„Hass“ avokadai daugeliui gali pasirodyti kaip pernokę, nes yra beveik juodos spalvos ir turi nelygią odelę. Iš tiesų šie avokadai pasižymi stipriausiomis skoninėmis savybėmis.
Tuo tarpu „Pinkerton“ avokadai turi tamsiai žalią ir šiek tiek nelygią odelę.
Dar viena vaisiaus rūšis – „Hass“ avokadai, kurie daugeliui gali pasirodyti kaip pernokę, nes yra tamsiai rudos, beveik juodos spalvos ir turi nelygią odelę.
Iš tiesų šie avokadai pasižymi kremine tekstūra, šviesiai žalios spalvos minkštimu ir stipriausiomis skoninėmis savybėmis.
Ne paslaptis, jog avokadas yra ir didelis baltymų, geriausių riebalų bei angliavandenių šaltinis. Jame gausu lecitino, kuris suaktyvina smegenų ląstelių veiklą, padeda reguliuoti medžiagų apykaitą. Jis naudingas tiek sveikatai, tiek ir grožiui – avokadų kaukė saugo nuo raukšlių atsiradimo bei puikiai drėkina odą.
Ingredientai
Pupelės:
400.00 g (1 skardinė baltųjų pupelių)
Druska:
1.00 žiupsnelis (1/2 arbat. š.)
„Tortilla“ paplotėliai: 200.00 g
Kaip gaminti
- Baltąsias pupeles nuskalaukite ir nusausinkite. Aitriąją papriką perpjaukite per pusę ir išimkite sėklytes. Svogūną padalykite į keturias dalis ir šiek tiek pasmulkinkite. Avokadą nulupkite, perpjaukite per pusę, išimkite kauliuką ir grubiai pasmulkinkite.
- Į maisto smulkintuvą suberkite baltąsias pupeles ir supilkite žaliosios citrinos (laimo) sultis. Susmulkinkite iki vientisos masės.
|
Astos Černės nuotr. / Sveikuoliška gvakamolė |
- Į tą patį maisto smulkintuvą sudėkite aitriąją papriką (jei norite, šiek tiek pasilikite papuošti), petražoles, svogūną, druską, pipirus. Pomidorus perpjaukite per pusę, išimkite sėklytes. Tvirtąją dalį supjaustykite gabaliukais ir taip pat sudėkite į smulkintuvą. Susmulkinkite iki visiškai vientisos masės.
|
Astos Černės nuotr. / Sveikuoliška gvakamolė |
- Avokadą sutrinkite šakute taip, kad liktų šiek tiek gabalėlių, tačiau masė būtų beveik vientisa. Įmaišykite į pupelių masę.
- Visus paruoštus produktus sumaišykite atskirame dubenėlyje. Geriausia gvakamolę patiekti iš karto, vos pagaminus, tačiau, jeigu reikia, galite palaikyti apie valandą šaldytuve.
- Patiekite su „Tortilla“ traškučiais. Taip pat galite patiekti ir su gabalėliais pjaustytomis įvairiomis šviežiomis daržovėmis.
P. S. Iš nurodyto produktų kiekio paruošite apie 350 ml sveikuoliškos gvakamolės.
Plačiau skaitykite: „Kitokia gvakamolė. Verta paragauti!“
Suskleisti
Ingredientai
Druska:
1.00 g (0,5 - SANTA MARIA akmens druskos, malūnėlyje)
Aitrioji paprika:
1.00 valg. š. (SANTA MARIA RED HOT aitriųjų paprikų
dribsnių (arba SANTA MARIA aitriųjų paprikų))
Kopūstai:
150.00 g (savojinio kopūsto, pjaustyto plonomis
juostelėmis)
Avokadai:
1.00 vnt. (pjaustyto kubeliais)
Kaip gaminti
- Kiekvieną tortiliją supjaustykite į 8 dalis.
- Patepkite jas alyvuogių aliejumi, pabarstykite druskos ir kepkite iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje apie 5–6 minutes, kol gražiai paruduos.
- Sumaišykite prieskonius su žaliųjų citrinų sultimis ir kopūsto juostelėmis.
- Gautą masę suspauskite rankomis, įdėkite avokadų, sūrio ir palaukite apie 15–20 minučių.
- Patiekdami sudėkite paruoštą masę ant tortilijų gabalėlių ir papuoškite aitriųjų paprikų dribsniais bei trupintu fetos sūriu.
Jei nenorite aštriai, vietoje aitriųjų paprikų dribsnių naudokite Santa Maria maltas paprikas!
Suskleisti
Ingredientai
Sultys:
2.00 valg. š. (citrinų)
Druska:
1.00 žiupsnelis (pagal skonį)
Kaip gaminti
- Paprikas ir pomidorus susmulkinkite, avokadus supjaustykite riekelėmis arba kubeliais.
- Sumaišykite visus ingredientus, išskyrus avokadus, dubenyje. Prieš patiekdami, avokadus išdėliokite ant salotų, kad jie maišant, neprarastų savo formos.
Suskleisti
Ingredientai
Avokadai:
1.00 vnt. (mėtų ir avokadų įdarui)
Medus:
1.00 puodelis (1/4 - mėtų ir avokadų įdarui ir 2 valg. š. - šokoladiniam sluoksniui)
Aliejus:
2.00 puodelis (6 valg. š. - kokosų ištirpintas - mėtų ir avokadų įdarui ir 1/4 puodelio - šokoladiniam sluoksniui)
Druska:
2.00 žiupsnelis (mėtų ir avokadų įdarui ir šokoladiniam sluoksniui)
Likeris:
3.00 valg. š. (mėtų - mėtų ir avokadų įdarui)
Kakava:
1.00 st. (1/4 pudros - šokoladiniam sluoksniui)
Kaip gaminti
- Visus mėtinio sluoksnio ingredientus sudėkite į trintuvą ir sumalkite iki vientisos masės. Tuomet supilkite į kepimo popieriumi išklotą indą.
- Ištirpinkite kokosų aliejų, sudėkite medų ir visus kitus ingredientus. Gerai išmaišykite ir užpilkite ant avokadų ir mėtų įdaro. Palaikykite šaldytuve apie 3-4 valandas ir supjaustykite norimo dydžio gabaliukais.
Suskleisti
Paslaptingasis Drakono vaisius
Wikimedia.org nuotr./Drakono vaisiai turguje
Akį traukiantį, įspūdingos išvaizdos drakono vaisių, dar vadinamą pitaja, prieš daugiau nei 100 metų į Vietnamą atgabeno prancūzai. Čia jie buvo auginami karaliui, o vėliau ir pasiturinčioms Vietnamo šeimoms. Tai kaktusinių šeimai priklausančio augalo kertuočio vaisiai, turintys daug antioksidantų, geležies, kalcio ir Vitamino C.
Prinokusi pitaja pasižymi šviesiai žaliais lapais ir priklausomai nuo rūšies – ryškiai rausvos, avietinės ar geltonos spalvos žievele. Vaisių galima nokinti kambario temperatūroje, o prinokusį laikyti šaldytuve ir suvartoti per keletą dienų.
Drakono vaisių reikia perpjauti į dvi dalis ir mėgautis viduje esančiu baltu, švelniai saldžiu minkštimu. Kad atsiskleistų geriausios vaisiaus savybės, jį rekomenduojama valgyti atšaldytą ir šalia derinti ne itin išraiškingą skonį turintį maistą. Pitaja gali būti naudojama ir gaminant sultis.
Kivanas, arba „raguotasis melionas“
„Fotolia“ nuotr./Kivanas
Neveltui kivanas dar vadinamas „afrikiniu agurku“ – tai melionų ir agurkų šeimos narys, kilęs iš pietų ir centrinės Afrikos. Ovalo formos vaisius turi storą oranžinę odą su mažais rageliais, o jo viduje – žalia želė ir valgomosios sėklos.
Taip pat skaitykite: 3 pagrindinės daržovių ir vaisių laikymo klaidos
Jei neragavus reikėtų susikurti galvoje jo skonį – galima įsivaizduoti subtilų bananų, melionų, agurkų bei laimo derinį. Vaisiaus minkštimas – švelniai saldus. Dažniausiai valgomas žalias, tačiau gali būti naudojamas salotoms, desertams ar sultims. Vaisiaus odelė – nevalgoma.
Egzotiškame vaisiuje gausu geležies bei vitaminų A ir C , o vidutinio didumo kivane (apie 100 g) yra vos 25 kcal ir jokių riebalų. Jei „raguotojo meliono“ odelė dar šiek tiek žalia – jį galima panokinti kambario temperatūroje, o sunokusį rekomenduojama laikyti vėsioje vietoje, bet ne šaldytuve.