Ingredientai:
šokoladiniam biskvitui:
- 150 g sviesto;
- 270 g karčiojo šokolado;
- 5 kiaušiniai;
- 120 g rudojo cukrus;
- 25 g miltų;
- 55 g migdolų miltų.
maskarponės sūrio kremui:
- 500 g maskarponės sūrio;
- 1 apelsinas;
- 50 g cukraus pudros.
braškių įdarui:
- 250 g šaldytų braškių;
- 20 g cukraus;
- 5 g želatinos.
Gaminimas:
1. Iškepkite šokoladinį biskvitą. Kiaušinius kartu su ruduoju cukrumi išplakite iki standžių putų. Šokoladą ištirpinkite kartu su sviestu ir supilkite į kiaušinių masę. Suberkite persijotus miltus ir migdolų miltus. Supilkite į kepimo formą, išlyginkite paviršių ir kepkite iki 180°C įkaitintoje orkaitėje apie 10–15 min.
2. Paruoškite maskarponės sūrio kremą. Nutarkuokite apelsino žievelę, o iš apelsino išspauskite sultis. Sutarkuotą žievelę sumaišykite su 2 šaukštais apelsinų sulčių, įmaišykite maskarponės sūrį, cukraus pudrą ir gerai išmaišykite.
3. Paruoškite braškių įdarą. Į sutrintą atitirpintų braškių tyrę supilkite išbrinkintą temperatūroje iki 40°C želatiną, viską išmaišykite.
4. Formuokite tortą. Šis desertas susideda iš 4 šokoladinio biskvito sluoksnių. Pirmą biskvito sluoksnį aptepkite maskarponės sūrio kremu, ant jo tepkite braškių įdarą, tada dėkite antrąjį biskvito sluoksnį, tepkite ant jo maskarponės sūrio kremą, uždėkite trečiąjį biskvito sluoksnį, ant jo vėl tepkite maskarponės sūrio kremą ir tada ketvirtą biskvito sluoksnį, o jį vėl gražiai aptepkite maskarponės sūrio kremu. Tortą puoškite braškėmis ir šilauogėmis.
Šį tortą pristato modernaus ir išskirtinio vardo Druskininkų reabilitacijos centras „UPA“. Įdomu tai, jog XVIII a. tarp druskininkiečių populiariausias vyriškas vardas buvo Kazimieras. Druskininkų kaimo valstiečių pavardės buvo tipiškai lietuviškos, iš jų dauguma – pravardinės kilmės. Per visą XVIII amžių Druskininkuose pastebima nepertraukiama Sūručių ir Dailidžių giminių tąsa. XVIII a. pabaigoje Druskininkų kaime lyderiaujanti buvo būtent Sūručių giminė, jų buvo net 3 šeimos iš 6.