Parašyti šia tema įkvėpė britų „Marie Claire“ žurnalistė Anita. Pasidažiusi ryškiai oranžiniais šešėliais, žurnale ji iš tiesų atrodė gražiai. Ne pigiai. Ne senamadiškai. Ne rėksmingai. Ir ne kaip seniausios pasaulyje profesijos atstovė. Šiuos palyginimus paminėjau ne šiaip sau – tokie stereotipai gajūs ir pas mus, ne tik Didžiojoje Britanijoje ar, sakykime, Amerikoje. O juk ryškių spalvų kosmetikos pasiūla – labai didelė! Smurfų mėlynumo spalvos nagų lakas jau nieko nebestebina, nors prieš kelerius metus tai dar buvo naujiena. Ryškių nagų lakų populiarumas paskatino grožio pramonę sukurti ir kokybiškos ryškios kosmetikos.
Baklažanų, fuksijų ar gervuogių spalvos lūpdažiai ar padykusios citrinos (kaip tik dabar nevadinamos spalvos) akių pieštukas greitai jau irgi nieko nebenustebins.
Ryškiai gali būti dažomos ir akys, ir lūpos, svarbu, kad ne viskas vienu metu. Vietoje ir laiku ryškus makiažas gali atrodyti žaismingai ar viliojančiai.
Ką pagalvos vyrai?
Dažnai tenka girdėti ir skaityti, kad vyrus atbaido ryškus moterų makiažas. Ir dėl to esą jos neturėtų ryškiai dažytis. Prieš kelerius metus atslinkusi nude makiažo banga irgi paskatino nusigręžti nuo ryškesnių spalvų ir net padūmavusių akių efektas nebėra taip smarkiai populiarus.
Ar jums tikrai taip svarbu, ką pagalvos koks nors nepažįstamas vyras apie jūsų akių šešėlių spalvą?
Tačiau ar jums tikrai taip svarbu, ką pagalvos koks nors nepažįstamas vyras apie jūsų akių šešėlių spalvą? Ypač jei turite vyrą/vaikiną ir nieko „medžioti“ neketinate. Na, o jeigu ir ketinate, juk reikia kažkaip į save atkreipti dėmesį.
Kalbant rimtai, anksčiau minėti stereotipai yra pasenę. Ir jie menkina moteris, primityviai skirstydami jas pagal makiažo spalvų intensyvumą. Tarsi yra tik du makiažo lygiai: kuklus arba kaip pasileidėlės.
Mėgstamas žvaigždžių
Nuomonė, kad ryškus makiažas yra neskoningas, susiformavo dėl to, kad kai kurios žvaigždės prieš porą-trejetą dešimtmečių labai entuziastingai naudojo ryškias spalvas. O ir kosmetika nebuvo tokia patvari. Tad nubyrėję žali vokų šešėliai tikrai neatrodė gerai. Tačiau laikai juk pasikeitė. Daugybė užsienio pop žvaigždžių, tokių kaip Rihanna, Nicki Minaj, Katy Perry, Lady Gaga ar Gwen Stefani taip pat mėgsta ryškų makiažą. Tai jų sceninio identiteto dalis.
Svarbiausia – vieta ir saikas
Vizažistė Ugnė Ežerinskaitė (Ugne Make Up Artist) yra saikingo ir neperkrauto makiažo šalininkė, mėgstanti ryškesnės spalvos lūpdažius. Dažantis ji pataria atsižvelgti į vietą, laiką ir žmones, su kuriais teks bendrauti.
„Visada norisi, kad būtų išlaikytas žmogaus individualumas, ir visuma būtų stilinga. Jei šiam individualumui pabrėžti pasitelkiamas vienas kitas ryškesnis makiažo akcentas, kodėl gi ne – pavyzdžiui, ryškesnės lūpos ar akys! Tik tai turi būti subtilu ir derėti su apranga, šukuosena ir pan., ir ne visoms pavyksta susitvarkyti su tokia užduotimi. Pirmiausia turėtų būti įsimenama moteris, bet ne jos makiažas.
Keli ryškūs akcentai, tarkime, akys ir lūpos, nerekomenduojami, nebent tai idėjinė fotosesija ar pan., bet ne realus gyvenimas.
Eksperimentams rekomenduočiau išbandyti neformalias vietas: klubus, vakarėlius. Ryškiam makiažui kurti galima pasitelkti spalvas, žėručius ir pan. Keli ryškūs akcentai, tarkime, akys ir lūpos, nerekomenduojami, nebent tai idėjinė fotosesija ar pan., bet ne realus gyvenimas. Veidą puikiai įrėmins vešlus, tankus, ne per ryškus, bet aiškios formos antakių lankas.
Oficialioje aplinkoje siūlyčiau vengti ryškaus makiažo. Jei visgi patinka ryškesnės spalvos lūpdažis, tegu tai bus prislopinta uogų spalva, o ne rėkianti raudona, oranžinė, rožinė ar dabar madinga „marsalos“ spalva. Jei darbas laisvesnio pobūdžio – kas kita, svarbu, su saiku.“