Rudenį plaukai slenka intensyviau: kokios priemonės padeda tai sustabdyti?

Rudenį krinta ne tik lapai, bet ir plaukai. Anot vaistininkės Ingos Norkienės, šiuo metu padaugėjo žmonių, kurie į vaistinę ateina ieškoti priemonių, stabdančių suintensyvėjusį plaukų slinkimą, rašoma „Benu“ vaistinės pranešime žiniasklaidai.
Slenkantys plaukai
Slenkantys plaukai / 123RF.com nuotr.

Kasdienis plaukų slinkimas yra natūralus procesas ir normalu per parą netekti 50–150 plaukų. Tačiau farmacininkė sako, kad suintensyvėjęs sezoninis plaukų slinkimas dažnu atveju irgi yra įprastas reiškinys.

„Žiemą ir vasarą daugiau plaukų nustoja augti ir pereina į poilsio fazę, kurios pabaigoje iškrenta. Įprastai plaukas auga 2–6 metus, o poilsio fazėje būna apie 2–3 mėnesius. Manoma, kad vasarą daugiau plaukų lieka ramybės fazėje tam, kad apsaugotų galvos odą nuo ultravioletinių saulės spindulių, o žiemą – nuo šalčio. Rudenį ir kiek mažiau pavasarį, šie ilgiau užsibuvę plaukai išslenka“, – sako I.Norkienė.

Normalu per parą netekti 50–150 plaukų.

Svarbu nepamiršti, kad plaukų slinkimą gali sukelti ir daugybė įvairių odos ar vidaus ligų, todėl prieš diagnozuojant sezoninį plaukų slinkimą, verta pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Taip pat užsitikrinkite, kad su maistu ar maisto papildais gaunate pakankamai mikroelementų, stiprinančių plaukus.

„Selenas būtinas daugelio baltymų sintezei, todėl jo trūkumas gali lemti plaukų slinkimą, pigmento išnykimą. Seleno gausu mėsoje, daržovėse, riešutuose.

Normalų plauko ciklą palaiko ir varis bei cinkas, pastarasis svarbus plauko folikului atsinaujinti ir stabdo jo nykimą, o varis svarbus folikulams formuotis.

Ypač svarbus vitaminas B7, kuris reikalingas keratino sintezei, todėl į mitybos racioną svarbu įtraukti ir B grupės vitaminų turinčio maisto: riešutų, viso grūdo produktų, ankštinių daržovių, kiaušinio trynio“, – vardija I.Norkienė.

Slenkantiems plaukams skirtų šampūnų veikliosios medžiagos taip pat skatina naujų plaukų augimą, stiprina nusilpusias plaukų šaknis. Patartina trenkant galvą šampūnu, pamasažuoti galvos odą – taip suaktyvinama kraujotaka, pagerėja plauko šaknies aprūpinimas maistinėmis medžiagomis.

O ką daryti, jeigu po vasaros saulės, karšto oro ar sūraus jūros vandens plaukai atrodo labiau pažeisti – išsausėję, ima lūžinėti, galiukai išsišakoja? Vaistininkė rekomenduoja pirmiausia gerai plauką sudrėkinti ir pamaitinti atstatančiomis plaukų kaukėmis, balzamais ar kondicionieriais. Taip pat patartina sumažinti plaukų alinimą karštais plaukų džiovintuvais, formavimo priemonėmis – dažniau leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

I.Norkienė pataria intensyviai plaukus drėkinti iki didesnių šalčių, vėliau derėtų rinktis plaukų priežiūros priemones, kurios nuosaikiau drėkina ir daugiau maitina. Taip pat svarbu žiemą plaukus saugoti nuo šalčio dėvint kepures. Tačiau jos taip pat gali skatinti ir plaukų lūžinėjimą dėl plaukų trinties tarpusavyje ar į kepurės audinį, taigi rinkitės patogius galvos apdangalus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų