„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Sijono metamorfozės: kaip per amžius kito šis moteriško stiliaus elementas

Kokia moteris be sijono? Šį drabužį tikrai kiekviena yra segėjusi bent kartą. O koks jis turėtų būti? Anksčiau tinkama linkme nukreipdavo mada, bet šiandien mes pačios kuriame savo stilių!

Devintasis dešimtmetis. Šiuo laikotarpiu kuriama visiškai kitokia mada. Itin išpopuliarėja ateities vizijos – pamąstymai, kaip pasaulis atrodys naujajame amžiuje. Todėl didžiulį pagreitį įgauna naujų formų paieškos. Pradedamos derinti neutralios ir neono spalvos. Deja, to meto moderni moteris dažniausiai dėvėjo kelnes ir populiariuosius džinsus, todėl sijonui teko laukti geresnių laikų.

Šis drabužis buvo įdomus tik dizaineriams kaip eksperimentinė medžiaga. Viena tokių gerai žinomų „atradėjų“ yra Vivienne Westwood, sukūrusi „mini-crini“ sijonuką, įkvėptą Viktorijos laikų krinolino. Taip pat derėtų paminėti pankų ir gotų subkultūrų atstoves, kurioms sijonas buvo saviraiškos priemonė, ir sirgalių šokėjas, pasipuošusias „ra-ra“ sijonukais.

wikimedia.org nuotr./Sirgalių šokėjos, pasipuošusios „ra-ra“ sijonukais
wikimedia.org nuotr./Sirgalių šokėjos, pasipuošusios „ra-ra“ sijonukais

Dešimtasis dešimtmetis. Paskutinis XX-ojo amžiaus dešimtmetis pasižymėjo dviejų stilių sankirta. Vieniems buvo priimtinesnis aptįsusios ir laisvos aprangos – grandžo (angl. grunge) stilius: merginos ėmė dėvėti vyriškus rūbus, nebepaisė drabužių derinimo taisyklių ir nebetroško išlaikyti moteriškų linijų. Kitos rinkosi priešingą įvaizdį.

wikimedia.org nuotr./Dešimtojo dešimtmečio mada
wikimedia.org nuotr./Dešimtojo dešimtmečio mada

Tuo metu madą pavergusį mini sijoną buvo bandoma keisti ilgesniu ir elegantiškesniu. Įdomu tai, kad moterys pirko dizainerių pastangomis atgaivintą rūbą, tačiau jo nesegėjo. Jos mieliau dėvėjo trumpesnius sijonėlius. Galima sakyti, kad ilgis priklausė nuo nuotaikos, bet ne mados.

Taip pat skaitykite: Viena maža juoda suknelė – 4 skirtingi įvaizdžiai

Ir būtent šio laikotarpio akcentu tampa švarko ir sijono ar kelnių derinys, ypač oficialiojoje aprangoje. Visam laikui įsigali kostiumėlis su pieštukiniu sijonu.

Moderni laisvė

Šiuolaikinė apranga mažai kuo skiriasi nuo paskutinio praėjusio amžiaus dešimtmečio – svarbiausia yra individualus stilius ir saviraiška. Vertinama savybė mokėti pačiai pasirinkti, pademonstruoti estetinį pojūtį. O idėjų galima semtis iš visos mados istorijos.

Tiek stilingos moterys, tiek dizaineriai svarbiausia užduotimi laiko gebėjimą nustebinti – taip gimsta interpretacijos, nauji sprendimo būdai. Anksčiau sukurtą formą naujos technologijos leidžia patobulinti ir įspūdį sustiprinti. Kasmetiniai mados festivaliai reiškia pagarbą praėjusių laikotarpių madai ir atspindi vis kitą epochą. Kaip sakoma, mada sukasi ratu – kam švaistyti tokį turtingą kultūrinį paveldą. Didesnę reikšmę turi aksesuarai, siejantys skirtingus stilius. Kuriamos už drabužį modernesnės detalės.

Be to, jau kurį laiką didžiulis dėmesys skiriamas vintažui: miesto centre esančiuose butikuose ar močiutės palėpėje rasti daiktai tapo būtinybe stilingos asmenybės garderobe.

Tačiau svarbiausia laikotarpio idėja yra ta, kad šiandien viskas yra madinga!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“