Stilistė A.Gilytė apie išleistuves: ką rengtis, kokių klaidų nedaryti ir kiek pinigų išleisti?

Išleistuvės nėra nei vestuvės, nei „Oskarų“ įteikimo ceremonija, nei diskoteka ar juolab pamokos. Todėl stilistė Agnė Gilytė siūlo atkreipti dėmesį į tai, renkantis aprangą savo mokyklos baigimo šventei, ir dalijasi patarimais, ką turėtų ir ko neturėtų daryti tiek merginos, tiek vaikinai.
Agnė Gilytė
Agnė Gilytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

A.Gilytė siūlo gerai pagalvoti, koks žmogus esate, ir nepaskęsti tiulio jūroje – pasilikti dalelę savęs. Taip pat – neperspausti ruošiantis ir visko nepaversti kasdieniu deriniu.

Išskyrėme pagrindinius stilistės patarimus merginoms ir vaikinams, kaip derėtų atrodyti per oficialią išleistuvių dalį. Kaip sako stilistė: „O jau vakare galite pasileisti plaukus!“

Merginoms

  • Šventinę dieną nesimeskite į kraštutinumus. Neverskite savęs tuo žmogumi, kokios nesate.
  • Paisykite apsirengimo principo: jei vieną vietą labiau atidengiate, kita turi būti uždaresnė: pavyzdžiui, vilkite sijoną su skeltuku, tada viršutinė aprangos dalis turėtų būti uždaresnė. Drabužių giliomis iškirptėmis ar labai trumpų sijonų šiai šventei rinktis nederėtų.
  • Rinkdamosi drabužius, jauskite pusiausvyrą: jei apačia pūsta, raukta, plati, viršus turėtų būti aptemptas, aiškaus silueto, ir atvirkščiai. Principas paprastas: jei vienur pučiame, plečiame, kitur – mažiname, siauriname.
Gintauto Gelbūdos nuotr./Išleistuvių stilius
Gintauto Gelbūdos nuotr./Išleistuvių stilius
  • Išleistuvėms galite rinktis suknelę, galite ir įdomų sijoną su palaidine ar net kelnes – tik šios turėtų atrodyti reprezentatyviai.
  • Jei renkatės suknelę, ji neturėtų būti labai trumpa. Ji tikrai gali būti ir ilga – lengvo, plazdančio audinio, marškinių tipo suknelė, kurios apačia jums einant plevėsuoja, gali būti ir pūsta, bet tuomet nereikėtų labai dekoruoto viršaus – gal net būtų galima pritaikyti džinsinį, elegantišką švarkelį. Pažaiskite savo stiliumi, kad atrodytumėte įdomiau.
  • Spalvą geriau rinktis ne tamsią. Jei norisi tamsesnės, tada violetinę, tamsiai mėlyną, miško žalią, bet ne juodą. Nesirinkite labai margo audinio, nes vilkėdama tokią suknelę galite atrodyti labai kasdieniškai.

  • Kalbant apie audinį, taupydamos pinigus galite rinktis ir sintetiką. Tik reikėtų pagalvoti apie tai, kad medžiaga neturėtų liesti jūsų pažasties – kad suprakaitavus blogai nesijaustumėte. Tad rankovės galėtų būti platesnės arba suknelė be rankovių, tačiau ne perdėtai atvira. Arba galite rinktis natūralius audinius – oda geriau kvėpuos. Tačiau natūralūs audiniai labai glamžosi.

Vida Press nuotr./Geltona suknelė
Vida Press nuotr./Geltona suknelė
  • Pėdkelnės turi būti jūsų odos atspalvio arba šviesesnės, bet ne rudos ir ne oranžinės. Avalynė negali būti šviesesnė už pėdkelnių spalvą: pavyzdžiui, jei sumanėte vilktis juodas, baltus batelius pamirškite.
  • Neavėkite šventėje ką tik įsigytų ir dar nenešiotų naujų batelių. Patarimas: įsigyti juos ne išvakarėse, o likus bent savaitei iki šventės ir per tą laiką pavaikščiokite namuose. Nutrintos kojos sugadins visą dieną.
  • Jei pasirinkta suknelė yra pastelinės spalvos, tvarkingo silueto – nueinate taip į oficialią dalį, o vakarinei daliai, jei nepersirengiate, galite leisti sau pasiryškinti makiažą, įsiverti įspūdingesnius auskarus, galbūt aksesuaru papuošti galvą. Tačiau rinkitės 1–2 aksesuarus, ne daugiau. Ir labai svarbu, kad jie nebūtų iš vieno komplekto (pavyzdžiui, auskarai ir pakabukas ar apyrankė), nes tai liudys jūsų fantazijos neturėjimą ir prastą skonį.
  • Jei drabužis „ramus“, galite savo įvaizdžio akcentu padaryti batus. Tik nepamirškite – kuo trumpesnis sijonas, tuo žemesnis kulniukas, ir atvirkščiai – kuo ilgesnis sijonas, tuo kulniukas aukštesnis.
Vida Press nuotr./Victorios Beckham 2018 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis
Vida Press nuotr./Victorios Beckham 2018 m. pavasario ir vasaros kolekcijos modelis
  • Kalbant apie makiažą, ryškiausia šiųmetė tendencija yra gerai atrodanti, švari veido oda ir šiek tiek natūralius bruožus paryškinantis makiažas. Svarbiausia nepersistengti ir nedaryti itin ryškaus makiažo. Tegul jis būna lengvas, smagus, gaivus.
  • Šukuoseną rinkitės pagal tai, ką norite pabrėžti – atsižvelkite į suknelę. Jei ji atviresnė, norite atidengti kaklą, galbūt jums tiks supinta kasa, susuktas kuodukas ir pan.
  • Rankinė gali būti tik nežymus jūsų įvaizdžio priedas arba tapti jūsų papuošalu – pavyzdžiui, dekoruota kristalais, karoliukais ar pan. Tik jokių didelių rankinių ar kuprinių! Juk einate į šventę.
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Svečių stilius
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Svečių stilius

