Veido procedūros šiltuoju laikotarpiu: kokių vengti? Specialisto komentaras

Kosmetologės Andrėjos Krasnevičienės teigimu, šiltuoju metų laiku iš esmės galimos visos procedūros, tačiau, jos nuomone, drastiškų – pavyzdžiui, rūgštinių procedūrų vis dėlto reikėtų vengti. Teigiamai ji neatsiliepia ir apie moterų mėgstamas namines kaukes, kurioms dažniausiai naudojami chemija apipurkšti vaisiai ar uogos. Tad kokias procedūras geriausia rinktis pavasarį bei vasarą ir ko vengti?
Grožio procedūra
Grožio procedūra / 123RF.com nuotr.

Procedūros, kurių vasarą reikėtų vengti

Rūgštinis veido valymas. Šių procedūrų su AHA rūgštimis arba glikoliu, pasak kosmetologės, nepatariama daryti vasarą, nes tai yra būtent tos priemonės, kurias naudojant reikėtų vengti saulės.

Tačiau, A.Krasnevičienės teigimu, yra ir kitų rūgščių, kurias drąsiai galima naudoti ištisus metus ir saulė tam nekenkia. „Pavyzdžiui, migdolų rūgštis. Ypač jos derinys su gliukonolaktonu. Tai daug kam dar gana naujas ingredientas. Jis pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, labai gerai drėkina, tuo pačiu apsaugo nuo saulės. Dažnai net įeina į apsauginių nuo saulės produktų sudėtį“, – paaiškino specialistė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrėja Krasnevičienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Andrėja Krasnevičienė

Mezoterapija. Šią procedūrą pašnekovė pataria darytis iki vasaros, o paskui pratęsti jau po jos, rudenį. „Tai nėra vienkartinė procedūra. Po jos hialuronas ilgai išlieka odos paviršiuje ir, jei nesisaugosite saulės, jūsų odai tai gali duoti pigmentą. Ko nors labai bloga nepadarys, tačiau, jei nesitepate apsauginių kremų, tokių procedūrų tikrai reikėtų vengti“, – sakė kosmetologė.

Aktyvus cheminis veido šveitimas. Tokia procedūra su glikoliu turėtų būti baigiama iki birželio ir vėl pradedama atlikti rudenį, kai labai tinkamas metas tokioms procedūroms.

Tinkamos procedūros šiltuoju periodu

„Vasarą daugiau rekomenduoju drėkinamąsias procedūras, nepamiršti veido valymo – jis labai svarbus. Daug moterų įsivaizduoja, kad valant veido odą nusivalys ir visas įdegis – tikrai ne. Žinoma, geriau tai pasidaryti prieš kelionę, likus kokiai savaitei iki nuolat būsite saulėje. Tada ir oda gražiau, lygiau įdegs“, – patarė kosmetologė.

Veido valymas. Pasak jos, vasarą veido valymo / šveitimo procedūrą galima atlikti dažniau – kartą per savaitę, nes būna daugiau dulkių, kemšasi ir plečiasi poros. Tik, žinoma, turite stebėti savo odą, jausti, ko ir kada jai reikia.

Vasarą daugiau rekomenduoju drėkinamąsias procedūras, nepamiršti veido valymo – jis labai svarbus.

„Nesu labai patenkinta savo klientų atliekamomis procedūromis namuose, nes dažnai naudoja per aštrius veido odai šveitiklius. Jei norite šią procedūrą daryti namie ir nepažeisti veido odos, rinkitės tam kuo švelnesnę priemonę. Tiesa, reikia nepamiršti, kad prižiūrėti reikia ne tik veido odą, bet ir kūno – ypač kelius, alkūnes, – sakė A.Krasnevičienė.

– Labai gerai yra enziminiai šveitikliai, kurie veikia kaip kaukė. Užsitepate ant veido, palaikote 5–7 minutes ir nuplaunate. Tokius šveitiklius gali naudoti ir turintys jautresnę odą. O štai rūgštinių veido valymo priemonių vasarą namuose be profesionalo rekomendacijų patarčiau nenaudoti.“

Kaukės. Kaip alternatyvą veido šveitikliams kosmetologė siūlo kaukes. Pasak jos, tikrosios, gerosios veido valymo / šveitimo procedūros namuose patys neatliksime, o naudojant šveitiklius su su ambrazyvinėmis dalelėmis, dažnai prisidaroma daugiau žalos nei naudos. „O kaukės yra labai gerai, esu labai už jų naudojimą. Kitas dalykas, kai jas darotės namuose, retinate ir savo vizitus pas kosmetologą“, – sakė pašnekovė.

Pasak jos, šiltuoju laikotarpiu galima daryti įvairiausias kaukes, reikėtų spręsti pagal odos tipą, ko reikia jūsų veido odai. Tai gali būti drėkinamosios, raminamosios, valomosios, priešuždegiminės (jei yra spuogelių), nuo kapiliarų – raudonį slopinančios, skaistinamosios kaukės.

123RF.com nuotr./Moteris tepasi kaukę
123RF.com nuotr./Moteris tepasi kaukę

„Ir jų sudėtyje nebūtinai turi būti rūgščių, yra ir kitų sudedamųjų dalių, kurios veido odai suteikia šviežumo. Kaukes visada siūlau daryti vakare, nes kai kurios jų gali sureaguoti su saule, po kai kurių gali blogai pasidengti makiažas, blizgėti oda, ypač, jei kaukė su hialuronu“, – patarė A.Krasnevičienė.

Krioterapija (gydymas šalčiu). Pasak jos, tai dar viena labai tinkama procedūra pavasarį ir vasarą. Po jos jausitės gaiviai, susitrauks poros, oda neblizgės, neteks baimintis dėl saulės.

Vaisių rūgštims – ne

Po truputį artėja vasaros sezonas, o kartu su juo – uogos, vaisiai, daržovės. Tikrai yra moterų, kurios vis dar mielai darosi grožio procedūras namuose, naudodamos šias gėrybes. Kosmetologė A.Krasnevičienė, paklausta, ką mano apie tokias procedūras, sakė bijanti būti labai nepopuliari, tačiau jų neliaupsino. Kiekvienas turi teisę rinktis, tad ji pasiūlė: jei jau darote tokias kaukes namuose, naudokite tam produktus iš savo daržo, kurie nebūtų apipurkšti chemikalais. Kitaip tikrai nebus jokios naudos, o žalos, deja, galite prisidaryti.

Tačiau kosmetologė sako „ne“ vaisių rūgštims ir siūlo pamiršti procedūras su uogomis ar pomidorais.

„Galite naudoti agurką – jis puikiai vėsina, gaivina odą, nieko bloga jai nepadarys. Galite naudoti ir bulvę, ji skaistina odą, ypač gerai ištraukia karštį nudegus. Ar šios daržovės padarys ką nors gera – negaliu atsakyti, bet bloga irgi nepadarys.

Tik labai rekomenduoju žiūrėti, ką dedate ant odos, nes daugiausia nepageidaujamų reakcijų, deja, iššaukia natūralūs produktai – žmonės perka bet kur ir per daug negalvodami viską deda ant odos. Mėgstate tokias procedūras namie, tai bent jau naudokite produktus iš savo ar močiutės daržo“, – sakė kosmetologė.

VIDEO: 15min studijoje viešėjusi kosmetologė: „Vasarą reikėtų vengti drastiškų grožio procedūrų“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai