Įdomiausios kavos ruošimo tradicijos pasaulyje

Milijonai žmonių visame pasaulyje rytą pradeda kavos puodeliu. Populiarumu šis gėrimas nusileidžia turbūt tik vandeniui, tad ir būdų jį paruošti – daugybė. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad Senegale kava dažnai ruošiama su pipirais, o Suomijoje – su keptu sūriu? Jei lig šiol gerdavote kavą tik užpildami ją puodelyje, siūlome pasižvalgyti po pasaulį ir skirtingas kavos ruošimo tradicijas.
Kavos gėrimai / 123rf.com nuotr.
Kavos gėrimai / 123rf.com nuotr.

Suomija: Kaffeost / Kava su sūriu

123rf.com nuotr. / Suomiška kava su sūriu
123rf.com nuotr. / Suomiška kava su sūriu

Suomija – šalis, turinti tik kiek daugiau nei 5 milijonus gyventojų, tačiau šie žmonės išgeria daugiausiai kavos pasaulyje. Unikalus šios šalies kavos gėrimas, vadinamas Kaffeost, apjungia du suomių itin mėgstamus dalykus – kavą ir tradicinį suomišką sūrį Leipäjuusto. Šis sūris kažkuo primena keptą varškės sūrį, kurį pasigaminti nėra sudėtinga. Jei nuspręstumėte šį gėrimą išbandyti namuose, rinkitės šviesaus skrudinimo pupeles, tokias kaip „Jacobs Krönung“. Toks skrudinimas Suomijoje populiariausias.

Vietnamas: Cà phê sữa đá / Stipri kava su kondensuotu pienu

Vietnamo kava garsėja savo stiprumu, tad puodelis tokio gėrimo tikrai atmerks akis. Ją paruošti visai nesudėtinga, o karštai vasaros dienai toks gėrimas puikiai tiks. Vietnamietiška kava ruošiama iš rupiai maltų, tamsaus skrudinimo pupelių – tokios yra „Jacobs Espresso“ pupelės. Tradiciškai jai naudojamas vietnamietiškas filtras, bet galite jį pakeisti ir prancūzišku kavinuku. Kavą reikia paruošti tikrai stiprią, o tada teliks supilti į stiklinę su kondensuotu pienu ir ledukais.

Vietnamietiška kava / 123rf.com nuotr.
Vietnamietiška kava / 123rf.com nuotr.

Meksika: Café de olla / Kava su cinamonu

Tai plikoma kava, kuriai paruošti nereikia jokios specialios įrangos. Jai naudojamos rupaus malimo, vidutinio arba tamsaus skrudinimo kavos pupelės. Į puodą tereikia sudėti kavą, nerafinuotą cukranendrių cukrų, cinamono lazdelę ir, jei norite, šiek tiek apelsino žievelės, ir nuolat maišant lėtai užvirti. Tada teliks nukošti ir supilti į puodelius. Meksikoje dažniausiai naudojami moliniai puodeliai, mat meksikiečių manymu, tai padeda išryškinti kavos skonį.

Meksikietiška kava / 123rf.com nuotr.
Meksikietiška kava / 123rf.com nuotr.

Senegalas: Café Touba / Pipirinė kava

Ši kava Senegale parduodama ant kiekvieno kampo, o puodelis kainuoja viso labo keletą centų. Ji šiame krašte atsirado 19-tame amžiuje, kai Tubos mieste ją išpopuliarino dvasinis lyderis Ahmadou Bamba. Ši kava ruošiama kavos pupeles paskrudinant kartu su Gvinėjos pipirais ir kartais gvazdikėliais, o vėliau mišinį sumalant ir užpilant verdančiu vandeniu. Sakoma, kad tai yra gydantis gėrimas.

Turkija: Türk kahvesi / Turkiška kava

Šiai kavai reikės trijų dalykų: varinio indo, cukraus ir labai smulkiai maltos kavos. Dažniausiai ji būna gana silpna ir saldi, bet proporcijų ir paruošimo būdų yra begalė. Visų jų principas – kaitinti kavą ant lėtos ugnies šaltame vandenyje su cukrumi ir patiekti su tirščiais. Jokiu būdu negalima leisti kavai užvirti, nes smulkiai maltoms pupelėms didelio karščio tikrai nereikia.

Manto Bertulio nuotr./Turkiška kava
Manto Bertulio nuotr./Turkiška kava

Airija: Irish coffee / Kava su viskiu

Tai yra klasikinis kavos kokteilis, tačiau rasti kavinę, kurioje jį gamintų kokybiškai, gali būti nelengva. Vis dėlto, pasigaminti airišką kavą yra tikrai nesudėtinga. Pirmiausia, 20 g airiško viskio sumaišykite stiklinėje su šaukšteliu rudo cukraus ir užpilkite puodeliu juodos kavos. Jei norite didesnio skonių kontrasto, rinkitės tamsaus skrudinimo „Jacobs Espresso“, norėdami švelnesnio varianto – „Jacobs Crema“. Ant viršaus dėkite nesaldintą pusiau suplaktą grietinėlę ir, jei norite, pabarstykite šokolado drožlėmis. Šią kavą reikia gerti „įmerkiant ūsus“ į grietinėlę ir jokiu būdu nemaišyti. Turbūt nereikia sakyti, kad šis gėrimas nėra skirtas rytmečiui.

Airiška kava / 123rf.com nuotr.
Airiška kava / 123rf.com nuotr.

Italija: Affogato / Kava su ledais

Išvertus iš italų kalbos, šis pavadinimas reiškia „paskandintas“. Šis, Italijoje be galo populiarus desertas yra labai lengvai paruošiamas – tereikia ant rutuliuko vanilinių ledų užpilti porciją espresso. Jei norite šiek tiek įvairovės, pabandykite šį desertą su šokoladiniais arba mėtiniais ledais.

Shutterstock nuotr./Kava su ledais
Shutterstock nuotr./Kava su ledais

Marokas: Cafe des Espices / Kava su prieskoniais

Maroke ši kava retai patiekiama kavinėse ir dažniausiai yra geriama namuose. Sudėtinės dalys ir jų proporcijos skiriasi, tačiau principas tas pats – kavos pupelės malamos su stipraus skonio prieskoniais ir užplikomos karštu vandeniu. Tam puikiai tiks prancūziškas kavinukas. Iš tradicinių prieskonių dažniausiai naudojami cukrus, cinamonas, kardamonas ir muškato riešutas. Tačiau drąsiai galite eksperimentuoti ir su pipirais, anyžiais ir sezamo sėklomis. Paprastai Maroke geriama tamsaus skrudinimo kava.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis