Sunkia liga sergantis dizaineris Ž.Maslauskas batų kolekciją kūrė palatoje

Rankų darbo avalynę kuriančiam 41 metų dizaineriui Žanui Maslauskui sunki liga, sukėlusi dideles komplikacijas ir pažeidusi gyvybiškai svarbius organus, tapo ne tik didžiausiu tikslu – nepasiduoti, bet ir įkvėpė naujiems iššūkiams, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Žanas Maslauskas ir batai iš jo naujos kolekcijos
Žanas Maslauskas ir jo naujos kolekcijos modelis / 15min montažas

Diabetu nuo vaikystės sergantis kūrėjas, išgyvenęs net kelis miokardo infarktus, pastaraisiais metais tapo beveik „etatiniu“ ligoninės palatos gyventoju. Tačiau liga šio menininko, kartu su žmona auginančio netrukus metukų sulauksiantį sūnų, nestabdo. Anaiptol. Atkaklų, kasdien už savo gyvybę besigrumiantį kūrėją tai įkvepia vis naujiems iššūkiams.

Kolekciją sukūrė ligoninės palatoje

Prieš kelis mėnesius su vyresniuoju sūnumi Benu atidaręs pirmąją rankų darbo lietuviškos avalynės parduotuvę sostinėje ir smarkiai išplėtęs modernias „Batų namų“ avalynės gamybos ir taisymo dirbtuves Kėdainių senamiestyje, šiandien Ž.Maslauskas jau pristato naują pavasario avalynės kolekciją. Ją jis sukūrė ne kur kitur, o... ligoninės palatoje.

Asmeninio archyvo nuotr./Dizaineris Žanas Maslauskas (dešinėje) su šeima
Asmeninio archyvo nuotr./Dizaineris Žanas Maslauskas (dešinėje) su šeima

„Liga priverčia sustoti, nurimti, pažvelgti į gyvenimą ir visą supančią aplinką kitomis akimis. Kai dirbi, nuolat skubi, daug ko nepastebi. Kai liga sustabdo ir paguldo į ligoninės lovą, tuomet nurimęs ir žvelgdamas pro langą matai, kaip bunda gamta.

Kiekvieną dieną pastebi pokyčius, kiekvieną dieną išvysti vis daugiau gyvybės, kuri įkvepia ne tik sveikti, bet ir kurti. Ir štai tuomet, kai esi priverstas atitolti nuo savo įprasto ritmo, mintys išsivalo ir gimsta kitokie darbai, nei buvo būdingi iki šiol.

Nemažą dalį pavasario kolekcijos modelių sukūriau ne kur kitur, o ligoninės palatoje, įkvėptas bundančios gamtos, todėl šį kartą pavasario kolekcija – spalvinga, linksma, skirta drąsiems, veržliems ir originaliai norintiems atrodyti žmonėms“, – sako Ž.Maslauskas.

Kūrybiniame procese – ir būsimoji marti

Menininkas džiaugiasi, kad jis yra ne vienas ne tik ligos karo fronte, bet ir kūrybiniuose ieškojimuose. Kūrybinius iššūkius Ž.Maslauskui sėkmingai padeda įveikti ir į avalynės dizaino kūrimą azartiškai įnikusi jo būsimoji marti, tapusi ir jo mokine – Gintarė Petreikytė.

Šioje pavasario avalynės kolekcijoje gausu spalvų ir gamtos motyvų.

„Šioje pavasario kolekcijoje įgyvendinome labai daug Gintarės idėjų. Todėl negaliu sakyti, kad tai – vien tik mano kolekcija. Tai bendras mūsų dueto darbas. Džiaugiuosi, kad ši jauna mergina yra talentinga ir imli – pagaliau turiu kam perduoti visus avalynės kūrimo niuansus, kurių pats išmokau per ilgus metus trukusią praktiką.

Kadangi į avalynės pasaulį atėjau būdamas visiškai jaunas ir pradėjau nuo avalynės taisymo, išanalizavau visas įmanomas batų gamintojų klaidas, manau, geriau už bet ką žinau, kaip reikia gaminti batus, kad jie būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs bei ilgaamžiai. Džiaugiuosi, kad pagaliau turiu su kuo pasidalyti savo sukauptomis žiniomis“, – sako dizaineris.

Gausu spalvų ir gamtos motyvų

Ž.Maslausko ir G.Petreikytės pavasario avalynės kolekcijoje gausu spalvų ir gamtos motyvų. Batų gamybai naudoti puikios kokybės lygios, verstos ir lazeriu išdirbtos odos deriniai tiek pastelinių, tiek ryškių spalvų.

Batų vidus taip pat odinis, o kiekvieno modelio padai – iš lengvos ir patvarios medžiagos. Pavasario kolekciją sudaro 27 poros moterims ir vyrams skirtų batų.

Asmeninio archyvo nuotr./Žano Maslausko ir Gintarės Petreikytės pavasario kolekcijos modelis
Asmeninio archyvo nuotr./Žano Maslausko ir Gintarės Petreikytės pavasario kolekcijos modelis

Kadangi ši kolekcija įkvėpta bundančios gamtos, menininkai jos modelius nusprendė įamžinti taip pat netradiciškai – ne ant podiumo, o gamtoje.

Ketina kurti avalynės kolekciją vasarai

„Džiugu, kad lietuviai įgauna vis daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi, jau nebesibaimina avėti išskirtinių ir spalvingų batų ne tik didmiesčiuose, bet ir mažesniuose miesteliuose. Mažėja žmonių konservatyvumas, o tai padeda kūrėjams drąsiau eksperimentuoti, išlaisvinti veržlesnes fantazijas.

Pripažįstu, kad kurti batus nėra paprasta. Reikia išmanyti ir bato konstruktyvą, ir daug kitų niuansų. Jei batai bus tik gražūs, bet nepatogūs ar nepatvarūs, ilgai žmogaus nedžiugins. Todėl nepaprastai džiaugiuosi turėdama unikalią galimybę mokytis šio kūrimo proceso paslapčių iš Žano. Mudu jau planuojame ir vasaros avalynės kolekciją, kuri turėtų būti dar žaismingesnė. Be to, į ją ketiname įnešti ir daugiau elegancijos“, – sako iš pajūrio kilusi ir į Kėdainius ketinanti atitekėti G.Petreikytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai