Paskutinė švarko saga niekada nesegama
Trumpas pokalbis su stilistu K.Rimdžiumi apie vyriškus švarkus prasidėjo nuo klausimo: kada būtina užsisagstyti švarką ir kada galima jo nesegti?
„Švarkas gali turėti vieną sagą, dvi, tris arba dvieilį užsegimą. Visais atvejais, išskyrus pirmąjį variantą, kai švarkas turi vieną sagą, paskutinė švarko saga niekada nesegama. Ir nesvarbu, tą švarką derinsite prie džinsų ar jis bus klasikinio kostiumo dalis. Tai yra griežtai pagal protokolą ir ne tik dėl to, kad būtų patogu įsikišti ranką į kišenę“, – teigė stilistas.
Pasak jo, jei kalbame apie oficialią aplinką: oficialų susitikimą, priėmimą ar pan., viršutinė viena arba dvi sagos visada turi būti užsegtos. „Čia kaip su marškiniais – jei dėvi kaklaraištį, viršutinė marškinių saga visada turi būti užsegta“, – palygino pašnekovas ir pridūrė, kad, kalbant apie klasikinius dalykus, yra taisyklės, kurių nereikėtų laužyti.
Visais atvejais, išskyrus tą, kai švarkas turi vieną sagą, paskutinė švarko saga niekada nesegama.
Vyrui nepatariama atsisegti švarko ir sėdant prie stalo per oficialų susitikimą ar pobūvį. „Bent jau iš pat pradžių jis turėtų būti užsegtas, nes, kai atsisegi švarką, vadinasi, tuoj jį nusivilksi. Žinoma, tai priklauso nuo situacijos, bet oficialiuose priėmimuose paprastai niekas švarko neatsisega“, – sakė stilistas.
Visai kas kita kalbant apie laisvalaikio aprangą, kai švarkas derinamas su džinsais. Čia užsegimo klausimas tampa neaktualus ir kiekvienas gali elgtis taip, kaip jam patinka – segti arba nesegti.
Laužykite klasikinį derinimą
Paprašytas apžvelgti vyriškos mados tendencijas, stilistas K.Rimdžius pabrėžė, kad atsiranda labai daug raštų, ir jie nebūtinai turi būti vienodi, priešingai – yra miksuojami.
„Tarkime, prie klasikinių mėlynų džinsų jokiu būdu nebebūtina dėvėti tik juodo švarko. Jis gali būti languotas arba dryžuotas, gali būti pastelinės spalvos – žydras, rausvas, gelsvas, melsvas, ypač kalbant apie šiltąjį sezoną. Prie šios eilutės yra derinami marškiniai arba marškinėliai, šiuo atveju puikiai tinka ir golfas.
O tada ir batai: klasikiniai ar sportiniai, mokasinai, įspiriami ir pan. Batai priklauso nuo sezono, taip pat, jei derinyje yra klasikiniai marškiniai, dažniausiai bus ir klasikiniai batai. Nebent esate jaunas ir super stilingas, tada tiks ir sportiniai batai“, – sakė stilistas.
Kalbėdamas apie klasikinį derinimą, K.Rimdžius siūlė nebijoti jo „išlaužyti“. Pavyzdžiui, kuo puikiausiai galite dėvėti tokį drabužių derinį: garintus, patrumpintus džinsus, basomis kojomis įsispirti į batus, apsivilkti kokius nors marškinėlius ir prie viso to – labai griežto kirpimo klasikinį aksominį švarką.
Keičia patogesniu
„Paklauskite bet kurio vyro, atsakys tą patį – švarkas yra pats nepatogiausias dalykas. Ir nesvarbu – jis pigus ar brangus, siūtas individualiai ar ne. Jis varžo judesius. Žmogui negali būti patogu, kai kas nors varžo jo judesius. Todėl dabar daug vyrų mėgina įvairius variantus, kad tik išvengtų to klasikinio darbinio švarko: žaidžia megztukais, dėvi švarkus be pamušalo, žiemą – vilnonius, vasarą – trikotažinius. Švarko siluetas išlaikomas, bet jis pats yra lengvas, minkštas ir tavęs nebevaržo“, – sakė stilistas.
Tačiau alternatyvų klasikiniam švarkui ieško ne visi. „Jaunoji karta yra labiau diktuojantys tendencijas – jie privalo pakentėti, kad geriau atrodytų. Ir jie taip rengiasi ne dėl to, kad jiems yra patogu, o todėl, kad demonstruoja savo suvokimą apie įvaizdį“, – teigė pašnekovas.
Visiems tiems, kurių darbo galimybės leidžia vilkėti laisvesnę aprangą, o ne spraustis į kostiumą, K.Rimdžius siūlo nebijoti paieškoti įvairovės – tiek marškinių, tiek švarkų atžvilgiu ir juos derinant.
Kokie švarkai dabar madingi?
„Visi švarkai yra madingi, – sakė stilistas. – Tik trijų sagų klasikinis švarkas yra skirtas vyresnio amžiaus vyrui, tai jo iš principo reikėtų vengti, nes užsegimas prasideda labai aukštai. Jei norite atrodyti madingas, jūsų švarkas turėtų turėti vieną arba dvi sagas. O šiaip pavasariui ir vasarai rinkitės dvieilį užsegimą – bus nerealiai. Ir apskritai, kalbant apie švarkus palinkėčiau daugiau raštų ir spalvų. Ir nebijoti žaisti derinant savo aprangą.“
Prisirišusiems prie juodos ar pilkos spalvos, K.Rimdžius siūlo aprangą padaryti įvairesnę. „Galite mūvėti juodas kelnes, vilkėti juodą golfą, bet apsivilkti languotą švarką. Kalbant apie pilkus variantus – galite apsivilkti dryžuotą švarką ar švarką ryškesniais pamušalais (prasisegus matysis – red.), jei nenorite, kad jo išorinė pusė būtų kitos spalvos ar raštų“, – alternatyvas rekomendavo stilistas.