Tad skausmingos injekcijos nebūtinai yra geriausia išeitis. Užtenka kasdien skirti laiko veido mankštai – vos keletas minučių kasdien gali duoti neįtikėtinai efektyvių rezultatų!
Tą pripažįsta ir sertifikuota veido jogos trenerė Giedrė Bagdonienė. Remdamasi Didžiosios Britanijos jogos ekspertės Danielle Collins sukurtu metodu, Giedrė jau šešerius metus Lietuvoje aktyviai veda veido jogos užsiėmimus ir kelia sau tikslą, jos noras – išmokyti moteris rūpintis veido grožiu naudojant šį natūralų ir labai veiksmingą būdą.
Veido joga – tai kompleksinė praktika, apimanti veido savimasažo ir taškinio veido masažo (akupresūros) pratimus. Kitaip tariant – tai pratimai veido raumenims stiprinti ir atpalaiduoti. Pratimais suaktyvinus kraujotaką veido srityje, veidas gauna daugiau deguonies, maistinių medžiagų, skruostų, pasmakrės, kaklo srityje oda tampa elastingesnė.
Pasak G. Bagdonienės, reguliariai užsiimant tokia praktika, galima pasiekti akivaizdžių rezultatų. Tai natūralus ir nieko nekainuojantis būdas išsaugoti jaunatvišką išvaizdą.
„Masažai ir mankštos visais laikais buvo siejami su sveikata ir grožiu, jaunyste, apie jų naudą kalbėta dar senovės Kinijoje, Japonijoje. Šiandien dažniausiai tūkstantmečius žinomi pratimai veidui modernėja, atsiranda naujų. Vienas tokių pratimų kompleksų – veido joga. Ją naudoja daugybę žvaigždžių, tarp kurių – Jenifer Aniston, Megan Markle, Madonna, Kim Kardashian. Būdamos garsiausių veido mankštų profesionalų klientės jos pripažįsta veido jogos naudą“, – sako G. Bagdonienė.
– Giedre, kaip jūs pati atradote veido jogą? Kiek laiko ją praktikuojate?
– Man buvo 27-eri, kai pastebėjau kad veidas atrodo rūškanas, pavargęs, pilnas įtampų. Savyje mačiau nelaimingą, nesirūpinančią moterį – apie tai iškalbingai liudijo mano atvaizdas veidrodyje.
Pradėjau domėtis, kaip natūraliais būdais galėčiau sau padėti, ieškojau, ką galiu dėl savęs padaryti, kaip pasirūpinti veidu, kad jis vėl imtų švytėti. Taip prieš šešerius metus atradau veido jogą, kurios pagrindinė žinutė ir buvo apie tai, kad kasdien skiriant sau šiek tiek daugiau dėmesio, galima atsipalaiduoti, patobulinti išvaizdą.
Tuomet Lietuvoje veido jogos sąvoka dar nebuvo populiari, apie ją dar mažai kas tebuvo girdėjęs. Tačiau kuo pati labiau ėmiau ja domėtis, tuo tapo įdomiau, galiausiai nusprendžiau tapti sertifikuota veido jogos trenere ir dalintis šios praktikos privalumais su kitomis moterimis, ieškančiomis būdų, kaip sau padėti.
– Tai kokie tie didžiausi privalumai? Kokia yra veido jogos nauda?
– Pirmiausia, kad tai visiškai natūralus ir nieko nekainuojantis būdas pasirūpinti savimi kasdien lengvai, greitai, efektyviai. Norint išsaugoti jaunystę, vien grožio serumų neužteks, nepadės ir įvairūs, kad ir brangiausi kremai – už veido odą pirmiausia yra atsakingi po ja pasislėpę, prie gilesnių veido odos sluoksnių prisitvirtinę raumenys, kuriuos, kaip ir kūną, reikia treniruoti.
Veido raumenys atlieka labai svarbų vaidmenį senėjimo procese, jie yra pagrindiniai judesių aktyvatoriai ir jų dėka mes galime mirksėti, kalbėti, reikšti savo emocijas. Tačiau laikui bėgant, veido, kaip ir kitų raumenų, tonusas silpsta. Tą lemia ir mūsų įpročiai – dėl tam tikrų mimikų vieni raumenys yra pertempiami, kitiems trūksta tonuso, dėl ko veido oda praranda stangrumą, jaunatvišką išvaizdą. Veido joga padeda atstatyti raumenų balansą.
– Užsiminėte, kad veido jogos treniruočių poreikį pastebėjote būdama 27-erių. Ar tai amžius, kai jau reiktų atidžiau susirūpinti veido oda? Nuo kada ir kam rekomenduotumėte užsiimti panašiomis praktikomis?
– Manoma, kad biologinis audinių senėjimas prasideda nuo 25-erių, nors odos spindesį užtikrinančio kolageno palaipsniui organizme mažėja jau nuo 18 metų. Todėl norint išsaugoti sveiką ir gražią odą, ja rūpintis reiktų visapusiškai – naudoti odos tipui tinkančias veido priežiūros priemones bei atlikti veido mankštos pratimus yra tiesiog būtina.
Pastebiu, kad dažnas šiuolaikinis 30-metis atrodo gerokai vyresnis. Taip yra todėl, kad jauno žmogaus kasdienybėje įprasta jausti įtampą, skubėjimą, nerimą, nepasitenkinimą. Vidinė įtampa mažina veido spindesį, spazmuoja veido raumenis, ypač kaktos, akių srityje.
Todėl veido jogą ypatingai rekomenduoju praktikuoti 27–40 metų amžiaus moterims, nes būtent nuo 30 moterys ir pastebi pirmąsias ryškesnes veide atsirandančias raukšleles. Jos ima dėl jų išgyventi bei ieško pagalbos injekcijomis ar kitomis agresyviomis priemonėmis, nors iš tiesų tokiame amžiuje labai efektyvūs veido masažai, kasdienė veido mankšta bei tinkamos veido priežiūros priemonės.
Apskritai, genetiškai moters oda yra labiau pažeidžiama ir jautresnė, ji reikalauja daugiau priežiūros. Tačiau vyrų odą taip pat svarbu prižiūrėti tinkamai, nepaisant jos atsparumo aplinkos poveikiui ir genetinių veiksnių, nulemiančių vėlyvesnį raukšlių atsiradimą.
– Vadinasi, galima sakyti, kad reguliariai užsiimant veido jogos pratimais pavyks sumažinti ir atitolinti raukšles? O gal ne tik raukšles, gal įmanoma net, pavyzdžiui, šiek tiek pakoreguoti veido formą?
– Atliekant veido mankštos pratimus, kai liečiame veidą rankomis ar darome tam tikrus judesius veido raumenų pagalba, suaktyviname kraujotaką, tad paskatiname didesnį deguonies ir maistinių medžiagų atitekėjimą būtent į veido sritį. Judesiais skatiname ir didesnę kolageno ir elastino gamybą, o šie veiksniai yra atsakingi už odos jaunatviškumą, elastingumą, švytėjimą. Tad negilios raukšlelės tampa beveik nepastebimos, o gilesnės linijos sumažėja. Pratimais galime palaikyti gražią veido formą, prižiūrėti savo pasmakrės sritį bei palaikyti kaklo grožį.
– Kiek laiko įprastai reikia užsiimti joga, kad efektas taptų matomas?
– Rezultatai ir poveikis priklauso nuo amžiaus bei konkrečios žmogaus situacijos ir to, kas matoma ir labiausiai pastebima veide. Pirmieji pagerėjimo ženklai pradeda matytis po kelių savaičių, svarbu turėti ir laikytis tam tikros kasdienės rutinos, nepamiršti pratimų. Kasdien juos atliekant susiformuoja naujas naudingas įprotis, o pokyčiai tampa ryškesni bei „įsitvirtina“ mūsų veide.
Brandaus amžiaus žmogui būtina individuali konsultacija dėl veido būklės ir galimybių jam padėti veido mankštomis. Tikėtina, kad vyresnio amžiaus žmogaus raukšlės bus gilesnės, tad ir rezultatai bei pratimai bus individualūs ir specifiniai.
Idealu savo veido grožiui dėmesio skirti kasdien. Juk kasdien jį prausiame, tepame veido kremu, tad ir padaryti keletą tikslingų pratimų veido raumenims – tikrai galime. Veido jogą patogu atlikti bet kuriuo dienos laiku, kai turite bent minutę laisvo laiko: kažko laukiate, važiuojate mašina, ilsitės žiūrėdami filmą. Veido joga sudaryta iš pratimų komplekso, apimančio visas pagrindines veido sritis, ji trunka apie 20 minučių. Svarbu išjudinti tiek viršutinės, tiek apatinės veido dalies raumenis, tam galima paskirstyti po 10 ryte ir vakare.
– O ar skiriasi pratimai rytui, vakarui? Galbūt tam tikri judesiai padeda veidą „išbudinti“, o kiti – priešingai, paruošia jį miegui?
– Veido pratimams būtina gera vidinė būsena, energija, todėl neužsiimkite veido joga, jei esate pavargę. Pratimus galima atlikti tiek ryte, tiek vakare arba bet kuriuo patogiu metu turint kelias laisvas minutes.
Kita vertus, ryte veido mankšta labai naudinga, ji tikrai gali padėti veidui pabusti, sumažinti paburkusius paakius, suteikti gaivumo, švytėjimo. Veido mankšta ne tik pažadina raumenis, bet ir pakelia nuotaiką, suteikia žvalumo visam kūnui.
