Patarimas nr. 1: Kepimo laiką reguliuokite pagal tai, kokias paukštienos dalis kepate. Vištieną galima skirstyti maždaug į 3 dalis – tai krūtinėlė, kuri jautriausia perkepimui, nes tada išsausėja; šlaunelės, blauzdelės (kitaip – raudona mėsa), kurios kepa ilgiau, yra turtingesnio skonio, ne taip bijo perkepimo; sparneliai, kurie neturi daug mėsos, tačiau labai mėgstami kepti ant gyvos ugnies, jų taip pat svarbu nekepti pernelyg ilgai, kad neimtų degti, ypač jei sparnelius marinuojate saldžiarūgščiais marinatais, turinčiais cukraus, medaus.
Patarimas nr. 2: Iškepusiai mėsai leiskite pailsėti. Kai apskrudę vištienos kepsneliai ar iešmeliai viliote vilioja savo aromatu, gali būti sunku susilaikyti ir iškart jų negriebti. Tačiau pravartu turėti kantrybės ir bent 10–15 min. leisti mėsai ramiai pailsėti. Po tokio poilsio mėsa bus minkštesnė ir sultingesnė.
Patarimas nr. 3: Jei norite apskrudusios, traškios odelės, vištieną geriausiai marinuoti sausai, įtrynus prieskonių su druska mišiniu. Kad druskos ištraukiama drėgmė būtų kompensuota, prieš pat kepant galite pakišti po paukštienos odele kelis gabaliukus sviesto.
Patarimas nr. 4: Kai turite galimybę, rinkitės vištienos dalis su kaulu. Būtent gabaliukai su kaulu padeda tolygiau pasiskirstyti karščiui, mėsa ne taip greitai išsausėja, tad blauzdelės, šlaunelės, sparneliai šiuo atveju tikrai laimi prieš patogią valgyti, bet ne tokią skanią ir sultingą krūtinėlę be kaulų.
Patarimas nr. 5: Nemarinuokite per ilgai. Jei grilyje kepate visą vištą ar viščiuką, žinoma, galite marinate laikyti nors ir per naktį. Tačiau jei kepsite marinuotas vištos dalis, skystame marinate (jogurto, kefyro ar kitame) pakaks palaikyti 2–3 val., o marinuojant sausai – 4–5 val.
Jūsų dėmesiui – keli ant grilio keptos vištienos receptai:
- Visus marinato ingredientus sumaišykite ir gautu marinatu užpilkite vištieną, palikite marinuotis per naktį.
- Vištieną apskrudinkite ant grilio ir dar 7–10 minučių kepkite 200 laipsnių orkaitėje kol visiškai iškeps.
- Padažas: Persikus supjaustykite, sudėkite į puodą ir šiek tiek pakepinkite, sudėkite smulkintą imbierą, čili ir garam masala, supilkite brendį, alkoholiui išgaravus, viską sutrinkite elektriniu smulkintuvu.
- Pagaminsite per 1 val., neskaičiuojant marinavimo laiko.
Receptas iš tinklaraščio VIRTUVĖS UŽRAŠAI
1. Pirmiausia visus marinato ingredientus gerai sumaišykite, tuomet užpilkite vištienos gabaliukus, lengvai išmaišykite ir palikite šaltai marinuotis 12 valandų.
2. Prieš kepant, vištieną išimkite iš marinato, nuvalykite nuo jos svogūnų gabaliukus ir nusausinkite.
3. Šitaip marinuotą vištieną kepkite ant tiesioginės ugnies 200 laipsnių temperatūroje, karts nuo karto apverčiant ir aptepant išlydyto sviesto, citrinos sulčių, druskos ir grūstų juodųjų pipirų glazūra. Tinkamai iškepusioje vištienoje jausis ir dūmų skonis.
Yra kelios „jakitori“ padažo rūšys, šiandien jums siūlau išbandyti be druskos, bet su cukrumi. Ypatingo skonio suteiks sakė ir mirino padažas.
1. Pirmiausiai bambukinius iešmelius bent pusvalandžiui pamerkite į vandenį.
2. Mažame prikaistuvyje sumaišykite visus padažo ingredientus, išskyrus krakmolą.
3. Užvirinkite padažą ir ant mažos ugnies pavirkite apie 10 minučių. Supilkite išmaišytą vandenyje krakmolą ir dar pakaitinkite padažą, kol sutirštės (jei padažas per tirštas – įpilkite vandens).
4. Supjaustykite vištieną ir svogūnus „kąsneliais“.
5. Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių (grilio režimas). Arba pasiruoškite žarijas kepsninėje.
6. Suverkite vištienos gabalėlius paeiliui su svogūno gabalėliais ant iešmelio.
7. Kepkite orkaitėje ant grotelių arba kepsninėje, kelis kartus aptepdami vištieną padažu. Kepkite, kol kepsneliai bus iškepę, bet minkšti.
8. Patiekite vienus arba su ryžiais ir valgydami būtinai kepsnelius pavilgykite likusiame „jakitori“ padaže.
1. Vištos krūtinėlę supjaustykite pailgais griežinėliais;
2. Dideliame dubenyje sumaišykite visus marinatui skirtus ingredientus;
3. Vištienos gabaliukus verkite ant medinių iešmelių ir įdėkite į indą (galima marinuoti ir maišeliuose, tada marinatas geriau laikosi);
4. Į indą su vištiena įpilkite paruoštą marinatą, uždenkite indą dangčiu ir suplakite, kad vištiena gerai apliptų marinatu. Įdėkite į šaldytuvą ir marinuokite mažiausiai 15 min.
5. Išėmus vėrinukus iš marinato supilkite likusį marinatą į mažą puodą, kadangi jį dar naudosite padažo paruošimui – žemės riešutų sviesto glazūrai.
6. Į puodą su marinatu, dėkite žemės riešutų sviestą ir virkite maišydami maždaug 10 minučių arba kol sutirštės. Į atvėsusią glazūra įlašinkite porą lašų natūralaus terapinės klasės mandarinų eterinio aliejaus, ištirpinto meduje;
7. Ant grilio iškepkite paruoštus vėrinukus, iškepus dėkite į foliją ir užpilkite paruoštą glazūrą palaikykite apie 10 minučių. Vėrinukus galite patiekti su ryžiais ar daržovėmis.
1. Vištos krūtinėles perpjaukite skersai pusiau, kad turėtumėte 4 panašaus dydžio puseles. Kiekvieną jų dėkite tarp dviejų kepimo popieriaus ar maistinės plėvelės sluoksnių ir šiek tiek paspausdami kočėlą pakočiokite, kol storis sieks apie 1,5 cm.
2. Nemažame inde sumaišykite sojos ir žuvies padažus, sudėkite imbierą bei česnaką, įtarkuokite vienos citrinos žievelę ir išspauskite sultis, supilkite aliejų, gerai išmaišykite.
3. Į pagamintą marinatą sudėkite vištos krūtinėlės puseles, pavartykite jas, kad pasidengtų skysčiu. Uždenkite dubenį ir dėkite bent valandai į šaldytuvą (galite laikyti ir 2-3 val., ilgiau nereikia).
4. Įkaitinkite grilių (galite naudoti ir grilio keptuvę). Iš marinato išimtą mėsą nuvarvinkite ir patepkite aliejumi. Dėkite ant grotelių ir kepkite kiekvieną pusę po 3-5 min., kol taps auksiškai rusva, apskrus.
5. Patiekite vištieną pašlakstę sezamų aliejumi (tinka ir kepintos sezamo sėklos), išspaustomis likusios žaliosios citrinos sultimis, pabarstę kalendra. Derinkite su virtais ryžiais, azijietiškais makaronais, lengvomis salotomis.
1. Balzaminį actą, medų bei aštrų padažą sumaišykite dubenyje.
2. Vištos sparnelius įkaitintame grilyje pakepkite apie 15 minučių, tuomet juos ištepkite padažu ir apverskite. Tepkite padažu ir vartykite juos tol, kol vištienos sparneliai pasieks norimą traškumą bei spalvą.