„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kaip nesuklysti renkantis jaunikio kostiumą? 5 stiliai vasaros vestuvėms

Vasara – vestuvių metas, tad aprangos, dažniausiai – kostiumo, paieškomis tenka užsiimti ir vyrams, o tai paprastai nėra jų mėgstamiausias užsiėmimas. Todėl neretai šią atsakomybę į savo rankas perima jaunoji – ji bando pasirūpinti vestuviniu apdaru savo būsimam vyrui, o tai ir vėl ne visada taip paprasta, nes, norint sukurti stilingą derinį, būtina išmanyti vyriškos aprangos subtilybes.
Pippa Middleton ir Jamesas Matthews
Pippa Middleton ir Jamesas Matthewsas / Vida Press nuotr.

Suprantama, kad kiekviena pora turi savų norų, todėl klasikinis, tamsiai mėlynas kostiumas tenkins tikrai ne visus. Tad susipažinkite su 5 skirtingais jaunikio įvaizdžiais, kurie puikiai tiks vasarą vykstančioms vestuvėms. Kiekvienas iš jų skirtingas ir turėtų suteikti idėjų būsimai porai kartu kuriant jaunikio stilių.

1 stilius: Frakas ir kelnės – dieninė Juodo Kaklaraiščio apranga

Vida Press nuotr./Pippa Middleton ir Jamesas Matthewsas
Vida Press nuotr./Pippa Middleton ir Jamesas Matthewsas

Oficialiausia ir solidžiausia aprangos kombinacija, kurią Lietuvoje galima išvysti ypač retai, nors Vakarų Europos šalyse šis pasirinkimas populiaresnis. Nedaug kas žino, kad ši apranga yra Juodo Kaklaraiščio (Black Tie) aprangos kodo atitikmuo dieną, todėl, jeigu vestuvės vyksta būtent tada, reikėtų vilkėti ne smokingą, o fraką ir kelnes.

Pagal aprangos protokolą, smokingas turėtų būti dėvimas po 6 valandos vakaro arba tuomet, kai sutemsta, todėl jis yra kur kas tinkamesnis rudenį ar žiemą, kai saulė leidžiasi gerokai anksčiau.

Taigi, jei norite būti vieni iš tų jaunavedžių, kurie ne tik gerai išmano aprangos protokolą, tačiau ir dėl vyro aprangos nori atrodyti išskirtinai, galite rinktis būtent tokį derinį. Pagrindinės šios aprangos kodo sudedamosios dalys yra šios:

  • švarkas – juodas arba tamsiai pilkas frakas;
  • kelnės – juodos arba pilkos kelnės su vertikaliais dryžiais;
  • marškiniai – balti, šviesiai mėlyni arba pastelinės rožinės spalvos, turintys klasikinę apykaklę;
  • batai – gerai nublizginti klasikiniai, juodos spalvos, suvarstomi;
  • liemenė – šviesiai pilka, kreminė ar kitų šviesių pastelinių spalvų;
  • kaklaraištis, užrišama kaklaskarė – pilkos, mėlynos, raudonos ar pastelinės spalvos.

2 stilius: 3 dalių kostiumas

Jei frakas su kelnėmis jums yra kiek... per daug, tuomet galima rinktis 3 dalių kostiumą. Tamsiai pilkas, derinamas su juodais klasikiniais batais, jis atrodys solidžiai ir puikiai tiks dieną vykstančioms vestuvėms kaip alternatyva frakui ir kelnėms.

Turbūt niekas taip negali sugadinti gerai atrodančio kostiumo, kaip nutrinti, seni, neprižiūrėti prastos kokybės vyriški batai.

Trijų dalių kostiumas taip pat turi ir dar vieną privalumą – jis leidžia jaunikiui nusivilkti švarką, jei šventės metu tampa per karšta, nes ant marškinių vilkima liemenė. Pagal aprangos etiketą, renginio ar šventės metu to negalima daryti, jeigu yra vilkimas tik švarkas. Bet juk jūs tai žinojote, ar ne?

Aptarkime ir batus: juos rekomenduoju pasirinkti ne rudus, o juodus. Žinoma, ne tuos pačius nutrintus darbinius, o naują arba būtent renginiams skirtą, kokybiškų ir prižiūrėtų batų porą. Turbūt niekas taip negali sugadinti gerai atrodančio kostiumo, kaip nutrinti, seni, neprižiūrėti prastos kokybės vyriški batai.

3 stilius: Klasikinis kostiumas

Yesterday was awesome!!! ❤️#gothitched

A post shared by Angela Kinsey (@angelakinsey) on

Žinoma, vienas populiariausių pasirinkimų vestuvėms yra tamsiai mėlynas kostiumas ir rudi suvarstomi batai. Tokį derinį labai dažnai galima pamatyti vestuvių nuotraukose, tačiau tam yra puikūs argumentai „už“: mėlynos spalvos kostiumų pasiūla pati didžiausia, todėl bent jau pusėtinai tinkamą surasti gana paprasta, o rudų batų ir mėlyno kostiumo kombinacija atrodo tikrai stilingai.

Nors vestuvės ir yra svarbi bei iškilminga šventė, kurios metu juodi batai tiktų labiau, tačiau daugumai, ko gero, jau nusibodusios tinklinių batų parduotuvių lentynos, prikrautos prastos kokybės juodų batų, todėl rudos spalvos pora yra lyg gaivaus oro gurkšnis.

Visgi svarbu nepamiršti, kad mėlyno kostiumo ir rudų batų derinys bus nuobodus ir net prastas, jei kostiumas nebus tinkamo dydžio, o aksesuarai nepriderinti. Todėl nereikėtų į vestuves keliauti su ką tik įsigytu kostiumu, verčiau nunešti jį siuvėjui ir pataisyti. Kodėl? Nes tokių atvejų, kai parduotuvėje pirktas kostiumas iš tikrųjų tinka taip gerai, kad nereikėtų nieko koreguoti, būna taip pat dažnai, kaip ir saulės užtemimų.

4 stilius: Išskirtinis kostiumas

Tie, kam tamsiai mėlyna spalva rodosi per daug nuobodi ir įprasta, gali ją pakeisti, pasirinkdami kiek ryškesnį ir šviesesnį kostiumo atspalvį. Žinoma, verta priderinti ir tinkamus aksesuarus – batus, kaklaraištį ir nosinaitę, štai tada pavyks sukurti išskirtinį ir stilingą įvaizdį, kuris ypač gerai atrodys vasarą, kai saulėta, šilta, o aplink žaliuoja medžiai bei žydi gėlės.

Žinoma, reikia nepamiršti, kad išskirtinumas reikalauja dar atidžiau paisyti tinkamo drabužio dydžio. Jei vilkint tamsų kostiumą tam tikros detalės gali prasprūsti pro akis, tai apsirengus ryškiai mėlynos spalvos – visi trūkumai matysis kur kas labiau, kiekviena neteisingai parinkta smulkmena gali labai greitai sugadinti tą vaizdą, kuris teoriškai turėjo atrodyti fantastiškas.

5 stilius: Šviesus kostiumas

Truly the happiest day of my life @m_phelps00 thank you @boonestudios for capturing this day ????

A post shared by Nicole Michele Phelps (@mrs.nicolephelps) on

Paskutinė, pati vasariškiausia kombinacija – šviesus kostiumas. Pavyzdžiui, toks, kokį žymusis plaukikas Michaelas Phelpsas vilkėjo savo vestuvių dieną. Toks kostiumas ypač gražiai atrodys kiek mažiau oficialioje aplinkoje – kur nors gamtoje ar prie jūros.

Aptariant šviesų kostiumą svarbu paminėti, jog baltas ir šviesus – tai du visiškai skirtingai derinami kostiumai. Šviesiai pilkos, smėlio ar rusvai gelsvos spalvos kostiumus derinti su marškiniais ir aksesuarais yra gerokai paprasčiau nei visiškai baltą, todėl prieš renkantis būtent pastarąjį reikėtų labai gerai pagalvoti, ar pavyks sukurti stilingai atrodantį derinį. Vienas dalykas yra matyti, kaip tai atrodo nuotraukose, tačiau, dažniausiai, visiškai kita bandyti tai įgyvendinti patiems.

Būtent todėl kur kas geriau rinktis šviesių pastelinių atspalvių kostiumus – jie visi gražiai atrodys su baltais marškiniais ir šviesesnių spalvų kaklaraiščiais, todėl tikimybė padaryti kažką ne taip sumažėja.

Vienintelis dalykas, kurio reikia nepamiršti, nepriklausomai nuo pasirinkto kostiumo, yra jo dydis.

Štai tokie 5 skirtingi jaunikio stiliai vasaros vestuvėms. Jų tikrai negalima skirstyti į geresnius ar blogesnius, nes ši šventė priklauso jauniesiems ir tik jie patys turėtų spręsti, kaip jos metu norėtų atrodyti.

Vienintelis dalykas, kurio reikia nepamiršti, nepriklausomai nuo pasirinkto kostiumo, yra jo dydis. Nepatingėkite pasidomėti, koks yra gerai tinkantis kostiumas, ir pasirūpinkite, kad vestuvių dieną būtent tokį ir vilkėtumėte. Juk jei jau nuotaka vilki suknelę, priderintą pagal jos figūrą, tai kodėl jaunikio kostiumas turėtų atrodyti kitaip?

Algirdas Gricius yra internetinio žurnalo „Vyro stilius“ autorius ir vyrų stiliaus konsultantas. Pernai knygynuose pasirodė pirmoji jo knyga „Idealiai tinkantis kostiumas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“