15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Vasaros kosmetinė. Ką joje naudinga turėti?

Masačusetso (JAV) valstijos mokslininkai apskaičiavo, kad reguliariai naudojant kosmetiką, per metus į moters organizmą įsiskverbia daugiau kaip 3 kg cheminių medžiagų. Šį faktą įvertinusi kaip rimtą pavojų sveikatai, užuot toliau iš parduotuvių lentynų šlavusi odos ir plaukų priežiūros preparatus, apsiribokite keliomis priemonėmis, naudingiausiomis vasarą.
Odos priežiūra vasarą
Odos priežiūra vasarą / Fotolia nuotr.

Baiminatės, kad, apribojus kosmetikos kiekį, nukentės jūsų odos ir plaukų išvaizda? Meskite tokią mintį iš galvos. Kaip teigia Floridoje (JAV) įsteigtos natūralią kosmetiką gaminančios bendrovės Aubrey Organics atstovas Selçukas Mumcu, „gausiai naudoti cheminių medžiagų pripildytas odos priežiūros priemones nėra gerai. Jos slopina natūralias odos funkcijas, dėl to ilgainiui jų reikia vis daugiau. Kūno priežiūrai pasirinkus natūralią augalinę kosmetiką, odos funkcijos po truputį atsistato. Tokių grožio priemonių pakanka visai nedaug. Pagalvojote, kad brukame ekologišką kosmetiką? Tikrai ne. Jūsų valia rinktis, kuo gražintis. Tačiau vasarinę kosmetinę papildyti mūsų siūlomomis odos ir plaukų priežiūros priemonėmis verta“.

 

► Veido ir kūno drėkikliai

 

Troškulį kenčiančią odą patogiausia „girdyti“ skystu purškiamuoju drėkikliu (jeigu dieną nesikvėpinate, galite rinktis aromatinį) arba drėkinamuoju pieneliu. Tokios priemonės akimirksniu įsigeria į odą, todėl iškart galima vilktis drabužius. Nesuklyskite: nuo užtepamo drėkiklio kiekio nepriklauso jo poveikis. Tad galite taupyti jį.

 

Veido odos drėgmės pusiausvyrai palaikyti verta turėti augalinės kilmės toniką (suvilgykite juo veidą kaskart, kai pajusite, kad traukia odą). Galite naudoti jį ir kaip prausiklį: gausiai suvilgykite juo vatos diskelį ir nuvalykite veidą nuo vidurio šonų link. Dar viena veidui naudinga priemonė – naktinis drėkinamasis kremas. Ypač veiksmingi yra pagaminti terminių šaltinių vandens pagrindu, papildyti Negyvosios jūros mineralais, alavijų, linų, ramunėlių ekstraktais.

 

Natūralios kosmetikos šalininkės veidą drėkina distiliuotu augalų vandeniu (hidrolatu), pavyzdžiui, alavijų, rožių, levandų, jazminų, šlamučių, snapučių. Daugelis jų atlieka kelias papildomas funkcijas: ramina, minkština, švelnina, gaivina, skaistina odą.

 

Kosmetikės komentaras. Bet kokios sudėties veido tonikus, vaistinių augalų (ramunėlių, liepų žiedų ir kt.) ištraukas, hidrolatus galima naudoti kaip drėkinamuosius kompresus. Pasirinkta priemone gausiai suvilgykite kelių sluoksnių marlės skiautę, uždėkite ant veido ir 15 min. pagulėkite. Nuėmusi palikite odą nudžiūti. Jeigu veido oda nejautri, vasarą nepraleiskite progos palepinti veidą šviežių gamtos gėrybių (agurkų, žemuogių ir t. t.) sulčių, tyrių kompresais. Sudirgusią odą veiksmingai ramina ramunėlių ištraukos, taip pat virintu vandeniu skiestų šviežių alavijų sulčių pavilgai.

 

► Skystasis rutulinis dezodorantas

 

Kodėl atvirų drabužių sezonu nėra gerai naudoti purškiamuosius dezodorantus? Todėl, kad tokia priemone sunku tiksliai papurkšti reikiamą kūno vietą, tarkime, pažastis. Kai jos patenka ant aplinkinės odos, joje esančios cheminės medžiagos gali sureaguoti su UV spinduliais ir sukelti alerginę odos reakciją (bėrimą ir pan.), paskatinti pigmentinių dėmių susidarymą. Pasirinkusi skystąjį tepamą dezodorantą, tokios rizikos išvengsite. Žinoma, jeigu juo prakaituojančias kūno vietas tepsite ne kaip papuola.

 

Jeigu rūpinatės sveikata, normalų prakaitavimą slopinkite, prakaituojančių kūno vietų gaivą palaikykite skaidriu rutuliniu dezodorantu be kvėpiklių, parabenų, sintetinių aliuminio druskų.

 

Kosmetikės komentaras. Dezodorantą nuo prakaito (antiperspirantą) rinkitės tik tada, jeigu prakaituojate pernelyg gausiai, nes jis nėra „draugiškas“ odai (ypač papildytas triklozanu, aliuminiu): blokuoja prakaito liaukų veiklą, sunaikina ne tik prakaitavimą sukeliančias bakterijas, bet ir gerąją mikroflorą.

 

Eidama į lauką, venkite dezodorantų su antibakteriniais priedais, citrusinių vaisių, bergamočių aliejais – jie ypač didina odos jautrumą UV spinduliams.

 

Nekenksmingos priemonės kūno gaivai palaikyti yra alūnų pudra (įsigysite sveikų produktų ar jais prekiaujančiose elektroninėse parduotuvėse), natūralūs spiritiniai (naudokite degtinę), žolių (asiūklių, ąžuolo žievių) antpilai. Paruoštą būtinai skieskite vandeniu (santykiu 1:10), juo rytą ir vakarą įtrinkite gausiai prakaituojančias kūno vietas.

 

► Kosmetika po deginimosi

 

Lepinantis paplūdimio malonumais, sunku numatyti, kiek laiko saugu tysoti prieš saulę. Neapskaičiavus deginimosi laiko, oda, jei skaudžiai ir nenusvyla, vis tiek sudirgsta. Negana to, praranda nemažą dalį natūralios drėgmės. Tada reikia vartoti daugiau skysčių (gerti negazuoto mineralinio vandens), odą gausiai „pagirdyti“ drėkinamųjų medžiagų prisotinta kūno priežiūros priemone. Rinkitės skirtą naudoti po deginimosi – joje tinkamai subalansuotas drėkinamųjų ir raminamųjų medžiagų (alantoinu, D-pantenoliu, vitaminu E) kiekis.

 

Kosmetikės komentaras. Itin maloniai saulėje sudirgusią odą gaivina ir veiksmingai ramina želės konsistencijos priemonės. Ypač maloniai nuteikia turinčios vadinamąjį švaros, jūros, mėtų ar citrusų aromatą.

 

Stipriai nusvilusioms odos vietoms raminti, jų niežuliui slopinti labai tinka alavijų kompresai. Nemažą alavijo lapą nuplaukite, nulupkite, smulkiai sutarkuokite. Sukrėskite į marlę ir išspauskite sultis. Praskiedusi virintu vandeniu santykiu 1:1, tirpalu suvilgykite marlinius tamponėlius ir 15 min. uždėkite ant nusvilusių odos lopinėlių. Nuėmusi, palikite odą nudžiūti.

 

► Plaukų gaiviklis

 

Dar prieš vasarą gerai pasirūpinti plaukų losjonu, kuris apsaugo garbanas ne tik nuo UV spindulių, bet ir nuo karšto feno. Priemonę naudokite ne tik prieš saulės vonias, bet ir saulėtą dieną eidama į lauką.

 

Jeigu jūsų plaukai nualinti cheminių dažų, negailėkite pinigų specialiam atkuriančiojo poveikio aliejui ar purškikliui. Pastarąjį geriau rinktis nenuskalaujamą, nes pažeistiems plaukams nėra gerai dažnos vandens vonios. Plaukų aliejų naudokite lašeliais (priklausomai nuo plaukų ilgio, vienam kartui pakanka 3–8 lašų), purškiklio irgi nepadauginkite, nes apsunkinsite plaukus, jų dailiai nesušukuosite.

 

Kosmetikės komentaras. Universali kosmetikos priemonė vasarai yra laukinių levandų hidrolatas. Tinka veido ir kūno odai, plaukams drėkinti ir gaivinti. Veiksmingai ramina saulės sudirgintą, vabzdžių sugeltą odą. Jei naudosite kaip odos priežiūros priemonę, apipurškusi sausą odą, papildomai patepkite ją bet kokiu nerafinuotu augaliniu aliejumi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų