Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Veido serumas: kokį rinktis, kada pradėti naudoti ir kaip tinkamai tai daryti?

Kai kurios moterys tvirtina, kad serumas yra viena geriausių veido odos priežiūros priemonių. Kuo jis ypatingas, kam skirtas, nuo kokio amžiaus reikėtų pradėti jį naudoti ir kaip tinkamai tai daryti?
Veido odos serumas
Veido odos serumas / Vida Press nuotr.

Aktyviosios medžiagos ir kam jos padeda

„Serumas yra tam tikros aktyvesnio veikimo veikliosios medžiagos produktas, naudojamas konkrečiai odos problemai spręsti. Serumo sudėtyje biologiškai aktyvių medžiagų koncentracija yra gerokai didesnė nei kremo, tad serumas yra daug skvarbesnis produktas“, – sako biochemikė, grožio terapeutė ir lazerio specialistė, „LaDerma“ vadovė Laura Rutkauskienė.

Pasak jos, aktyvios sudedamosios dalys gali būti įvairios: vitaminas A, vitaminas E, vitaminas C, dimetilamino etanolis, kalogenas, hialuronas, keramidai. Serumą reikėtų rinktis pagal tai, kokią odos problemą turite.

Serumas yra tam tikros aktyvesnio veikimo veikliosios medžiagos produktas, naudojamas konkrečiai odos problemai spręsti.

„Jei turite depigmentaciją, reikėtų rinktis retinolio produktą. Tačiau būtina žinoti, kad renkantis retinolio ar vitamino C produktus geriausia tai daryti vėsiuoju metų laiku, vengti aktyvių saulės spindulių. Jei naudojate tokį produktą, veido odą juo geriausia tepti naktį, o jei tai darote dieną, serumui susigėrus turėtumėte pasitepti apsauginiu kremu nuo saulės“, – paaiškino grožio terapeutė L.Rutkauskienė.

Jei jūsų tikslas – suteikti odai stangrumo, čia į pagalbą gali būti pasitelkiamas hialuronas, kuris ir puikiai drėkina, taip pat produktai su dimetilamino etanoliu. Pasak pašnekovės, dimetilamino etanolis kurį laiką buvo prieštaringai vertinamas.

„Buvo manoma, kad jis išpučia pačią ląstelę ir jį nebegrįžta į pradinį būvį, o oda tampa stangresnė ir labai greit atjaunėja. Vėliau tai buvo paneigta ir dimetilamino etanolis vėl grįžo į rinką su dar didesne banga. Dabar jis naudojamas ir injekciniuose produktuose, skirtuose mezoterapijai“, – sakė L.Rutkauskienė.

Grožio terapeutės teigimu, aknei ypač tinkamas vitaminas E, jis skatina ir žaizdelių gijimą, taip pat kolagenas, elastinas, keramidai.

„Jei jūsų oda dehidratuota, baiminatės injekcijų, mezoterapijos, hialurono, tokiu atveju puiki išeitis yra keramidai. Jie yra tarsi odos ląstelių klijai. Drėgmė išgaruoja, jei tarp ląstelių yra plyšių, o keramidai jas suklijuoja. Jie mažina odos dehidrataciją, prisotina ją drėgmės. Jų produktą reikėtų naudoti naktį“, – sakė specialistė ir paaiškino, kad čia galioja paprasta taisyklė: odą prižiūrime dieną, o jos problemą sprendžiame naktį.

Naktį oda maksimaliai sugeria viską, ką jai duodate, todėl šiuo paros metu patariama naudoti aktyviuosius komponentus – koncentratus ir serumus.

L.Rutkauskienė pabrėžė, kad serumas tepamas tik ant švarios odos, o užtepus rekomenduojama palaukti bent 10–15 minučių, kad jis visiškai susigertų, ir tada tepti kremą. Jos teigimu, dieną serumo galima ir nenaudoti, jei užtenka įprastų kasdienių veido odos priežiūros priemonių. O jei oda labai išsausėjusi, serumą galima naudoti ir dieną.

Kokios konsistencijos rinktis ir kada pradėti naudoti?

Renkantis serumą, pasak pašnekovės, būtina atsižvelgti į savo odos tipą, turimą problemą ir amžių. „Pavyzdžiui, 30-metei jaunai moteriai, kuri nori naudoti serumą su dimetilamino etanoliu, bet turi išūmėjusią aknę, niekada nerekomenduočiau naudoti tokio produkto“, – pavyzdį pateikė grožio terapeutė.

Vida Press nuotr./Serumas
Vida Press nuotr./Serumas

Jos teigimu, serumo konsistencijų yra įvairių: gali būti aliejinės, pienelio, emulsijos konsistencijos. Kiekvienas jų susigeria skirtingai. Todėl, pasak pašnekovės, kai renkamės serumą, reikia atsižvelgti į tai, kokia yra mūsų oda.

„Jei ji riebi, nereikėtų naudoti aliejinės konsistencijos, nes užkimšite poras. Reikėtų rinktis tai, kas labai greit susigeria, nekemša porų, kad neužkimštumėte riebalų liaukų, neišūmėtų aknė. Taigi labiausiai tiktų emulsija.

Sausai odai gali tikti visų konsistencijų serumai, bet reikėtų pasižiūrėti, kuri priemonė leidžia jausti didžiausią komfortą. Ir reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį, kad būtų keramidų, hialurono“, – patarė L.Rutkauskienė.

Paklausta, ar yra amžiaus riba, nuo kada reikėtų pradėti naudoti tokias veido odos priežiūros priemones kaip serumas, pašnekovė sakė, kad nėra jokio nustatyto metų skaičiaus.

„Čia geriausias rodiklis – kai imate jausti diskomfortą, kai jūsų odai trūksta medžiagų, trūksta drėgmės. Tik galiu pasakyti, kad kuo anksčiau pradėsite atiduoti duoklę savo odai, tuo geresnę ją turėsite ateityje. Čia kaip su sportu“, – sakė specialistė.

Jei pasitepus serumu oda ima smarkiai dilgčioti, kaisti, rausti, vadinasi, ši priemonė jums netinka.

Galimos šalutinės reakcijos

Kalbėdama apie serumo naudojimą ji užsiminė, kad juo pasitepus neturi būti jokių nemalonių pojūčių. Retinolis, vaisių rūgštys, vitaminas C gali sukelti šiokį tokį dilgčiojimą, niežėjimą, ypač tai galite pajusti, jei turite aknę, tačiau tie pojūčiai yra laikini.

Jei pasitepus serumu oda ima smarkiai dilgčioti, kaisti, rausti, vadinasi, ši priemonė jums netinka. Tokiu atveju L.Rutkauskienė siūlo atkreipti dėmesį į serumo sudėtį, kad galėtumėte išsiaiškinti, kuri sudedamųjų dalių sukėlė jums alerginę reakciją.

„Pasitepus serumu gali būti laikina eritema. Tačiau, jei ji užtrunka dieną, antrą, jei niežti odą, norisi ją kasytis, vadinasi, kažkas netinka. Tada nuo šio produkto reikėtų susilaikyti ir rinktis kitą“, – patarė grožio terapeutė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas