Skoningas dizaino pasažas įsikūrė pačiame Klaipėdos miesto centre, Turgaus gatvėje. Čia susibūrė ne tik vietos kūrėjai, bet ir svečiai iš kitų miestų.
Portalo 15min pakalbinta vintažinių rankinių ir riešinių kūrėja Sigita Liatekė atvyko iš Kauno. Stende matomus gaminius, kaip sakė pašnekovė, kuria jos mama Natalija Stankevičienė, o ji jai padeda.
„Riešines ji kuria jau apie penkerius metus, rankines – apie dvejus. Viskas daroma mezgimo technika – veriami karoliukai, su jais mezgamas raštas. Naudojame vilnonius siūlus, čekiškus smulkius karoliukus, svarstome pradėti naudoti ir japoniškus, taip pat naudojame kristalus su „Swarovski“ elementais“, – sakė prekių ženklo „Megztos riešinės“ viena įkūrėjų.
Riešinės, žinoma, dėvimos vėsiu metu, o štai rankines S.Liatekė siūlo dėvėti bet kada – ir vasarą, ir žiemą.
„Šias vintažines rankines noriu pritraukti prie šiandienio naudojimo, nes jas tikrai galima derinti ir prie dieninės aprangos, ir prie vakarinės. Išskiriu jas kaip minimalų stiliaus akcentą. Galima dėvėti minimalesnę, tamsesnę aprangą ir išskirtine detale pasirinkti štai tokią rankinę“, – teigė moteris ir užsiminė, kad savosios nepaleidžia jau trejus metus.
Riešinių porai pagaminti kūrėjoms reikia trijų dienų, rankinėms – penkių. Tačiau sunkiausia, pasak pašnekovės, yra ne mezgimas, o kūrybos procesas – sumanyti, kaip atrodys kita rankinė ar riešinės. Joms moterys naudoja ne tik tautinio paveldo raštus, bet ir kuria savus.
„Mamą šio amato prieš keletą metų išmokė draugė, ir jai labai patiko. Ji ėmė kurti, bet tie daiktai nuguldavo stalčiuje. Pasisiūliau mamai, kad pradėsiu juos pradavinėti „Facebooke“. Kai to nebeužteko, įkalbėjau ją sukurti e. parduotuvę, kad būtų galima gaminius siųsti į užsienį. Noriu plėsti žinomumą, parodyti, kad šie rankų darbo gaminiai yra labai smulkmeniški ir gražūs“, – šypsodamasi kalbėjo S.Liatekė.
Paklausta, ar jaučia paklausą, moterų susidomėjimą, pašnekovė atsakė teigiamai.
„Galiu pasakyti, kad moterys tikrai ieško įdomesnių gaminių. Žinoma, yra žmonių, kurie iškart pasako: ačiū, bet karoliukai man nepatinka. Tai viskas gerai, mes ne doleris, kad visiems patiktume“, – juokėsi S.Liatekė.
Moteris užsiminė, kad turi ir ateities planų, tačiau kol kas atsisakė jais pasidalyti. Kūrėjų gaminiai jau yra pasiekę Australiją, o štai neseniai užmegztas bendradarbiavimas ir su viena japonų dizainere. Pašnekovė neslėpė, kad ateityje norėtų surengti ir parodą.
Tiesa, šių gaminių kaina ne pati mažiausia, bet juk jie – rankų darbo. Riešinės kainuoja 39 eurus, rankinės – apie 95 ir daugiau.
„Dizaino jūroje“ gausu ir kitų rankų darbo gaminių: papuošalų, juvelyrikos, drabužių, tokių aksesuarų kaip segės, akiniai nuo saulės ir pan. Čia taip pat galima aplankyti sveikesnio maisto zoną ir paragauti veganiško bei vegetariško maisto.
Dizaino ir mados mugė veiks visas tris Jūros šventės dienas.