Kojinės ir šlepetės ar sandalai
Tai tikra stiliaus klaidų klasika, kurios pristatinėti net nereikia. Manau, kiekvienam yra tekę matyti kažką panašaus į nuotraukoje pavaizduotą „stiliaus sprendimą“. Vieni geriausių šios kombinacijos ekspertų turbūt yra vokiečių turistai, kurie tokį „stilių“ propaguoja jau ne vienerius metus.
Norint išvengti šio stilius nesusipratimo reikėtų pasirinkti ARBA kojines, ARBA šlepetes. Žinoma, kojinės galėtų baltos tik tada, kai yra mūvimos kartu su sportiniais bateliais ir šortais. Kitais atvejais, rekomenduočiau mūvėti pėdutes – tai yra kojines, dengiančias tik padą ir jo šonus, tokios puikiai tiks su bet kokiais įsispiriamais batais.
Paplūdimio šlepetės mieste
Dar kitaip vadinamos „pliažankės“, arba angliškai flip flopai, puikiai tinka paplūdimyje, prie baseino ar pirtyje, tačiau visai nedera miesto aplinkoje.
Suprantama, kad karaliaujant karštiems orams norisi, jog pėda kvėpuotų, tačiau paplūdimio šlepetes kur kas geriau išmainyti pavyzdžiui, į sandalus. Jie gerai atrodys, o ir pėda su jais nekais, neprakaituos. Žinoma, reikia nepamiršti, kad sandalai turėtų būti mūvimi be kojinių!
Žvejo šortai
Tai tokie platūs ir ilgi šortai, šonuose turintys kišenes. Dažniausiai būna žalsvų ar rusvų atspalvių, o populiariausias jų raštas – langeliai. Net neverta ginčytis, kad šie šortai nepamainomi žvejybos metu – į šonines kišenes galima susidėti svarbiausius reikmenis, tačiau yra visiškai netinkami pasivaikščiojimui mieste ar kurorte.
O sprendimas labai paprastas – žvejo šortus reikėtų keisti į klasikinius medvilninius ar lininius šortus, kurie būtų kiek aukščiau kelių, be šoninių kišenių ir šiek tiek siauresni. Klausiate, o kur tada dėti visus daiktus, jei šortai nebeturi tų talpių šoninių kišenių? Paprasta – pasiimkite su savimi kuprinę, krepšį ar rankinę ir daiktus dėkite ten.
Per dideli drabužiai
Nors vasarą kostiumus ir švarkus vyrai dėvi rečiau nei šaltuoju metų laiku, tačiau per didelių drabužių sindromas vis tiek neretas, ypač tokius mėgsta vyresni vyrai. Per plačios, per ilgos kelnės, marškiniai trumpomis rankovėmis, kurios baigiasi ties alkūnėmis, o jų plotis toks, kad per jas turbūt nesunkiai būtų galima prakišti galvą.
Pats paprasčiausias būdas šioms problemoms išspręsti – pasimatuoti vienu dydžiu mažesnius drabužius. Jei marškinių rankovės vis tiek per plačios ir per ilgos, juos galima pakeisti į polo marškinėlius arba marškinius ilgomis rankovėmis ir jas atsiraitoti. Per ilgas kelnes greitai ir nebrangiai patrumpins bet kuri siuvėja.
Per daug baltos spalvos
Sukurti stilingai atrodančius derinius vien iš baltos spalvos drabužių – nemažas iššūkis, todėl kur kas geriau pasirinkti drabužius, kurie būtų kiek skirtingų baltų atspalvių. Pavyzdžiui, ypač šviesiai pilkos spalvos kelnės ir balti marškiniai.
Vasarą vykstančių vestuvių metų jaunikiai kartais nusprendžia pasipuošti baltu kostiumu. Tokiais atvejais, norint atrodyti gražiai ir stilingai, rekomenduočiau marškinius pasirinkti ne baltos, o kitos spalvos. Pavyzdžiui, šviesiai mėlynos. Jei visgi marškiniai bus balti, tuomet reikėtų pasirinkti ryškesnius, išsiskiriančius akcentus, pavyzdžiui – mėlyną kaklaraištį ir rudus batus.
Algirdas Gricius yra internetinio žurnalo „Vyro stilius“ autorius ir vyrų stiliaus konsultantas. Pernai išleista pirmoji jo knyga „Idealiai tinkantis kostiumas“.