Į stilistės Eglės Saunorytės-Kinderienės kėdę klestelėjusi Greta iš pradžių buvo labai nedrąsi. Sutiko dalyvauti stiliaus pokyčių eksperimente, bet baiminosi, kad šie pokyčiai reiškia kardinaliai pakeistą plaukų spalvą ir kirpimą.
„Iš pradžių mergina buvo labai nedrąsi, mačiau jos dideles akis ir šiokią tokią baimę. Labiausiai bijojo, kad imsiu ir nudažysiu ją raudonai, – juokiasi salono „Spicy Beauty“ stilistė E.Saunorytė-Kinderienė.
– Tačiau nudažyti raudonai, juodai ar baltai nebuvo mūsų tikslas. Pasikalbėjome, išsiaiškinome, ko ji pati norėtų. Pokytis nereiškia, kad kardinaliai privalo būti pakeista plaukų spalva. Čia svarbiausia yra atskleisti subtilų žmogaus grožį, detales, paryškinti tai, kuo jis ir taip apdovanotas.“
Pasak stilistės, merginos plaukai buvo natūralūs, dažyti prieš porą metų. Paauglystėje ji turėjo šviesius plaukus, tad norėjo vėl juos pašviesinti.
„Pasiūliau keletą dažymo technikų, labai nudžiugino, kad ji ir pati jas žinojo, tad drauge nutarėme, kad taikysime vadinamųjų saulės blyksnių, arba bučinių, techniką (angl. „sun kisses“), kur figūruos dvi pagrindinės spalvos – riešuto kevalo ir šviesios sruogos.
Dažant daromi nestandartiniai skyrimai, atsižvelgiant į galvos formą. Abi spalvos dažomos vienu metu. Plaukai tonuojami bendru atspalviu, kad įgautų vientisumo ir nebūtų tarsi dvi atskiros dalys“, – apie plaukų dažymo ypatumus pasakojo stilistė.
Didžiausias eksperimentui pasiryžusios vilnietės Gretos tikslas buvo, kad nereikėtų dažnai lankytis grožio salone. E.Saunorytės-Kinderienės teigimu, toks prašymas yra dažnas: yra žmonių, nenorinčių dažnai lankytis salone, tam yra ir specialios dažymo technikos, kurios leidžia jaustis gerai nepriklausomai nuo to, kiek kartų per sezoną – vieną ar tris – užsuksi pas plaukų stilistą.
„Ko nori klientas, turi labai tiksliai išsiaiškinti su juo konsultuodamasis. Būtent per konsultaciją ir padaromos pagrindinės klaidos – arba klientas nebuvo išklausytas, arba nebuvo įsigilinta į jo poreikius.
Jei žmogus kalba neaiškiai, būtina kalbėtis tiek, kad taptų aišku, ko žmogus pageidauja. Tada jau gali siūlyti savo variantus, diskutuoti. Jei žmogus tavo siūlymų atsisako, negalima jam kategoriškai brukti“, – sakė stilistė.
Nudažius plaukus jie buvo sušukuoti. Padaryta lengva, vasariška šukuosena, naudojant klasikinę techniką – karštomis žnyplėmis susukta šiek tiek garbanų.
Kadangi buvo kuriamas vasariškas dieninis įvaizdis, stilistė Miglė Stimburytė sukūrė ir itin lengvą, pastelinių atspalvių makiažą, kad nebūtų apsunkinta veido oda, o tik būtų paryškintas natūralus merginos grožis.
„Padariusios šukuoseną ir makiažą leidomės pašėlti į drabužių parduotuvę „Companys“. Sukūrėme tris vasariškus stiliaus komplektus – gana klasikinius, bet jaunatviškus. Vienas jų – solidus, kitas – gana hipsteriškas, trečias – klasikinis, tinkantis išleistuvėms“, – pasakojo E.Saunorytė-Kinderienė.
Šio eksperimento tikslas buvo per kuo trumpesnį laiką sukurti visą įvaizdį. Šiam Gretos pokyčiui – šukuosenai, makiažui ir trims skirtingiems aprangos stiliams – bei fotosesijai prireikė trijų valandų. Mergina liko patenkinta, jos atsipalaidavimą ir veide išnykusį nerimą teigė pastebėjusi ir stilistė.
„Jau įpusėjus procesui Greta atsipalaidavo, o matuojantis drabužius veide atsirado ir šypsena. Galutinis rezultatas – žavinga jauna moteris, į kurią gatvėje tikrai atkreipsi dėmesį“, – sakė E. Saunorytė-Kinderienė ir pridūrė, kad, kai vyksta kūrybiniai procesai, įvaizdį galima tobulinti iki begalybės, tačiau tam reikia daugiau laiko. Ji taip pat teigė esanti patenkinta rezultatu, kurį pavyko pasiekti per turimas valandas.