Prieš imantis maišyti tešlą – keli patarimai, kurie pravers. Ypač tiems, kas galbūt dar neįgudo kepti šių mažų desertukų.
- Nepermaišykite tešlos, nes keksiukai bus kieti. Tai viena dažniausių klaidų: norime, kad tešloje neliktų sausų miltų, intensyviai maišome, tešla išeina glotni, tačiau iškepę keksiukai būna kieti ir sausi. Paaiškinimas paprastas: kai pernelyg ilgai ir intensyviai maišome, susproginėja visi oro burbuliukai tešloje. Tad ne veltui, gaminant tešlą keksiukams, pirmiausia atskirai sumaišomi drėgnieji ingredientai (kiaušiniai ir cukrus, riebalai ir/ar jogurtas ar pan.) ir sausieji ingredientai (įvairių rūšių miltai, kildinančios medžiagos, sėklos ir/ar riešutai ir pan.), o tada vieni su kitais sumaišomi atsargiai ir tai daroma tik tol, kol sausieji susijungia su drėgnaisiais.
- Patepkite riebalais keksiukų formeles, antraip kepinuko bus neįmanoma gražiai išimti, jis plyš. Jei naudojate keksiukų formą ir nedėliojate specialių popierinių krepšelių, kiekvieną duobutę patepkite sviestu arba išpurkškite purškiamu aliejumi. Tiesa, kartais keksiukai prilimpa ir prie specialių popierėlių, tad kai kas riebalais tepa ir jų vidų.
- Neprikraukite į formeles pernelyg daug tešlos. Visada užpildykite apie 3/4 keksiuko formelės, nes tešla kils.
- Sekite kepimo laiką, kad keksiukai iškeptų, bet neperkeptų. Kiekviena orkaitė skirtinga, todėl, žinoma, vadovaukitės receptu ir jame rekomenduojamu kepimo laiku. Tačiau likus maždaug 2–3 min. iki kepimo pabaigos, patikrinkite vieną keksiuką smeigdami medinį pagaliuką į jo centrą – jei ištrauksite jį sausą, keksiukai iškepę, jei jis apsivėlęs tešla, drėgnas, verta dar šiek tiek pakepti.
- Nevėsinkite keksiukų neišėmę iš kepimo formos. Išėmus keksiukus iš orkaitės, formoje jie gali pabūti daugiausia 2–3 min., o tada laikas juos išimti ir, idealu, baigti vėsinti ant specialių grotelių kepiniams. Jei paliksite formoje, jie pernelyg ilgai bus šilumoje ir gali išsausėti, be to, dėl besikaupiančios drėgmės ims šlapti keksiuką gaubiantis popierėlis.