„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Rytų haremo grožio paslaptys

Haremas asocijuojasi su Rytų egzotika, prabanga ir sudužusiomis viltimis. Arabų kalboje „xaram“ reiškia „uždrausta“. Iš tikrųjų haremas – tai moteriškoji musulmoniškų namų dalis, į kurią užsukti galėjo tik šeimininkas ir jo sūnūs.
Rytų gražuolė
Rytų gražuolė / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Žmona Haremas

Prieš daugelį metų musulmoniškame pasaulyje vyro turtai ir valdžia buvo matuojami ne tik užkariautomis teritorijomis, bet ir vergių skaičiumi. Tuo metu buvo madinga “kolekcionuoti” moteris iš viso pasaulio. Vieta, kurioje buvo laikomos belaisvės, vadinta „laimės namais“. Didžiausiais tokiais namais laikytas Stambulo haremas. Sultonas moteris rinkdavosi it žaisliukus. Daugiausia septynios tapdavo jo žmonomis.

Laimingosios (o gal ir ne?) moterys, tapusios valdovo žmonomis, būdavo vadinamos poniomis. Pirmąja ir svarbiausia ponia tapdavo žmona, padovanojusi sultonui pirmagimį. Po pirmosios ponios, ant žemesnio hierarchijos laiptelio stovėjo gražiausios ir erotiškiausios sultono žmonos. Norėdamos tapti „antrosiomis“ poniomis, jos privalėjo būti aistringos meilužės, kerinčios ir gundančios savo grožiu. Žmonoms, užlipusioms ant šios sultono haremo pakopos, būdavo skiriami apartamentai, jos turėdavo savo vergų.

 

Grožis – tai galia

Tapti sultono žmona vergėms nebuvo labai paprasta. Haremo šeimininkas rinkosi iš gausybės moterų. Kiekviena jų stengėsi būti pati gražiausia, meiliausia ir švelniausia. Moterys kaip įmanydamos puoselėjo savo grožį. Jos, kilusios iš įvairiausių pasaulio kampelių, žinojo keisčiausių paslapčių, ką daryti, kad oda spindėtų lyg aksomas, o lūpos būtų putlios ir ryškios lyg ką tik prisirpusios vyšnios.

 

Parfumerija

Haremų klestėjimo laikais liaudies medicina Rytuose išgyveno geriausias dienas. Įvairūs gyduoliai iš kailio nėrėsi, kad tik sultonas galėtų džiaugtis dailiomis ir nuostabiomis moterimis. Gyvavo savotiškas grožio kultas. Odai, plaukams ir nagams puoselėti buvo naudojami įvairiausi aliejai, augaliniai ekstraktai, muilai ir kvapai. Gerą savijautą padėjo išsaugoti nuostabūs kūno masažai, įvairiausios vandens procedūros.

Taigi visa, ką šiandien vadiname šiuolaikine parfumerija, atkeliavo iš Rytų haremų. Grožio puoselėjimo paslaptys į Europą prasiskverbė pro aukštas haremų sienas ir tvirtus užraktus.

 

Veidas

Rytų gražuolių makiažas buvo ryškus ir kontrastingas. Veido odą jos balindavo gipso pasta, skaistalus atstojo kinrožių eliksyras, akių vokus paryškindavo šafrano ištrauka. Skruostus rausvindavo smulkiai sutrintais rausvais laukinio šafrano ir arnebijos šaknų milteliais.

Pridengti moterų veidai itin išryškindavo akis, kurių grožiui ir švytėjimui atskleisti buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Moters akys privalėjo iš pirmo žvilgsnio pakerėti vyro širdį ir jausmus. Beje, jau haremo laikais moterys pešiojo antakius, o blakstienas paryškindavo stibio, avino taukų ir migdolų aliejaus mišiniu. Juodą masę tepdavo plonyte medžio lazdele nuo blakstienų šaknų iki pat galiukų. Paskui apvesdavo akių kontūrus. Manyta, kad stibis stiprina akis ir gerina regėjimą, todėl juo būdavo gražinamos net mažų mergaičių akys.

Lūpas, kad šios būtų putlios, minkštos ir rausvos, moterys tepdavo betelio pipirų ir palmių sėklų mišiniu.
O dantų baltumą saugodavo, kramtydamos tąsias lazdeles, pagamintas iš druskos, mėtų, irisų ir pipirų mišinio.

 

Kūnas

Rytų moters kūnas privalėjo būti išmargintas įvairiausiais raštais. O piešiama buvo chna dažais. Toks kūno marginimas – viena seniausių Rytų šalių tradicijų. Manoma, kad ji atkeliavo iš Indijos. Šiandien tokios kūno „dailės“ procedūros atliekamos dažniausiai per tuoktuves. Piešiniais būdavo išmarginamos moterų rankos (nuo pirštų galiukų iki pečių) ir kojos (nuo kelių iki pirštų galiukų).

Pagal Rytų tradicijas moters oda privalėjo būti lygi ir švelni. To siekdamos moterys naudojo molio, medaus ir kiaušinių mišinį. Odos švelnumą puoselėjo, įtrindamos ją įvairiais natūraliais aliejais.

Gerą savijautą ir stulbinamą grožį išsaugoti padėjo rytietiškos pirtys.

 

Dešimt grožio paslapčių

1. Gražios blakstienos

Tam, kad blakstienos būtų ilgos ir blizgėtų it šilkas, ryte ir vakare švelniai šukuokite jas minkštu šepetėliu, suvilgytu augaliniu aliejumi, nuo apačios iki viršaus.        

 

2. Tankūs antakiai

Rytų šalyse jau mažoms mergaitėms antakiai paryškinami ir jų linija pratęsiama salotų sultimis. Jos stimuliuoja plaukų augimą, todėl paryškintoje antakių juostoje išdygsta naujų plaukelių.

 

3. Šilkiniai plaukai

Tam, kad plaukai būtų tankūs ir minkšti, į litrą šilto pieno įmaišydavo valgomąjį šaukštą grietinės. Mišinį palikdavo šiltoje vietoje. Gauta kefyro mase užtepdavo plaukus, švelniai įtrindavo šaknis, lengvais sukamaisiais judesiais išmasažuodavo galvą, o tada ištrinkdavo šiltu vandeniu.

 

4. Kad plaukai greičiau augtų

Rytų haremų moterys, norėdamos, kad plaukai greičiau augtų ir žvilgėtų, dukart per savaitę juos įtrindavo migdolų aliejaus ir pieno mišiniu.

 

5. Plaukų dažymas

Plaukus žaviosios rytietės dažydavo chna. Į mažą puodelį įpildavo chna miltelių ir sumaišydavo su nedideliu kiekiu šito vandens. Puodelį statydavo į karšto vandens indą ir pakaitindavo. Gauta mase tepdavo plonas plaukų sruogas nuo šaknų iki plaukų galiukų. Ant šviesių plaukų užteptą masę laikydavo 5–10 minučių, ant tamsių – 30–60 minučių. Dažydamos tamsius plaukus, į chna ir pieno mišinį įmaišydavo kakavos aliejaus.

 

6. Švelnios ir minkštos lūpos

Prieš miegą patepdavo jas medumi.

 

7. Gražios ir jaunos rankos

Jas tepdavo kiaušinio trynio, aliejaus (valgomasis šaukštas), tiek pat medaus ir vienos citrinos sulčių mišiniu.
Sausą odą įtrindavo alyvuogių ir arbatmedžio aliejaus mišiniu.

 

8. Odos pilingas

Šiai procedūrai rytietės naudojo druską, sumaišytą su grietine arba kavos tirščiais. Į masę įlašindavo šiek tiek alyvuogių aliejaus.

 

9. Stangri oda

Šaukštelį rozmarino užpildavo taure sauso raudonojo vyno, supildavo į tamsų butelį ir palikdavo vėsioje patalpoje. Kas dvi dienas butelį sukrėsdavo. Skystį naudodavo po šešių savaičių. Kasdien juo įtrindavo kūno odą. Ši tinktūra stangrina odą ir naikina raukšles.

 

10. Raukšlės

Į kovą su jomis haremų gražuolės pasitelkdavo migdolų kaukę. Šaukštą smulkiai trintų saldžiųjų migdolų sumaišydavo su šlakeliu pieno. Košelę 15–20 minučių švelniai užtepdavo ant veido ir kaklo.

 

Taip pat skaitykite:

Grožio paslaptys: natūrali grožio vaistinėlė

Medus – grožiui ir sveikatai

Pasidarykime pačios: natūralūs ir kvapūs lūpų balzamai

Dėl grožio moterys aukojosi visais laikais

Pasigaminkime pačios: kūno šveitikliai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs