Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Stilistės patarimai: plastikinis krepšys jūsų tikrai nepuošia

Eidama apsipirkti vis dar krauni pirkinius į plastikinį maišelį? Stilistė ir mados tinklaraštininkė Kristina Danilevičė sako, kad yra daug puikių, stilingų ir madingų alternatyvų nuobodžiam ir įkyrėjusiam plastiko maišeliui. Vengdama plastikinių maišelių ne tik atrodysite stilingiau, bet ir prisidėsite prie švaresnės ir gražesnės aplinkos kūrimo.
Mergina su pirkiniais.
Mergina su pirkiniais.

Kaune įsikūręs prekybos miestelis „Urmas“ daug dėmesio skiria švarios aplinkos puoselėjimo iniciatyvoms. Prekybos miestelyje apsilankiusi mados žinovė Kristina Danilevičė pastebėjo, kad nemaža dalis lankytojų jau dabar pirkinius krauna į stilingus ir patvarius krepšius, o ne pigiai atrodančius plastikinius maišelius. Tačiau vis dar pasitaiko ir plastiko „gerbėjų“.

„Pigus plastikinis prekybos centro maišelis nepuošia nė vieno, tačiau labiausiai trikdo, kai su tokiu „aksesuaru“ pamatai madingai ir gražiai apsirengusi žmogų“, – pastebi K. Danilevičė ir vardina, iš ko galėsite rinktis, kai atsikratysite viso namie esančio plastikinio šlamšto.

Bene populiariausi – talpūs medžiaginiai krepšiai, kuriuos galima neštis tiek rankoje, tiek ant peties.

„Tokį krepšį galima rinktis ir paprastą, ir kiek įmantresnį – su patinkančiu paveikslėliu, ornamentu ar užrašu. Santūresnių spalvų krepšys puikiai tiks ir vyrams“, – aiškina stilistė.

Pasak jos, labai vykęs variantas moterims gali būti ir iš lanksčių medienos juostelių ar kitų medžiagų pinta rankinė.

„Natūralios spalvos, lanksti, iš specialiai apdirbtos medienos plaušų pinta rankinė labai tinka stilingam apsipirkimui turguje, kai pasiilgsti natūralaus medaus, naminės duonos, ar gardžiu dūmu kvepiančios dešrytės“, – pastebi K. Danilevičė.

Dar vienas, išskirtinis variantas apsipirkimui – „sietkutė“, kurią prieš kelis dešimtmečius naudojo mūsų tėvai ir seneliai. Pasak stiliaus žinovės, atitinkamai pritaikyta prie aprangos ji yra tikrai stilingas vintažinis aksesuaras.

„Žodžiu, pakeisti plastikinį maišelį tikrai yra kuo. Jei nepavyksta rasti tinkamo, visada galima griebti patinkančios medžiagos gabalą, adatą ir pasisiūti arba atitinkamai padekoruoti pagal savo skonį jau įsigytą.

Apsipirkimas bus kur kas mielesnis, kai turėsite širdžiai mielą, tinkantį ir patinkantį daiktą.

Beje, vienkartinių plastikinių maišelių atsisakymas, be naudos jūsų stiliui ir gamtai, turi ir dar vieną praktišką aspektą. Kai apsipirkimui nuolat naudosite vieną ar kelis tuos pačius krepšius, plastikiniai maišeliai nesikaups namuose ir neužkimš šiukšlių dėžių, kai bandysite jais atsikratyti“, – savo patirtimi dalijosi pašnekovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?