E.Saunorytė-Kinderienė sako, kad tokios trumpalaikės šaknų maskavimo priemonės, kurias stilistai vadina tiesiog maskuokliais, šiandien yra labai populiarios, greitai veikiančios ir galinčios išgelbėti, kai čia ir dabar turime atrodyti gerai. Moterims ji aktualiausia – kad nesimatytų ataugusių plaukų šaknų, o vyrai jas naudoja, siekdami pamaskuoti retėjančius plaukus.
Stilistė pasakoja, kad šie plaukų šaknų maskuokliai atsirado ir išpopuliarėjo po vieno įvykio anapus Atlanto.
Vienintelė su šiais produktais susijusi problema – kad kas kartą juos panaudojus, būtina ištrinkti galvą ir stengtis produkto neužlaikyti.
„Nebepamenu, kuriais tiksliai metais vienai Holivudo žvaigždžių prieš „Oskarų“ ceremoniją darantis makiažą pas vizažistą, šis pastebėjo, kad begėdiškai ataugusios klientės plaukų šaknys – ji nespėjo apsilankyti pas plaukų stilistą.
Pradėjęs galvoti, kaip greituoju būdu būtų galima tai užmaskuoti, vizažistas pasitelkė akių šešėlius. Parinko tinkamą šešėlių atspalvį ir naudodamas šepetėlį užtepė juos tose vietose, kurios buvo labiausiai matomos. Šis įvykis tapo įkvėpimu atsirasti tokioms plaukų šaknų maskavimo priemonėms“, – pasakoja E.Saunorytė-Kinderienė.
Populiariausia – purškiama priemonė
Pašnekovės teigimu, visos maskuojamosios priemonės turi pigmentą, tad renkantis reikėtų pasirinkti tokią, kurios pigmentas atitiktų norimą gauti spalvą. Dažniausiai gamintojai siūlo penkių ar šešių atspalvių – nuo tamsiai rudų iki šviesių – maskuojamąsias plaukų šaknų priemones.
Jos gali būti purškiamos, tepamos – kaip tušas, birios, kurioms tepti reikės šepetėlio.
Pasak E.Saunorytės-Kinderienės, populiariausia priemonė dėl patogumo yra purškiama.
„Supurčius buteliuką reikėtų purkšti į plaukų skyrimus arba palei plaukų augimo krašto liniją, ir taip užmaskuoti ataugusias plaukų šaknis. Jei purkšdami buteliuką laikysite arčiau zonos, kurią norima pamaskuoti, gausite didesnę koncentraciją, jei iš toliau – mažesnę, ne tokią ryškią.
Kai šios procedūros atliekamos salonuose, kontroliuojamas išpurškimo kampas, kad nebūtų nudažytos tos zonos, kurių nereikia nudažyti. Tai apsaugai gali būti naudojamas kad ir popieriaus lapelis – pavyzdžiui, veidui uždengti“, – kaip naudoti priemonę ir kaip apsaugoti nenorimas nudažyti vietas, paaiškina plaukų stilistė.
Birios maskuojamosios plaukų šaknų priemonės, specialistės teigimu, dažniausiai būna sufasuotos į nedidelės talpos buteliukus ir naudojant yra beriamos kaip pudra tose vietose, kurias norima pamaskuoti.
Pataria produkto plaukuose per ilgai neužlaikyti
Ši plaukų šaknų maskavimo procedūra ne veltui vadinama trumpalaike, nes ji veiksminga iki kito plovimo.
Paklausta, ar šios dažymo priemonės gali kelti pavojų galvos odai, E.Saunorytė-Kinderienė sako, kad jos tokios pat, kaip ir visos kitos. Naudojant svarbu nepataikyti į akis, o užpurkštų ar užteptų ant plaukų šaknų – per ilgai neužlaikyti.
„Vienintelė su šiais produktais susijusi problema – kad kas kartą juos panaudojus, būtina ištrinkti galvą ir stengtis produkto neužlaikyti, nes prakaitas, susimaišęs su produktu, turinčiu papildomų pigmentų, gali sudirginti galvos odą, sukelti alergiją“, – teigia plaukų stilistė.
Pasak pašnekovės, šių trumpalaikių plaukų šaknis maskuojančių priemonių gausu parduotuvėse, tad tereikia atrasti sau tinkamą ir išbandyti.