Įprastinė kiekvieno tušo sudėtis pasižymi vandeniu, suodžiais, dažikliais, standinta derva. Rečiau – kvapniųjų medžiagų (nerekomenduotina) ar vitaminų, mineralų, minimaliai dažančių komponentų, kurie tinkami jautrių akių savininkėms ir kontaktinių lęšių naudotojoms. Kai kurie gamintojai greta prideda ir blakstienoms naudingų komponentų. Papildomi sudėtyje esantys komponentai stiprina, gydo silpnas ir pažeistas blakstienas:
Keratinas – įeina į natūralią plauko sandarą, maitina, stiprina blakstienų struktūrą, apsaugo jas nuo išorinio poveikio.
Melaninas – saugo nuo neigiamo aplinkos poveikio.
Ricinos aliejus – pasižymi blakstienas stiprinančiu poveikiu, skatina blakstienų augimą.
Pantenolis – didina blakstienų apimtį, gerina jų būklę.
Ryžių ir bičių vaškai – pasižymi blakstienas ilginančiu poveikiu.
Lanolinas – apsaugo blakstienas nuo išsausėjimo ir lūžinėjimo.
Vitaminai – stiprina, maitina, drėkina blakstienas, stimuliuoja jų augimą, suteikia elastingumo ir šilkinį blizgesį.
Blakstienų tušo galiojimo laikas:
Kiekvieną kartą, atkemšant blakstienų tušo flakonėlį, į jį patenka deguonis, dėl kurio tuše esantys komponentai genda. Taip pat, blakstienų tušo flakonėlis greitai tampa įvairių mikrobų būstine. Todėl specialistai rekomenduoja tušu naudotis ne ilgiau nei tris mėnesius.
Blakstienų tušo šepetėlis pagal siekiamą efektą:
Apvalus šepetėlis, tankiai dengtais šereliais – dramatiškos, didelės apimties blakstienos. Suintensyvinti dramatišką blakstienų efektą, tušą denkite nuo blakstienų šaknų iki galiukų, produktą tepkite lengvais, horizontaliais judesiais. Įspūdingą blakstienų efektą ir akių spalvą pabrėš sodri juoda tušo spalva. Dėka tokio šepetėlio, kiekviena blakstiena atrodo ilgesnė, atskirta viena nuo kitos. Tankaus šepetėlio dėka, jau po pirmo potėpio kiekviena blakstienėlė padažyta ir akys paryškintos.
Mažų šukų tipo šepetėlis, mažais rutuliukais dengtas šepetėlis – ilgos ir atskirtos blakstienos. Toki šepetėliai leis kruopščiai atskirti kiekvieną blakstieną nuo pat šaknų iki galiukų. Svarbu atminti, jog nereikia šepetėlio kraipyti, nes staigūs judesiai silpnina blakstienas ir kenkia grakščių bei lengvą blakstienų efektui. Toks tipo šepetėlis ne tik atskiria kiekvieną blakstienėlę, bet ir neleidžia susidaryti tušo gumulėliams ant jų.
Išlinkęs tušo šepetėlis – riestos ir ilgos blakstienos. Žemyn nulinkusių blakstienų savininkėms išlinkęs tušo šepetėlis yra geriausias pasirinkimas. Dar geriau išgauti riestų ir ilgų blakstienų efektą, tušą tepkite dvejomis kryptimis – iš pradžių padenkite galiukus, o tuomet blakstienas įprastai ryškinkite nuo šaknų iki galiukų.
Patarimai, padėsiantys sukurti įspūdingą blakstienų efektą:
Nadokitės blakstienų rietikliu. Sušildykite rietiklį karšta plaukų džiovintuvo oro srove, užrieskite blakstienas prieš tepant jas tušu. Taip blakstienos užsiries lengviau ir sukurtas efektas išliks ir pasidažius.
Maišykite kelis skirtingus tušus. Norite ne tik ilginančio, bet ir dramatiško, tankių blakstienų efekto? Ypatingos progoms norisi neįprastai ryškių blakstienų, tam padės kelių skirtingų tušų naudojimas paeiliui. Pradėkite nuo blakstienas ilginančio tušo šepetėlio, tai įvykdę, rinkitės tankinantį ir užriečiantį šepetėlį. Prieš sluoksniuojant, įsitikinkite, kad šepetėliu netepate pernelyg daug tušo.
Eksperimentuokite su tušo spalvomis. Nevertėtų pamiršti, jog egzistuoja ne tik sodrus juodas blakstienų tušas. Spalvoti blakstienų tušai suteikia ne mažiau įspūdingą efektą. Iš pradžių blakstienas padenkite paprastu juodu tušu, o tada spalvotu, taip suintensyvinsite spalvą.