik tinkamo drėkinimo. Vėsiuoju sezonu, kol oda dar drėgna apsipurškus hidrolatu, patepkite plonu aliejaus ar natūralaus kremo sluoksniu.

2. Grynus aliejus, natūralius kremus būtina tepti ant drėgnos veido ar kūno odos, nes taip jie geriausiai susigeria. Pakanka labai mažo kiekio – vos kelių lašų riebiai odai tinkamo aliejaus mišinio ar kremo. 

3. Norėdamos odą pagydyti, apsiginkluokite kantrybe ir bent vieną mėnesį naudokite tik čia minimas jums tinkamas priemones ir nenaudokite kreminės pudros ar panašių odai kvėpuoti trukdančių ir ją kemšančių priemonių. 

Vida Press nuotr./Eterinis aliejus
Vida Press nuotr.

Reguliarus valymas

1. Riebesnei ir nešvariai odai rekomenduoja kartą per savaitę atlikti švelnų(!) odos valymą namuose. Tam tinka molio (raudono, gasulo ir žalio) ir žolelių ar uogų, vaisių pagrindu sukurtos kaukės. 

2. Labai svarbu pašalinti riebalų perteklių, kad oda nesikimštų ir senas negyvas ląsteles bei kosmetikos likučius (ypač toms, kurios kasdien naudoja kreminę pudrą). 

3. Sumaišykite miltelinę kaukę su šiltu vandeniu ir tepkite ant sušildyto veido (svarbu, kad odos poros būtų atsivėrusios). Veidą galima sušildyti virš dubens su garuojančiu vandeniu arba šiltame vandenyje mirkomu rankšluosčiu, vonioje, kur daug garų. 

Vida Press nuotr./Veido kaukė
Vida Press nuotr.

Spuogai

1. Spuogų geriau pačioms neliesti ir nespaudyti (oda gali tapti jautri, susiformuoti randai), pakanka patepti eteriniu aliejumi (pelargonijų, levandų, čiobrelių (linalolinių), šalavijų, ramunėlių) ar gintaro milteliais. Natūralios priemonės (hidrolatai, aliejai, eteriniai aliejai, augaliniai milteliai, naminės vaisių kaukės) slopina uždegimus – spuogelių atsiradimo priežastis ir atkuria sveiką rūgštinę terpę odos paviršiuje.

2. Nenaudokite spiritinių skysčių nei spuogeliams naikinti, nei makiažui valyti. Tokie valikliai per šiurkštūs – jie pažeidžia odos paviršių ir spuogų ilgainiui tik daugėja. Rimtus spuogus verta gydyti padedant kosmetologei. 

Vida Press nuotr./Aknė
Vida Press nuotr.

Rinkoje yra daugybė įvairių gamintojų siūlomų specialiai riebios odos priežiūrai skirtų priemonių – ir pagrįstų karščiausiomis inovacijomis, ir kurtų remiantis natūralumo priencipais. „Marmoze“ yra sukūrusi tokio tipo odai skirtą drėkiklį, aliejų mišinį ir valomąją veido kaukę.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai