Ką turėtumėte žinoti apie šampūną, jei norite sveikų plaukų

Šiandieninė kosmetikos rinka siūlo didžiausią plaukų priežiūros priemonių asortimentą. Tarp įvairių plaukų kaukių, serumų, aliejų, balzamų ar ampulių svarbu prisiminti, jog būtent šampūnas turi daugiausiai įtakos bendrai plaukų būklei palaikyti. Šampūnas gali ne tik atstatyti plauko struktūrą, glotninti, suteikti žvilgesio, bet ir žaloti bei silpninti plaukus. Dėl šių priežasčių naudinga žinoti, kaip atidžiai pasirinkti tinkamą šampūną nepasiklystant parduotuvių lentynose ar intuityviai nepasikliaunant reklama, nes juk daugelio noras – sveiki, gražūs plaukai.
Plaukų trinkimas
Plaukų trinkimas / Fotolia nuotr.

Šampūnas – viena iš populiariausių kosmetikos priemonių pasaulyje, kuri yra naudojama nuo pirmųjų naujagimio dienų iki senjoro amžiaus, šampūnas – kasdieninė rutinos dalis. Šios kosmetikos priemonės funkcija – pašalinti nešvarumus ir riebalus iš plaukų. Galvos odos nešvarumai ir riebalai atsiranda iš aplinkos taršos, įvairių plaukų formavimo priemonių naudojimo. Oda išskiria riebalus, dėl to plaukų šaknys būna susiriebalavusios ir plaukų galiukai išsausėję.

Kokios sudėties neturėtų būti šampūne?

Pigios žaliavos ir pavojingi konservantai – rinkodaros triukai pristatomi kaip „Populiarios veikliosios medžiagos“:

  1. Gaminio aprašymo sudėtyje turi nebūti SLS (sodium lauryl sulfate), SLES (sodium laureth sulfate). Šios medžiagos plonina, silpnina plauką, dirgina galvos odą ir šalina nuo odos, plaukų net jiems reikalingus aliejus.
  2. Sulfatai, druskos, silikonai. Sulfatai ir druskos kenkia plauko švelnumui, jį sausina. Silikonai – suteikia apgaulingą efektą, kadangi plaukas atrodo blizgantis ir atsigavęs, tačiau jis yra tik padengtas silikonais, kurie kaupiasi ant plauko, sudarydami plėvelę, per kurią plaukas nebegauna drėgmės ir riebalų, todėl jis sausėja bei silpsta.

Kokį šampūną pasirinkti?

Šampūną dera rinktis pagal asmeninį plaukų tipą:

Sausi plaukai – matiniai, linkę lūžinėti, linkę į vėlimąsi ir galiukų šakojimąsi. Tokius plaukus reikėtų plauti sausiems ir riebiems plaukams (dėl maitinimo) skirtais šampūnais pakaitomis. Sausus plaukus rekomenduotina plauti kuo rečiau (1-2 kartai į savaitę).

Riebūs plaukai – sunkūs, tiesūs, po plovimo greit vėl susiriebaluojantys. Riebių plaukų priežiūrai geriausia rinktis riebiems ir normaliems plaukams skirtus šampūnus ir juos naudoti pakaitomis. Riebių plaukų atstovams ypatinga svarbu plaukų neplauti kasdien, nes kuo dažniau tai daroma, tuo greičiau jie vėl susiriebaluoja. Jeigu kitos išeities nėra – patariama naudoti švelnius šampūnus, į kurių sudėtį įeitų drėkinantys faktoriai: sviestmedžio sviestas, pantenolis. Šie faktoriai nepažeis natūralaus apsauginio plauko riebalinio sluoksnio.

Normalūs plaukai – natūraliai blizgūs, švelnūs, lengvai iššukuojami, šiam plaukų tipui reikalinga naudoti normaliems plaukams skirtus šampūnus su neutraliu pH (rūgštinio odos balanso rodyklė).

Naudojant šampūnus pravartu žinoti:

  1. Nepatartina kasdien naudoti gydomąjį šampūną. Norint nekenkti odai – jį naudokite pakaitomis su švelnesnės sudėties šampūnais.
  2. Su plaukais reikia elgtis švelniai. Juos plauti neskubant, šampūną paskirstant tolygiai ir vėliau jį gerai išskalaujant.
  3. Plaukų tipas gali kisti, renkantis šampūną svarbu dėmesį atkreipti į tuometinę plaukų būklę.
  4. „2 in 1” šampūnai kenkia plaukams. Šio tipo šampūnas sausų plaukų pakankamai nesudrėkina, o riebius – apsunkina. Tokio tipo šampūnus rekomenduotina rinktis tik retais ir išskirtiniais atvejais.
  5. Šampūnai skirti vaikams neturėtų būti naudojami suaugusiųjų. Vaikų šampūnai yra praturtinti minkštinančiais faktoriais, aliejais, siekiant apsaugoti vaikų galvos odą nuo išsausėjimo
  6. Plaukai nepripranta prie šampūno. Jeigu radote jūsų plaukams tinkantį ir patinkantį šampūną, nereikia jo keisti, manant, kad plaukai prie jo pripras.
  7. Galvos oda reaguoja į šampūno sudėtį ir jos poreikiai gali keistis dažymo, sezono ar hormonų svyravimų metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų