Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Coliving vakarėliai siūlo aukštesnę bendravimo kultūrą: penktadieniai gali būti kitokie

Coliving‘as – gana naujas terminas Lietuvoje ir sparčiai populiarėjantis pasaulyje, atspindintis šiuolaikinį gyvenimo būdą. Jo koncepcija paremta bendruomeniškumu ir naudojimusi bendromis erdvėmis, taip sukuriant patogesnį ir įdomesnį gyvenimo būdą.
Coliving vakarėlyje pristatytas „Vilkmergės nealkoholinis alus“
Coliving vakarėlyje pristatytas „Vilkmergės nealkoholinis alus“ / Organizatorių nuotr.

Vienas iš „Coliving Vilnius“ įkūrėjų Tomas Grižas, užsidegęs populiarinti šią idėją Lietuvoje ir organizuojantis coliving vakarėlius, pastebi, kad bendruomenės svarba pastaraisiais metais labai ryški, o pati coliving’o tendencija pasaulyje įgavo nemenką pagreitį. Visai neseniai Vilniuje įvyko dar vienas coliving vakarėlis, kuriame susirinko daug šiai bendruomeniškumo idėjai pritariančių dalyvių.

„Žmonės nori kažko naujo, o ypač – alternatyvos įprastam penktadienio vakarui mieste, kuris dažniausiai tampa banaliu pasivaikščiojimu per barus. O į mūsų renginius susirenkantys žmonės čia atkeliauja vedini noro gerai praleisti laiką“, – akcentuoja T. Grižas.

Pašnekovas neslepia, kad organizuojant renginius tenka pasitelkti socialinius tinklus, kad informacija pasiektų kuo daugiau įdomių ir išskirtinių žmonių. Prie coliving vakarėlių prisijungė ir ankstesnio T. Grižo vystomo projekto „Slaptų vakarienių klubas“ nariai, kurie nuolat laukia pasiūlymų netradiciniams susibūrimams.

„Prieš kone 8 metus kilo idėja sukurti uždarą bendruomenę žmonių, kurie rinktųsi vakarienėms pas nepažįstamuosius, siekdami užmegzti naujas įdomias pažintis. Šiandien ši uždara grupė socialiniame tinkle „Facebook“ vienija beveik tūkstantį žmonių, kurie yra taip pat kviečiami ir į coliving vakarėlius“.

Organizatoriaus teigimu, svarbiausia yra bendravimas, o coliving vakarėlių esmė yra žmonės. Kuo įvairesni ir iš skirtingesnių sričių – tuo įdomiau. Tai ir teisininkai, ir įvairių verslų savininkai, pramogų pasaulio žmonės. „Kai kurie ištikimiausi mūsų fanai netgi atskrenda iš kitų šalių, žinodami, kad rengiame vieną ar kitą vakarėlį“, – šypsosi T. Grižas, pasidžiaugdamas, kad jau teko girdėti ne vieną istoriją, kaip šiuose renginiuose susipažinę žmonės vėliau vysto bendras idėjas ir projektus.

Išskirtinei coliving vakarėlių publikai reikalingos ir ypatingos pramogos, tad organizatorius stengiasi pakviesti įdomių žmonių diskusijoms, rengia įvairias degustacijas. Geras maistas yra svarbi bet kokio renginio dalis, tad šių susibūrimų dalyviai mėgaujasi išskirtiniais, kokybiškais bei gurmaniškais patiekalais.

Štai paskutiniame vakarėlyje svečiai ragavo juoduosius mėsainius su lietuviška „Black Angus“ jautiena, svogūnų džemu, burokėlių majonezu ir valgomosiomis gėlėmis. Užkandžiams buvo patiektos itališkos brusketos su pomidorų salsa, brinzos sūriu ir burokėlių karpačo, obuolių čatniu ir plėšyta vištiena. Skamba gardžiai, tiesa?

Vakarėlio metu šalia gero maisto svečiams buvo pasiūlyta ir „Vilkmergės someljė akademijos“ nealkoholinio alaus degustacija, kurią vedė alaus someljė Vidmantas Čičelis. Alaus eksperto teigimu, atstovaudamas „Vilkmergės someljė akademiją“ jis siekia sugriauti visuomenėje dar nuo senų laikų įsišaknijusius ir šį gėrimą persekiojančius mitus. Degustacijų metu atskleidžiama, kokioje taurėje turi būti patiekiamas nealkoholinis alus, kaip jį tinkamai ragauti ir su kokiu maistu derinti.

Organizatorių nuotr./Alaus someljė Vidmantas Čičelis
Organizatorių nuotr./Alaus someljė Vidmantas Čičelis

„Nealkoholinio alaus yra įvairaus ir jį galima puikiai derinti su įvairiais patiekalais – nuo austrių iki desertų. Tik reikia nebijoti ragauti ir eksperimentuoti. Ragavimas yra kaip žaidimas,“ – šypsosi pašnekovas, drąsindamas restorane įvairius patiekalus derinti su nealkoholiniu alumi ir atskleisti netikėtas skonių paletes.

Degustacijos metu someljė svečiams papasakojo apie kelis pagrindinius maisto ir nealkoholinio alaus derinimo principus: tamsesnis nealkoholinis alus labiau tinka prie sunkaus maisto, o šviesus nealkoholinis alus puikiai dera su lengvais patiekalais, salotomis ir minkštaisiais sūriais. Žuvį ar jūros gėrybes rekomenduojama derinti su turtingo citrusinių vaisių aromato nealkoholiniu alumi. „Gėrimai turi papildyti valgomą patiekalą, su juo konkuruoti, todėl svarbu pasirinkti tinkamą derinį.“ – dalinosi V.Čičelis.

Maisto ir gėrimų deriniams įtakos turi ir sezoniškumas: vasarą populiaresnis šviesus nealkoholinis alus. Vakarėlio dieną oras buvo šiltas, todėl prie gaivių plėšytos vištienos brusketų buvo priderintas lengvas „Vilkmergės nealkoholinis“ alus.

Alaus someljė į renginį pakvietęs coliving iniciatorius T. Grižas sako, kad šių vakarėlių tikslas ir yra pakeisti stereotipinį požiūrį į bendravimą, laiko praleidimą ir gyvenimo būdą. Paskutinio renginio vakarą vainikavo atlikėjos Bertos Timinskaitės, koncertuojančios su grupe Silly Cut, pasirodymas, tad vakarėlio atsiminimai visiems dalyviams išliks tikrai ilgam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?