Švenčių džiaugsmą dažnai nustelbia nuovargis ir rūpesčiai, tad paruošti tradicinį Kūčių stalą su dvylika patiekalų neretai tampa iššūkiu. Liucina Rimgailė pasakoja, kad jai geriausia išeitis – nevargti vienai. „Mūsų šeimoje įprastas darbų pasiskirstymas – kiekviena viešnia atsineša pagaminusi tai, kas jai labiausiai patinka ir geriausiai pavyksta. Taigi, ruošiame suneštinį švenčių stalą, prie kurio nėra pervargusių, kelias dienas prie viryklės prastovėjusių šeimininkių. Aš, be abejo, būnu atsakinga už kepinius, todėl drąsiai galiu skirti jiems daugiau dėmesio. Be to, man įdomu pagaminti vis kokį nors savo giminės patiekalą“, – prekybos tinklo RIMI pranešime žiniasklaidai cituojama žinoma moteris.
Liucina pagal močiutės perleistą receptą kasmet tradiciškai aliejuje verda pyragėlius su grybais bei aguonomis.
Žiemos švenčių kepiniai skiriasi nuo kitų – naudoju daugiau aguonų, obuolių, apelsinų ir spanguolių.
„Taip pat iš jos perėmiau tradiciją ir pareigą iškepti obuolių pyragą, kuri vadiname „Pelėsiu“. Visgi mėgstu išbandyti ir naujus patiekalus, kurių dar nesame ragavę: įvairias vyniotinių su aguonomis variacijas, sūrio pyragus. Ant stalo, aišku, pūpso ir dailūs keksiukai. Žiemos švenčių kepiniai skiriasi nuo kitų – naudoju daugiau aguonų, obuolių, apelsinų ir spanguolių. Jos dvelkia saldžių prieskonių aromatais ir pasižymi sodresniu skoniu“, – pasakoja L.Rimgailė.
Receptai – ir netoleruojantiems glitimo bei laktozės
Jau trečiojoje L.Rimgailės knygoje, pasirodžiusioje prekyboje lapkritį, galima rasti pačių įvairiausių keksiukų receptų: be cukraus, skirtų mažiems vaikams ar tam tikrų medžiagų netoleruojantiems žmonėms.
Verslininkė sako, kad prieš rašydama knygą ir bandydama receptus, pasidarė mini apklausą: „Kalbinti žmonės pritarė, jog nedidelio formato knygutę patogu laikyti ir vartyti virtuvėje. Mano sekėjai ir skaitytojai joje norėjo rasti 20–30 receptų, o knygoje jų atsidūrė 25. Ją skyriau Oskarui, nes sūnus buvo didžiausia paskata sukurti ką nors gražaus ir turinčio išliekamąją vertę, be to, vaikas buvo taip įsitraukęs į procesą, kad kartais tešlą tekdavo maišyti viena ranka!“
Nepaisant iššūkių, Liucina užsibrėžė visą turinį knygai pagaminti, nufotografuoti ir nufilmuoti per rugpjūčio mėnesį. „Tuomet lauke termometro stulpelis kildavo virš 30 laipsnių karščio, o aš po kelias valandas dar kaitindavau orkaitę, tad tą mėnesį namie jaučiausi kaip pirtyje“, – dabar su šypsena patirtus nuotykius prisimena verslininkė.
Liucina pasakoja, kad knyga patiks mėgstantiems eksperimentus virtuvėje, svajojantiems apie drėgnus, minkštus, gardaus kremo kepurėle papuoštus keksiukus, arba tiems, kas mėgsta ieškoti naujų skonių, taip pat galimybių ragauti sveikatai palankesnius desertus „Džiaugiuosi, kad įgyvendinau idėją paruošti keksiukų receptų ne tik tradiciniams smaližiams, bet ir tiems, kurie netoleruoja glitimo, laktozės, kiaušinių, ar ieško kepinių be cukraus. Nepamiršau ir turinčių vaikų – jie ras idėjų mažylių šventėms, o ir kitoms progoms, nes vienas knygos skyrius taip ir vadinasi: „Jei švęsti, tai švęsti!“
L.Rimgailė siūlo artėjant šventėms išsikepti kavos skonio keksiukų su žaviomis kremo kepurėlėmis ir linki kūrybiškų ekspermentų virtuvėje.
Kavos skonio keksiukai su kremu
Ingredientai:
keksiukams:
- 125 g kambario temperatūros sviesto;
- 125 g cukraus;
- 2 dideli kiaušiniai;
- 1 šaukštas tirpios kavos;
- 3 šaukštai vos vos pašildyto pieno;
- 125 g miltų;
- 1,5 šaukštelio kepimo miltelių.
kremui:
- 300 g maskarponės sūrio;
- 300 ml grietinėlės;
- Apie 70 g cukraus (pagal skonį).
Gaminimas:
1. Sviestą iki purumo išplakite su cukrumi. Įmuškite po vieną kiaušinį ir vėl gerai išplakite.
2. Kavos miltelius ištirpinkite piene ir įmaišykite į tešlą.
3. Kepimo miltelius suberkite į miltus, o juos įmaišykite į sviesto ir kiaušinių masę. Maišykite tik tiek, kad produktai susijungtų.
4. Kepkite 25 minutes 160 laipsnių temperatūroje.
5. Kremo komponentus išplakite iki purumo ir papuoškite keksiukus. Viršų galima pabarstyti kakava.