Jaunasis virtuvės šefas P.Strasevičius: „Karštuosius patiekalus šventėse keičia užkandžiai“

Paulius Strasevičius tituluojamas jauniausiu kulinaru Lietuvoje. Pirmąją autorinę kulinarinę knygą išleidęs vos 21-erių, šį rudenį jis pristato jau ketvirtąją – „Vieno kąsnio užkandžiai“. Su jaunuoju virtuvės šefu, populiaraus maisto tinklaraščio „Kitchen Obsession“ autoriumi kalbėjomės apie kulinariją, užkandžius ir, žinoma, naująją jo receptų knygą.
Paulius Strasevičius ir jo ruošti užkandžiai
Paulius Strasevičius ir jo ruošti užkandžiai / Ievos Jonelytės Arlauskienės nuotr.

– Pauliau, esi tikras užkandžių gamybos virtuozas, tai tavo pagrindinė veikla. Ar užkandžių gamyba yra ir tavo aistra?

– Taip, nuo tada, kai pradėjau kulinarinio gyvenimo kelią, man labiausiai patiko būtent gaminti užkandžius. Nepaisant to, kad esu išleidęs įvairių receptų knygų, būtent užkandžių receptų kūryba ir užkandžių gamyba man visada daug mielesnė nei karštųjų patiekalų ar desertų ruošimas. Ilgą laiką turėjau svajonę įkurti kulinarinę studiją, kurioje įvairioms progoms kurčiau užkandžių receptus. Nuosekliu ir tikslingu darbu ši svajonė jau virto realybe – neseniai Kaune duris atvėrė „Kitchen Obsession“ studija.

– Ar, tavo akimis, užkandžiai šių dienų šventėse yra populiarūs?

– Taip, šiuo metu užkandžiai yra labai populiarūs ir paklausūs. Iš savo darbo patirties galiu teigti, kad šiandien daugelis žmonių savo šventėse atsisako karštųjų patiekalų ir vietoj jų renkasi didesnį užkandžių stalą.

– Patark, kokiomis progomis svečiams tinka patiekti vien tik užkandžių?

– Visomis! Nėra progos, kuriai netiktų užkandžių stalas. Tai labai patogu, o užkandžiai atrodo įspūdingai ir papuošia bet kokios šventės aplinką. Net vestuvėse, tais atvejais, kai šventė trunka vos kelias valandas, o svečių būna daug, paruošiamas didelis užkandžių stalas.

– Ar žmonės užkandžius gamina patys (gal draugų kompanijoje) ar mėgsta užsakyti užkandžių į namus ar šventės vietą?

– Reikia nepamiršti, kad užkandžiai, kai juos ruošia virtuvės šefas, yra prabangos prekė. Profesionalų parengtas užkandžių stalas atrodo nepriekaištingai ir dažniausiai nepalieka abejingų. Tai žmonėms palieka įspūdį, todėl jie vis dažniau yra linkę užkandžių ruošimą patikėti profesionalams. Tokiu atveju šventės šeimininkai atsikrato bereikalingų rūpesčių ir jiems belieka mėgautis savo švente. Žinoma, yra ir tokių žmonių, kuriems gaminimas – aistra, tad jiems vaišinti svečius savo pagamintais užkandžiais yra malonumas. Tokiems žmonėms ir yra skirta mano naujoji knyga.

Ievos Jonelytės Arlauskienės nuotr./Pauliaus Strasevičiaus ruošti užkandžiai
Ievos Jonelytės Arlauskienės nuotr./Pauliaus Strasevičiaus ruošti užkandžiai

– „Vieno kąsnio užkandžiai“ – jau ketvirtoji tavo knyga. Kodėl ji būtent apie užkandžius?

– Ši knyga yra apie mane ir mano kasdienybę. Joje sudėta tai, kuo aš gyvenu, kas yra mano didžiausia kulinarinė aistra. Galiu prisipažinti, kad iš visų keturių knygų, kurias esu išleidęs, knyga „Vieno kąsnio užkandžiai“ man pačiam labiausiai patinka.

– Ar šioje knygoje pateikiami užkandžių receptai tinka ir virtuvės naujokams?

– Knyga yra universali. Joje yra ir tokių receptų, kuriems paruošti nereikia jokių specialių įgūdžių. Kita vertus, knyga taip pat tinka ir tiems, kurie mėgsta ir moka gaminti, kurie sukasi virtuvėje jau daug metų, tačiau nori dar labiau pagilinti įgūdžius ir išmokti ką nors naujo. Šioje knygoje atskleidžiau daug per kulinarinio darbo metus sukauptų paslapčių. Nors nuo šiol tai jau nebėra vien tik mano paslaptys, toks žingsnis skatina nesustoti ir toliau tobulėti, kaupti naujas patirtis.

– Per kiek laiko vidutiniškai pagaminami knygoje pateikiami užkandžiai?

– Įvairiai. Knygoje yra tokių užkandžių, kurie paruošiami labai greitai. Jie tiks tais atvejais, kai reikės skubiai paruošti vaišių stalą netikėtiems svečiams. Tačiau skaitytojai taip pat ras ir tokių receptų, pagal kuriuos gaminant prireiks daugiau laiko ir pastangų. Tokie receptai puikiai tiks norint nustebinti ypatingomis progomis.

Naujosios Pauliaus Strasevičiaus knygos viršelis
Naujosios Pauliaus Strasevičiaus knygos viršelis

– Ar užkandžių knygų receptuose palikta vietos skaitytojų improvizacijoms? Ar galima receptus modifikuoti?

Svarbu žinoti, kad, jei užkandis ruošiamas iš tešlos, geriausia laikytis nurodytų proporcijų ir nieko nekeisti.

– Žinoma, improvizuoti galima beveik visada, ypač su užkandžiais. Tačiau svarbu žinoti, kad, jei užkandis ruošiamas iš tešlos, geriausia laikytis nurodytų proporcijų ir nieko nekeisti.

Ievos Jonelytės Arlauskienės nuotr./Pauliaus Strasevičiaus ruošti užkandžiai
Ievos Jonelytės Arlauskienės nuotr./Pauliaus Strasevičiaus ruošti užkandžiai

– Koks užkandis yra tavo mėgstamiausias? Kokį šios knygos receptą rekomenduotum išbandyti pirmiausia?

– Tai plikytos tešlos riestainių receptas. Drąsiai galiu teigti, kad jie tobuli, nieko panašaus nerasite niekur kitur (šypsosi).

– Kaip įkvėptum tuos, kurie iki virtuvėje jaučiasi susikaustę?

– Nepamirškite, kad gaminimas visų pirma turi būti malonus procesas. Gaminkite su draugais – tai dvigubas malonumas, o kartu ir įdomus laiko praleidimo būdas, kuriantis ryšį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis