„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tai, apie ką nesusimąstote: skutimo klaidos

Nuo paauglystės šalinate nepageidaujamus plaukelius ir tikriausiai nė nesusimąstote, kad kažką darote netinkamai. Sudirgusi oda, niežėjimas arba įaugę plaukeliai atrodo kaip kartais tiesiog neišvengiamas reiškinys. Bet viso to galima išvengti, nebekartojant dažniausių skutimosi klaidų.
Skusti sausą odą – didelė klaida
Skusti sausą odą – didelė klaida / Vida Press nuotr.

Nepakankamai sudrėkinate

Jei norėdamos sutaupyti laiko gerai nesudrėkinate ir nesušvelninate odos, labai daug šansų, kad ją pažeisite, kils uždegimas ir išbers raudonais spuogeliais. Nebūtina naudoti specialaus skutimo gelio – tinka ir šampūnas, plaukų balzamas ar dušo želė, tačiau jie būtini, kad suminkštintų odą ir skustuvas ja slįstų neužkliūdamas ir nepažeisdamas.

Jei visiškai neturite laiko, bent jau suminkštinkite odą šiltu vandeniu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Pernelyg skubate

Dar viena skubančiųjų bėda – per greitas skutimas. Jei jau esate kur nors įsipjovusi, oda paberta ar yra įaugusių plaukelių, ir iš skubėjimo į tai neatsižvelgiate, problemą tik paaštrinsite. Kad odos nebertų, reikia skusti švelniais, lygiais judesiais. Kita bėda, kurios pasekmės panašios, – per stiprus / smarkus skustuvo spaudimas.

Jei netyčia įsipjovėte, pamėginkite sulaikyti kraujavimą spausdamos tą vietą. Jei kraujuoja negausiai, užklijuokite pleistriuką.

Vienkartinis skustuvas virsta ilgalaikiu

Jei šalinate plaukelius kas antrą dieną, skustuvo turėtų užtekti maždaug dviem, maksimum trims savaitėms.

Žodis vienkartinis gal ne visai čia tinka – skustuvą galima naudoti daugiau nei kartą, tačiau ne mėnesį ar juo labiau – du. Jei šalinate plaukelius kas antrą dieną, skustuvo turėtų užtekti maždaug dviem, maksimum trims savaitėms. Tuomet jis atšips, nebe taip gerai pjaus, jūs smarkiau brūžinsite odą, norėdamos pašalinti plaukelius, ir rizikuojate įsipjauti arba sudirginti ją. Jei jaučiate, kad skutant skustuvas lyg pastringa, meskite jį lauk.

Skutate ne ta kryptimi

Dažna klaida – skusti prieš plaukelių augimo kryptį. Nors skusti taip šiek tiek lengviau, nuo to gali skaudėti, be to, plaukeliai gali įaugti į odą, Tai labai nemalonu, o jei jūsų oda jautri, dar ir kils uždegimas. Visuomet skuskite plaukelius palei jų augimo kryptį.

Periodiškai nenušveičiate odos

Ne tik veido, bet ir kūno odą reikėtų atsargiai nušveisti šveitikliu kartą per savaitę. Jei oda linkusi į riebumą, galima ir dukart. Taip pašalinamos negyvos odos ląstelės, oda tampa lygesnė, švelnesnė ir ją lengviau skusti, o skustuvas tarnauja ilgiau.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

Po visko nesudrėkinate odos

Net jei viską darėte gerai, odą vis tiek gali perštėti ir / arba išberti, nes vanduo ją išsausino. Geriausia sudrėkinti odą vos išlipus iš dušo, kai ji dar drėgna. Tai padeda sulaikyti drėgmę, viršutiniam odos sluoksniui epidermiui neleidžia išsausėti. Taip pat padeda išvengti bėrimo.

Tiesa, jei iškart matote, kad nusiskutote nelabai sėkmingai ir odą beria, rinkitės lengvą raminąmąjį kremą jautriai odai, be jokių sintetinių kvapų, be alkoholio, antraip oda bus dar labiau suerzinta.

Tas pats skustuvas visoms zonoms

Bikinio zona jautresnė, jai depiliuoti reikėtų skustuvo su vos dviem ašmenimis.

Geriausia būtų, kad turėtumėte atskirą skustuvą bikinio zonai ir kojoms bei pažastims.

Bikinio zona jautresnė, todėl jai depiliuoti reikėtų skustuvo su vos dviem ašmenimis, antraip jis gali būti per šiurkštus odai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“