Odos būklei ir vidinei savijautai labai svarbu tinkama miego trukmė ir kokybė, todėl prieš miegą, jau atsigus lovoje, rekomenduoju užsimerkti ir rodomuoju pirštu braukti nuo nosies pradžios, tarp antakių į viršų iki kaktos viršaus, keičiant rankų rodomuosius pirštus. Atsipalaiduoti padeda ir kremo įmasažavimas į odą, lengvas „barbenimas“ pirštų pagalvėlėmis viso veido srityje.
– Joga įprastai turi ne tik fizinę, bet ir emocinę, dvasinę naudą. Kokia ji atliekant veido odos pratimus, kaip tai veikia mūsų mintis, vidinę būseną?
– Kaip žmogus jaučiasi, ką išgyvena, kokia jo nuomonė apie save ir pasaulį, ar jis yra įsitempęs, ar atsipalaidavęs – visa tai išduoda kūnas, o ypatingai iškalbingas yra mūsų veidas. Jei viduje jaučiame įtampą – įsitempia visas kūnas, taip pat ir veido raumenys, o kai vėl atsipalaiduojame, veidas tarsi „prašviesėja“.
Vidinę įtampą gali sumažinti fiziniai kūno pratimai – bet kokia fizinė veikla ar išorinis veiksmas lemia ir vidinės nuotaikos, būsenos pokyčius. Vienas iš veiksmingų atsipalaidavimo ir nusiraminimo būdų – veido joga, padedanti atpalaiduoti įtemptus veido, kaklo, pečių raumenis.
Pajutus įtampą, sunkią vidinę emociją, pyktį ar susierzinimą efektyviausia yra kuo giliau įkvėpti ir kuo lėčiau iškvėpti, taip kvėpuoti tol, kol suvienodiname įkvėpimo ir iškvėpimo trukmę. Praktikuojant veido jogą ugdomas pastabumas vidinei būsenai, tampa aiškiau, kaip konkreti būsena atsispindi veide, kokį konkretų fizinį pojūtį kūne ir konkrečiai galvos srityje ji sukelia. Todėl įtampą, vidinį diskomfortą pastebime greičiau bei išmokstame greičiau į tai sureaguoti, atsipalaiduoti.
– Kiek veido jogoje svarbu tiksliai pasiekti tam tikrus energetinius taškus? O gal užtenka tam tikro judesio, jo krypties?
– Mūsų veide yra daugybė energetinių taškų, susijusių su vidaus organų veikla. Žinodami juos galime sumažinti galvos skausmą, įtampą, akių nuovargį, jaustis energingesni – taškinis veido masažas duoda rezultatų. Svarbu žinoti, kur tiksliai priglausti savo pirštus veide, tačiau to galima išmokti.
– Ir pabaigai – kokius pratimus rekomenduotumėte norintiems patobulinti problemines vietas: kaktos raukšles, paakius, kaklą ir pan.? Ar visus pratimus galima atlikti patiems?
– Veido jogos pratimus saugu ir patogu atlikti sau kasdien, tačiau, kai norisi dar labiau atsipalaiduoti ar trūksta laiko, verta apsilankyti pas veido masažo specialistą bei kosmetologą. Kombinuoti ir skirti daugiau visapusiško dėmesio savo veido grožiui yra reikalinga, jei norime švytėti, išmokti atsipalaiduoti.
Giedrės Bagdonienės rekomenduojami veido jogos pratimai:
Pelėda. Pratimas skirtas stiprinti kaktos raumenis, mažinti linijas ir nedideles raukšles.
Iš rodomųjų pirštų ir nykščių suformuokite C formą ir pridėkite rodomuosius pirštus virš antakių, o nykščius – ant akiduobių. Rodomaisiais pirštais prispauskite kaktą virš antakių, žiūrėkite į viršų, tuo pat metu bandydami kilstelti antakius į viršų. Laikykite 2 sekundes, paskui atsipalaiduokite. Kartokite dar 3 kartus, pratimą užbaikite laikydami 10 sekundžių.
Išsipūtusi žuvytė. Pratimas skruostų raumenims, pakelia ir lygina odą skruostų srityje.
Išpūskite žandus, o lūpas suspauskite į mažą kaspinėlį. Švelniai rankomis tapšnokite žandus 30 sekundžių.
Bučinukai dangui. Pratimas lūpų sričiai, pasmakrei, kaklui stangrinti.
Atloškite galvą ir siųskite dangui 10 bučinukų. Stenkitės, kad girdėtųsi pakštelėjimas. Atsipalaiduokite ir giliai įkvėpkite. Iškvėpdami lūpas šiek tiek papūskite į priekį, tarsi siųsdami oro bučinį. Atsipalaiduokite ir kartokite dar 2 kartus.
Projektą #gražibefiltro inicijuoja maisto papildas „BioSil” .