Vaikinams

  • Juodas kostiumas skirtas vestuvėms ir laidotuvėms. Todėl tokio išleistuvėms geriau nesirinkite. Vietoj jo galite rinktis languotą, dryžuotą, žydrą, violetinį ar kitos spalvos, galbūt net lino kostiumą.
  • Įsidėmėkite, kad tos pačios spalvos švarkas ir kelnės nėra kostiumas.
  • Su marškiniais taip pat galite žaisti – įsigyti margus, gėlėtus, languotus, spalvotus. Tik jei kišenėje turėsite fantaziją, pagalvokite apie tai, kad ji derėtų prie marškinių. Kaklaraiščio ar varlytės daugelis jūsų veikiausiai ir taip neryšėsite.
E&M TIES nuotr./„E&M TIES Gentelmen Store“
E&M TIES nuotr./„E&M TIES Gentelmen Store“
  • Jei ryšite kaklaraištį ir paskui jį nusiimate, jokiu būdu nepalikite iki pat viršaus užsegtų marškinių: viršutinę sagą būtina prasegti.
  • Po švarku nesivilkite marškinių trumpomis rankovėmis. Ir apskritai niekada nesirinkite tokio derinio. Marškiniai turi būti ilgomis rankovėmis, o nusivilkus švarką jas tiesiog atraitojate.
  • Labai svarbūs ilgiai ir dydžiai. Ir labai svarbu išsirinkti švarką savo dydžio, kad neatrodytumėte kaip su tėčio ar senelio. Dažniausia klaida, kad paisydami rankovių ilgio nepastebite, jog išplatėja ir pečių linija – atkreipkite į tai dėmesį.
  • Jokiu būdu neavėkite juodų batų. Rinkitės vario atspalvio, mėlynus, pilkus, bordo, bet tik ne juodus. Avalynė negali būti labai sportiška, bet ji gali būti žaisminga (kalbant apie oficialią šventės dalį).
  • Sportines detales galima derinti su klasikiniais.

Kiek pinigų išleisti?

Neretai laukdami šios šventės ir perdėtai jai ruošdamiesi daugelis išleidžia ir nemažai pinigų. Blogiausia, kaip sako A.Gilytė, kad paskui būna labai liūdna, nes pinigai išleisti, o nusipirkti daiktai nugula į spintą ir yra niekur nebepanaudojami.

„Visada sakau, kad reikia leisti daiktams gyventi gyvenimą. Todėl patariu rinktis juos tokius, kuriuos dar ir paskui dėvėsite. Jei suknelę nuomosite, viskas gerai. Tačiau, jei ją pirksite, pirkite tokią, kurią paskui pritaikysite ir kitur, o ne vieną kartą apsirengsite“, – pataria stilistė.

Visada sakau, kad reikia leisti daiktams gyventi gyvenimą.

Į klausimą, kiek turi kainuoti daiktas, ji atsako: o kiek kartų jį dėvėsite? Jei daug, tai ir 300 eurų siekianti suma neatrodys tokia didelė. „Vyrai įsigytą kostiumą galbūt dėvės dar penkerius metus, merginos suknelę – dar daugeliu kitų progų. Tad kuo ilgiau naudosite daiktą, tuo ta suma kitokią reikšmę įgaus“, – sako A.Gilytė.

Išsamesni stilistės patarimai – žemiau esančiame vaizdo įraše.

VIDEO: Agnė Gilytė: apie dažniausias išleistuvių stiliaus klaidas ir kaip jų išvengti

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis