Mokslininkai tikina, kad kavos skanauti reikėtų tuomet, kai streso hormono kortizolio lygis organizme būna kuo mažesnis. Trumpai tariant, jei norite, jog kavos poveikis iš tiesų būtų jaučiamas, turėtumėte atkreipti dėmesį į savo organizmo ypatybes.
Kai organizme pakyla kortizolio kiekis, esame energingi ir darbingi, todėl tuo metu išgertas kavos puodelis mums neduos apčiuopiamos naudos. Kaip teigia sveikatos mokslų atstovas Stevenas Milleris, didžiausią piką kortizolis mūsų organizme pasiekia 8–9 val. ryto, taip pat jis yra didesnis nei vidutinis 12–13 val. ir 17.30–18.30 val.
Taigi idealus metas skanauti kavos – 9.30–11.30 val., kai kortizolio kiekis pradeda kristi žemyn.
O pasak Nacionalinės sveikatos tarnybos Didžiojoje Britanijoje, geriausias laikas gerti kavą yra nuo 14 iki 16 valandos. Šiuo atveju remiamasi kitais potyriais, tiksliau – darbuotojų tvirtinimu, mat šiuo metu jie jautėsi labiausiai pavargę.
Visgi derėtų nepamiršti, kad kavos poveikis organizmui mokslininkų vertinamas prieštaringai. Stebėkite save ir nepamirškite, jog kofeino perdozavimas veikia sveikatą. Pasak specialistų, kad jaustumės sveiki ir energingi, per dieną geriau neviršyti 300 mg kofeino (1–3 puodelių).