Trys krūvos
Rankoves pasiraitojome ir intensyviai dirbome keturias valandas. Matuojantis drabužius atsirado trys krūvos daiktų: „pasilikti“, „išmesti“ ir „tie, dėl kurių dvejojame“. Pati Živilė prisipažino, kad dvejus metus nežiūrėjo į savo spintą. Ryte paskubomis apsirengdavo tuo, ką būdavo neseniai įsigijusi arba kas kabėdavo arčiau jos durų. Nenustebau, nes tai tipiška daug dirbančių moterų rutina: „Nėra kada rymoti prie spintos, žinau, kad drabužių joje lyg ir nemažai, tačiau vis dėlto neturiu, ką apsirengti.“
Pernelyg nesureikšmindama savo aprangos, Živilė vis tiek atrodo skoningai. Tai daug geriau nei variantas, kai moteris dūsauja, persirengia, vėl keičia drabužius ir galiausiai tarp nesuskaičiuojamų krūvų drabužių galutinai sutrinka arba apsirengusi atrodo taip, lyg viską būtų dariusi specialiai ir dėjusi labai daug pastangų. Arba dar blogiau – lyg ant jos būtų sprogusi „drabužių bomba“. Geriausias stilius yra tas, kuris atrodo natūraliai, tarsi netyčia nuostabiai. Tai ir yra mano, stilistės ir tiesiog kasryt į darbą skubančios moters, siekiamybė.
Trumpa dosjė
Figūros tipas: smulkus berniukiškas.
Poreikis: patogūs, bet nenuobodūs drabužiai darbui.
Tinkami siluetai: įliemenuoti švarkai, siauros kelnės, jaukūs stambių raštų megztiniai, lengvai krintantys marškiniai ir palaidinės, drabužiai paaukštintu juosmeniu.
Darbo pobūdis: nereikalaujantis specifinės aprangos.
Siekis: atskirti sezonus, sutvarkyti spintą, susidėlioti tinkamus derinius, atsisakyti nebedėvimų drabužių ir atgaivinti pamirštus gerus, kokybiškus daiktus.
Kasdieniai deriniai
Živilės spintoje aptikome visko: prisiminimų, prieš tai buvusių pareigų kostiumėlių, ankstyvos jaunystės švarkelių ir teminiams vakarėliams tobulai tinkančių daikčiukų. Greta jų – poros neradusios kelnės ir megztiniai, nebedėvimi ar „morališkai pavargę“ drabužiai. Rezultatas: atskirtas vasarinis ir žieminis garderobas, atrinkti ir sukrauti keturi dideli maišai daiktų dovanoti, nedidelis maišas drabužių nunešti pas siuvėją, pirkinių sąrašas ir gerokai pratuštėjusi spinta.
Pati Živilė sako, kad nors daiktų ir mažiau, bet jau dabar mato, kad turės daugiau ką apsirengti: „O juk mes nieko nepirkome...“ Sugrupavusios, kas reikalinga, o kas keliaus į maišus ir bus kam nors atiduota, susidėliojome derinius, kurie tiks kasdienai, laisvalaikiui ir vakarui.
Drabužius rinkome norėdamos akcentuoti Živilės gražias kojas, liauną figūrą. Kaip tik dėl to galėjome improvizuoti su siluetais ir sunkesniais audiniais, sluoksniuoti drabužius.
Pirkinių sąrašas
Nusprendėme, kad trūksta:
- tamsaus (juodo arba tamsiai pilko) susiaučiamo megztinio,
- grubių žemakulnių aulinukų,
- jaukaus šaliko,
- neutralios spalvos glaustinukės (tinkamos dėvėti po megztiniu, švarku, sarafanu).
Sunku ir lengva
Iš Živilės vasaros garderobo pasiskolinome raudoną plono audinio suknelę – ji puikiai atrodo su apkritusiu laisvo silueto kardiganu ir grubiais aulinukais. Viską sujuosėme plačiu diržu, kad neprarastume silueto.
PATARIMAS: yra milijonas priežasčių, kodėl pravartu atskirti žiemos ir vasaros garderobą. Tačiau tam tikrus daiktus verta laikyti demisezoniniais; viena jų – ryški lengvo audinio suknelė.
Klasikų klasika
Juoda ir balta – geras ir neišeinantis iš mados derinys. Nesinorėjo elgtis standartiškai, tad iš spintos ištraukėme plačias kelnes paaukštintu juosmeniu ir laisvai krintančią palaidinę. Rezultatas: išryškinta talija ir iš paprastų drabužių sukurta elegancija. Tik svarbu nepamiršti aukštakulnių!
PATARIMAS: čia puikiai tiktų ir kaklo papuošalas – jis dar labiau išilgintų siluetą. Ar pastebėjote, kad kelnės paaukštintu liemenu „paaukština“ ir patį žmogų?
Margos tamprės
Prie ilgų marškinių ar marškinių a la suknelė greičiausiai mautumėtės tamsias storas pėdkelnes, tačiau Živilės spintoje – ne vienos ryškios, įdomios, spalvotos tamprės, tad jas panaudojome vietoj pėdkelnių prie ramaus chaki spalvos drabužio. Sujuosėme diržu, kad siluetas nebūtų apdribęs. Neapsisprendėme, geriau aukštakulniai ar bekulniai batai, – abeji puikiai tinka.
PATARIMAS: kuo pėdkelnės ar tamprės ryškesnės ar margesnės, tuo labiau atkreipia dėmesį į kojas ir jų formą.
Maksi ir cozy
Šią ilgą dryžuotą trikotažinę suknelę Živilė jau ketino kam nors atiduoti, tačiau „prikėlėme“ ją gyvenimui perkeldamos į kitą sezoną. Su laisvu megztiniu ir dideliu šaliku – patogus ir mielas derinys, tinkantis beveik visur ir visada, ypač kai atsibosta kelnės, o trumpo sijono nesinori.
PATARIMAS: nebijoti sluoksniuoti, tik svarbu nepamiršti, kad bent viena kūno dalis turi likti vienasluoksnė ir liaunesnė už kitas. Šiuo atveju – ilgas siauras sijonas ir laisvas, apkritęs viršus.
Tobula pora
Vilnoniam ar kitam pūkus metančiam mezginiui į porą labiausiai tinka oda ar denimas. Pamirškite juodas vilnones kelnes, jei ketinate dėvėti baltą moheros megztuką. Živilei prie odinių tamprių parinkome laisvą pilką kardiganą ir laisvai kirptus klasikinius medvilninius marškinius. Minkštas, jaukus viršus ir griežta, seksuali apačia.
PATARIMAS: kiekvienoje spintoje turėtų būti bent vieni šviesūs (balti, kreminiai, žydri ir t. t.) klasikiniai marškiniai. Su jais galima susikurti begalę derinių ir gražiai atrodyti visais metų laikais ir visomis progomis (darbe, laisvalaikiu, vakare).
Truputis seksualumo
Vienas seksualiausių audinių – oda, ypač jei odinis drabužis suderintas su griežto sukirpimo liemenuotu švarkeliu. Kai atsibosta megztiniai, netraukia standartinė klasika, odinės tamprės, balta klasikinė palaidinė ir elegantiškas švarkas – vienas tinkamiausių variantų.
PATARIMAS: jei norite atrodyti dar moteriškiau, rinkitės grubius aukštakulnius, pavyzdžiui, tokius kaip Živilės – suvarstomus ir su metalo detalėmis.
Be juodos
Šviesūs plėšyti laisvi džinsai, lengvas smėlio spalvos megztinis, susiaučiamas kreminis paltas su kapišonu – derinys, kai nesinori tamsių spalvų, o ypač juodos. Visos mes esame linkusios slėptis po tamsiomis spalvomis, tad kartais verta ryžtis ir nuo jų pabėgti.
PATARIMAS: nebūtina rengtis šviesiai nuo galvos iki kojų – užteks ir kelių šviesių detalių arba, priešingai, į šviesų derinį įmaišyti lašą tamsiai mėlynos, tarkim, šaliką ir batus.