Ingredientai:
biskvitinei tešlai:
- 17 kiaušinių;
- 390 g cukraus;
- 360 g miltų.
bananiniam ir kavos kremams:
- po 400 g grietinėlės;
- po 400 g maskarponės sūrio;
- po 120 g cukraus pudros;
- po 20 g želatinos;
- 10 g bananų aromato „Pastarom“ (bananiniam kremui);
- 10 g moka aromato „Pastarom“ (kavos kremui).
pertepimui:
- 560 g abrikosų džemo.
sviesto kremui:
- 490 g kondensuoto sutirštinto pieno
- 400 g sviesto.
puošimui:
- 1 kg cukrinės dengimo masės.
Gaminimas:
1. Iš kiaušinių, cukraus ir miltų paruoškite biskvitinę tešlą. Iškepkite biskvitų lakštus, juos ataušinkite.
2. Lakštus sudrėkinkite, aptepdami juos abrikosų džemu.
3. Nedideliame kiekyje vandens ištirpinkite želatiną. Išplakite grietinėlę su cukraus pudra. Išplakite maskarponės sūrį, į jį palaipsniui įmaišykite išplaktą grietinėlę ir ištirpintą želatiną. Į kremus įmaišykite atitinkamus aromatus. Pertepkite lakštus kremais.
4. Paruoškite sviesto kremą iš minkšto sviesto ir kondensuoto sutirštinto pieno.
5. Tortą palaikykite šaltai. Po to aptepkite sviesto kremu.
6. Apdenkite dengimo mase ir puoškite puošiniais iš dengimo masės.
Tortą pristatantis Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras papildė projekte dalyvaujančių švietimo institucijų sąrašą.
Švietimo tikslais, su tikslu šviesti kurortininkų dvasią 1839 m. į Druskininkus atvyko gydytojas Ksaveras Volfgangas. Tai buvo viena labiausiai stebinančių XIX a. Druskininkų gydytojų iniciatyvų. Apie ją liudija Druskininkų miesto muziejaus archyvuose saugomi dokumentai. Pasak jų, K.Volfgangas atvyko dirbti į kurortą, tuo pačiu tikėdamasis pagerinti savo sveikatą. Čia ir pasiliko, šiam kurortui paskyręs visą savo energiją ir gyvenimą.
Iš tiesų K.Volfgangą būtų galima vadinti Druskininkų atradėju, gal net svarbiausia figūra, padėjusia sukurti ir išgarsinti druskingą vietovę. Nuo 1845 metų K.Volfgangas priklausė Vilniaus medicinos draugijai. Medicinos mokslo istorijai K.Volfgangas paliko 1841 m. išleistą 219-os puslapių veikalą „Apie Druskininkų mineralinį druskingą vandenį“, o Druskininkams – 1848 m. kartu su rašytoju Juozapu Ignotu Kraševskiu parašytą knygą „Druskininkai. Literatūrinė – medicininė apybraiža“ bei 1844 m. – 1846 m. jo iniciatyva suorganizuotą ir leistą Druskininkų periodinį leidinį – žurnalą „Druskininkų šaltinių undinė“. Žurnalas ėjo trejus metus, buvo skirtas sveikiems ir sergantiems jų 4 mėnesių buvimo Druskininkuose laikotarpiui.