Kiekviena įmonė skirtingai pasirenka, kur su kolegomis atšvęsti gražiausias metų šventes – vieni švenčia darbo patalpose, kiti restorane ar net naktiniame klube. Šventės vieta nusako, kaip reikėtų rengtis, todėl renkantis darbo vakarėlio aprangą, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje ir kuriuo metu jis vyks.
Taip pat svarbu atsižvelgti ir į kvietime nurodytą aprangos kodą – taigi visais atvejais reikėtų rengtis atitinkamai ir paisyti tam tikrų aprangos taisyklių.
Renkantis darbo vakarėlio aprangą, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokioje aplinkoje ir kuriuo metu jis vyks.
Jei vakarėlis vyksta darbo aplinkoje, reikėtų rengtis santūriau, tačiau puošniai, o jei esate kviečiama pietų į restoraną, natūralu, kad apranga turėtų būti kasdieniškesnė, bet tinkama verslo pietums. Tokiu atveju puikiai tiks kokteilinė apranga (bet ne vakarinė). Jei vakarėlis vyksta vakare, itin prabangioje aplinkoje, reikėtų paisyti „black tie“ aprangos kodo.
Nedovanotina klaida – vulgarumas
Tarp seksualumo ir vulgarumo yra plonytė riba, kurios peržengti nevalia. Nereikia norėti priblokšti, ypač jei darbe mėgstate rengtis kukliau, tad svarbu prisiminti taisyklę – mažiau yra daugiau. Visuomet atrodysite puikiai pasirinkusi kuklesnius apdarus, o išsiskirti padės tinkamai parinkti aksesuarai, raudonos lūpos ar stilingi klasikiniai bateliai.
Klasika – visada saugiausias pasirinkimas
Jei bijote prašauti ir esate tikra klasikos mylėtoja, rinkitės tokius klasikinius drabužius, kaip juodas kostiumėlis ar maža juoda suknelė. Sakoma, kad maža juoda suknelė yra privaloma kiekvienos moters spintoje, tad pasipuošusi ja, būsite tikra, jog atrodote skoningai ir elegantiškai.
Jei svarstote vilktis kostiumėlį ir nenorite, kad jis atrodytų nuobodžiai ar primintų darbinę aprangą, priderinkite prie jo blizgius ar ryškios spalvos aukštakulnius, masyvius auskarus ir pasidažykite lūpas raudonu lūpdažiu.
Šventiniai audiniai – aksomas ir blizgesys
Jei reikėtų išrinkti šventėms tinkamiausią medžiagos tekstūrą, be abejonės, tai būtų aksomas. Po jo galėtų eiti satinas, blizgūs ir žvyneliais puošti audiniai.
Jie visi yra ypač efektingi ir puikiai tinkantys tokiai progai, bet reikėtų nepersistengti derinant aksesuarus ar formuojant šukuoseną. Prie šių audinių geriausia derinti minimalistinius papuošalus ir ne per daug ryškų makiažą.
Madingi akcentai – sekančioms madą
Jei turite išlavintą stiliaus pojūtį, o darbinė aplinka tam neleidžia atsiskleisti – kalėdinis darbo vakarėlis puiki proga jį pademonstruoti. Rinkitės tokius madingus šio sezono drabužius kaip pūstų rankovių ir plačių pečių suknelės arba pūstų pečių palaidinę derinkite prie klasikinių juodų plačių kelnių. Aksesuarus rinkitės savo nuožiūra, svarbiausia, kad bendra visuma būtų suvaldyta ir neiššaukianti.
Taip pat vertėtų nepamiršti ir kelių pagrindinių taisyklių:
-
stilius neturi amžiaus ribų, tačiau pernelyg ryškus makiažas gali vizualiai sendinti;
-
jei suknelė yra itin puošni, reikėtų rinktis kuklesnį makiažą, šukuoseną, manikiūrą ir aksesuarus;
-
neatsargiai pasirinkusi suknelės ilgį, rizikuojate ne tik vulgariu įvaizdžiu, bet ir reputacija;
-
jei lauke šalta, į vakarėlį vykite su šiltesniais batais, o atėjusi prie durų persiaukite batelius;
-
venkite per didelių iškirpčių, perregimų audinių;
-
bateliai turėtų būti ne pernelyg aukšti ir plonu kulniuku;
-
venkite audinių, kurie glamžosi – susiglamžęs drabužis ne tik gadins nuotaiką, bet ir neestetiškai atrodys nuotraukose;
-
rinkitės jūsų figūrai tinkamus drabužius – ne per daug aptemptus ir ne per daug laisvus;
-
pėdkelnės yra viena dažniausiai pasitaikančių stiliaus klaidų – jos turėtų būti visiškai nematomos arba juodos, itin plonos ir prabangiai atrodančios;
-
nevertėtų pamiršti ir viršutinio drabužio, kurį vilkime ant puošnių derinių – paltas turėtų būti klasikinis ir tvarkingas;
-
bet kuriame įvaizdyje turi būti harmoninga ir tarpusavyje deranti visuma, tad įvaizdį visuomet galite patikėti profesionalams.