Tankiau, tvirčiau, įspūdingiau: dirbtinio grožio privalumai ir pavojai

Lazda, kaip žinia, turi du galus. Viso pasaulio moterų pamėgti gražinimosi būdai – blakstienų ir plaukų sruogų priauginimas, permanentinis makiažas, ilgalaikis gelinis nagų lakavimas – labai palengvina gyvenimą, tačiau...
Dirbtinės blakstienos
Dirbtinės blakstienos / Vida Press nuotr.

Padidintos blakstienos

Dirbtinėmis blakstienomis puošėsi ar tebesipuošia tokios žvaigždės, kaip Adele, Beyonce, Katy Perry, Rihanna, Jennifer Lopez ir daugelis kitų. O seserys Kardashian netgi sukūrė dirbtinių blakstienų liniją „Khroma Beauty“.

Tačiau metas pacituoti ir tuos, kurie žino apie tamsiąją tokių blakstienų pusę. Nepriklausomos organizacijos „Consumer Reports“ (ji, pasitelkdama ekspertus, informuoja vartotojus apie pavojus, kurių kyla dėl vienų ar kitų produktų ir paslaugų) interneto svetainėje paskelbtas straipsnis sulaukė didelio atgarsio.

Pasak „Consumer Reports“, dirbtinės blakstienos klijuojamos prie natūralių klijais, kurie neretai paskatina alergines reakcijas – tinimą, niežulį, skausmą. Panašiai gali paveikti ir skystis, naudojamas joms pašalinti. Be to, atsiranda nemenkas infekcijų pavojus. Pasirodo, Japonijoje, kur priauginamos blakstienos labai populiarios, dėl jų poveikio akims, palyginti su kitomis grožio priemonėmis, į okulistus kreipiasi daugiausia moterų. Maža to, dėl nuolat klijuojamų plaukelių savos blakstienos silpsta, o kartais tiesiog nebeatauga.

Vida Press nuotr./Blakstienos
Vida Press nuotr.

Specialistai ragina neužsižaisti dirbtinėmis blakstienomis ir naudotis jomis tik retkarčiais.   

Didžiosios Britanijos optometrijos koledžo atstovai įspėja, kad „nuolatinis blakstienų priauginimas gali tapti trauminio plikimo priežastimi“.

Kai plaukai diena dienon priversti atlaikyti papildomą svorį ir tempimą, gali būti pažeisti jų folikulai ir toje vietoje atsirasti išplikusi vieta. Blakstienos – juk irgi plaukai. Specialistai ragina neužsižaisti dirbtinėmis blakstienomis ir naudotis jomis tik retkarčiais.     

Priauginti plaukai

Kai pavydžiai dūsaujame, kokie gražūs ir ilgi vienos ar kitos garsenybės plaukai, nepagalvojame (o vertėtų!), jog jie tokie gali būti todėl, kad sava ševeliūra papildyta dirbtinėmis sruogomis. Teigiama, kad jas yra naudojusios Taylor Swift, Selena Gomez, Lauren Conrad, Paris Hilton... Dėl Rihannos nė abejoti netenka. Vienos tai daro, kad jų natūralūs plaukai atrodytų dar efektingiau, kitos – kad padidintų iš prigimties silpnokų plaukų apimtį, trečios – kad staiga taptų ilgaplaukės...

Fotolia nuotr./Moteris, žvelgianti į veidrodį
Fotolia nuotr.

Specialistai sutaria, kad ilgą laiką dirbtines sruogas naudojančios moterys rizikuoja nutriušinti plaukus ir netgi vietomis išplikti.   

Informacijos pliūpsnį apie plaukų priauginimo pavojus prieš keletą metų ypač paskatino žiniasklaidoje pasirodžiusios Naomi Campbell nuotraukos (žvaigždė poilsiavo ir tokia, natūralios išvaizdos, buvo pagauta paparaco fotoobjektyvo), kurias žinovai pakomentavo: „Trauminis plikimas.“ Ne paslaptis, kad tamsiaodė gražuolė daug metų tiesino plaukus ir naudojo priauginamas sruogas. Tarp jų aukų buvo minimos ir Victoria Beckham, ir Britney Spears. Specialistai sutaria, kad ilgą laiką dirbtines sruogas naudojančios moterys rizikuoja nutriušinti plaukus ir netgi vietomis išplikti.   

Paryškinti bruožai

Priežastys, kodėl ryžtamasi pasidaryti specifinę tatuiruotę antakių, akių ir lūpų srityse, vadinamą permanentiniu makiažu, mikropigmentacija, „tatuažu“, – įvairios: ji taupo laiką, saugo jautrias akis nuo alergines reakcijas skatinančių makiažo priemonių, maskuoja prigimtinius ar dėl bėgančių metų atsiradusius trūkumus (šviesūs reti antakiai ir blakstienos, neaiškūs lūpų kontūrai) ir pan. Žodžiu, puiki pagalba moterims – su sąlyga, kad atlikta meistriškai, t. y. neskubant, griežtai laikantis technologijos ir higienos reikalavimų.

Fotolia nuotr./Permanentinis makiažas
Fotolia nuotr.

Dar svarbu, kad permanentinį makiažą darantis žmogus nusimanytų apie odos savybes, turėtų išlavintą estetinį skonį, supratimą apie spalvų maišymo subtilybes ir vizažą apskritai, nes nuo jo darbo rezultato labai priklausys, kaip atrodys moters veidas. Jį patikėti pirmam pasitaikiusiam, besiskelbiančiam, kad jis tai moka ir daro, – labai neatsargu.

Lietuvoje, pavyzdžiui, vaikšto ne viena moteris su oranžinio ir mėlyno atspalvių antakiais, nes permanentinio makiažo specialistas neatsižvelgė į dažų sudėtį ir nepasirūpino neutralizuoti ryškiausios jų sudedamosios dalies, todėl laikui bėgant išlindo mėlynas pigmentas, kuris yra pilkos spalvos komponentas, ir raudonas, kuris įeina į rudos sudėtį.

Geliu lakuoti nagai

Toms, kurios dar nemėgino gelinio nagų lako, vardijame šio produkto privalumus: nesilupa, atsparus įbrėžimams, todėl išsilaiko dvi savaites ir dar ilgiau, juo lakuojant nesusidaro „nubėgimų“ ir „kupstelių“, jis labai greitai džiūsta (2 minutes – jei džiovinamas UV spindulių lempa, 30 sekundžių – jei LED lempa, kuri generuoja šviesą elektroliuminescencijos būdu). Taigi, palyginti su tradiciniu laku, – rojus! Tokį manikiūrą galima pasidaryti ir salone, ir namie, nes gaminami namams skirti rinkiniai.

„Fotolia“ nuotr./Dailus manikiūras
„Fotolia“ nuotr.

UV spindulių lempos ne tik sveikatai pavojingų spindulių šaltinis, bet ir sendina rankų odą, o ilgalaikis manikiūras trukdo laiku pastebėti negerus nagų pakitimus.

Gelinio lako kritikai dažniausiai pabrėždavo, kad jis, nors ir tirpus, nėra lengvai pašalinamas, todėl egzistuoja nemenka tikimybė pažeisti nagų plokšteles. Be to, ilgai ir be pertraukų tokiu būdu lakuojami nagai pavargsta, suplonėja. Alyvos į ugnį dar šliūkštelėjo Amerikos odos vėžio fondas ir gydytojai dermatologai.

Antai daktaras Chrisas Adigunas pareiškė, kad „moterys, dažnai lakuojančios nagus geliniu laku, neturėtų atmesti odos vėžio tikimybės“. Anot daktaro, UV spindulių lempos ne tik sveikatai pavojingų spindulių šaltinis, bet ir sendina rankų odą, o ilgalaikis manikiūras trukdo laiku pastebėti negerus nagų pakitimus. 

Žinoma, pasipylė produkto gamintojų ir grožio salonų atstovų kontrargumentai, kad moterys, kelias minutes laikydamos rankas po UV spinduliais, patiria žalos ne daugiau nei tiek laiko būdamos saulėje; kad galima išvengti šitų lempų, nes yra alternatyva – LED lempos, neskleidžiančios ultravioletinių spindulių ir išdžiovinančios gelinį laką itin greitai... Abi pusės sutarė dėl vieno: likus penkiolikai minučių iki procedūros vertėtų pasitepti rankas kremu su SPF – dėl šventos ramybės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis