Neseniai atnaujintoje „The Body Shop“ parduotuvėje, įsikūrusioje PC „Panorama“, Vilniuje, vykusiame renginyje vizažistė žingsnis po žingsnio pademonstravo, kaip kuriamas pavasariui itin tinkantis bei vis dar ant bangos išliekantis „strobing“ makiažas. Ir, žinoma, pasidalijo keliomis savo pačios atrastomis makiažo atlikimo gudrybėmis.
Geriausias odos pagrindas „klojamas“... iš vakaro
„Strobing“ makiažo išskirtinumas – sveikas, natūralus veido spindesys. Tačiau kad ir kokias „stebuklingas“ makiažo priemones bepasirinktume, svarbiausia – sveika, švari ir tinkamai makiažui paruošta oda. Tad pirmas žingsnis žengiamas dar iš vakaro, kuomet oda valoma, jei reikia – šveičiama, tuomet maitinama ar drėkinama.
„Naktį oda atsinaujina, o šiam procesui padėti galime odą tinkamai nuvalę, pamaitinę ar sudrėkinę jai tinkančiomis priemonėmis, – sakė V. Žališkevičiūtė. – Taip užsitikrinsime, kad ryte oda bus lygi ir glotni, kas itin svarbu norint sukurti „strobing“, it saulės nušviestą, makiažą. Nes kuo daugiau nelygumų odoje, tuo mažiau ji spindi, t. y. blogiau atspindi šviesą“.
Patarimas: geram akių makiažui sukurti būtina iš vakaro naudoti paakių kremą. Prižiūrėta paakių oda bus stangresnė, tad ne tik pats makiažas laikysis geriau, bet ir dažyti bus lengviau.
Kokia priežiūra lieka rytui?
Svarbiausia – paisyti savos odos tipo bei poreikių. Vienoms visiškai pakanka ryte veidą nuvalyti miceliniu vandeniu (kuris pastaruoju metu jau pats savaime tampa valymo tendencija, nors egzistuoja ne vieną dešimtmetį) ir užtepti lengvo dieninio kremo, kitų oda reikalauja daugiau dėmesio. „Pavyzdžiui, jei rytais vargina po akimis atsirandantys patinimai, paburkimai, verta išbandyti akių kremą su kofeinu ir paskirstyti jį specialiu rutuliniu masažuokliu, kuris padės išjudinti iš po nakties susikaupusius skysčius“, – pataria V. Žališkevičiūtė.
Kad ir koks jūsų odos tipas bebūtų, visais metų laikais svarbu apsaugoti odą nuo saulės – naudokite priemones su SPF. Apsisaugoję nuo žalingo saulės poveikio, prailginsite odos jaunystę.
Toliau – lyginam veido toną
„Mano įvaizdžio bei makiažo kūrimo filosofija tokia: slėpti tik tai, ką reikia, o ne uždengti visą veidą po tokiu priemonių sluoksniu, po kuriuo žmogus atrodo it po kauke, – sako V. Žališkevičiūtė. – Nors pastebiu, jog moterys sau – itin kritiškos. Paklaustos kiek, jų manymu, procentų veido odos reikėtų užmaskuoti, renkasi apie 80 proc. , kai iš tikrųjų netobulumai nesiekia nė 15-os!“
Dažniausiai maskavimo priemonių natūraliai prašosi patamsėję paakiai, spuogeliai, po jų likę randeliai, pigmentinės dėmės, veido paraudimai. Jiems slėpti rinkimės korekcinio atspalvio korektorių (pieštuką ar tam skirtą skystą priemonę), o jau tada pasirinkta priemone padenkime likusią veido odą. Kai netobulumai paslėpti, visam veidui dienos metu labiausiai tinka lengvo maskavimo priemonės: BB ar CC kremai, fluido tipo skystos pudros ir kt.
Patarimas: užtepti maskuojamąsias priemones tik ten, kur jų reikia, padės specialus, būtent maskavimui sukurtas, šepetėlis.
Maskavimui rinkitės tinkamų atspalvių priemones: paakiams – persikų atspalvį, jis paslėps patamsėjimus, papilkėjimus; slėpti raudoniui aplink nosį rinkitės gelsvą toną, o pigmentinėms dėmėms – intensyvaus maskavimo priemonę. „Priemones būtina gerai išsklaidyti – antraip netobulumai bus tik dar labiau paryškinti“, – pastebi vizažistė.
Suteikiam veidui kontūrą
Kontūravimas – tai optinis veido bruožų modeliavimas: veido kontūro, skruostikaulių, smakro „pakėlimas“, jei reikia – nosies siaurinimas, žandikauliui suteikiama išraiškingumo.
Svarbiausia – nepersistengti, mat kontūravimo esmė – ne suteikti veidui naujų bruožų, o tik tinkamai paryškinti esamus. Tik taip kontūravimas atrodys natūraliai. Svarbiausia – pasirinkti tinkamą priemonės atspalvį.
Kadangi kontūravimo tikslas – paryškinti veide esančius šešėlius, geriausia rinktis šalto pilkai rudo atspalvio priemonę – būtent tokio atspalvio ir yra veido šešėliai. Dažna klaida – bandymas kontūruoti bronzantu (šilto atspalvio, įdegio efektą suteikiančia priemone): taip kontūravimas neatrodys natūraliai, o skruostus gali „papuošti“ šokoladiniai dryžiai.
Pabaigai – pasirūpinam švytėjimu!
Blizgesio turinčios, šviesinančios priemonės tepamos dažniausiai ant tų veido vietų, kurios ir natūraliai atrodo šviesesnės. Tai išlenkimas po antakiu, ties jo pabaiga, vidinis akių kamputis, skruostikauliai, virš nosies kuprelės ir jos galiukas, viršutinės lūpos linkis ir smakro apačia. Šis veido skaistinimas, kaip ir pati „strobing“ makiažo tendencija suteikia veidui jaunatviškumo, spindesio ir gyvumo. Beje, blizgesio turinčias priemones svarbu tinkamai retušuoti, t. y. išskirstyti – tam, kad atrodytume natūraliai, o ne sukurtumėme nuo prakaito blizgančio veido įspūdį.