Turiu jus perspėti, kad prie šio saldumyno labai lengvai priprantama – kai pradedi valgyti, tiesiog nebegali sustoti!
Prieš šventes aktualu ir tai, kad sukapotos cukruotos apelsinų žievelės labai šauniai pagardins ir kalėdinius pyragus bei sausainius. O supakuotos į dailų maišelį, taps nuostabia dovana po eglute. Tik nepamirkite pasilikti ir sau bei mėgautis šalia eglutės, pavyzdžiui, su puodeliu karštos kavos.
Ingredientai:
- Ekologiškų nepurkštų apelsinų;
- cukraus;
- vandens;
- juodojo šokolado (jei norite dengti šokoladu);
Gaminimas:
1. Nupjaukite apelsinų galus, tvirtai prilaikydami statykite po apelsiną ant pjaustymo lentelės ir nupjaukite žievelę. Nebijokite, jei nusipjaus truputis paties apelsino, tai tik suteiks žievelėms daugiau aromato.
2. Supjaustykite žieveles siauromis juostelėmis, suberkite į puodą, užpilkite šaltu vandeniu, statykite puodą ant viryklės ir užvirinkite. Kai tik užvirs, vandenį nupilkite, perplaukite žieveles šaltu vandeniu, tada vėl užpilkite šaltu vandeniu ir vėl užvirinkite. Tokiu būdu apvirkite žieveles 3 kartus.
3. Avirtas žieveles pasverkite, vėl suberkite į puodą ir apiberkite tokiu pat kiekiu cukraus, kiek svėrė pačios žievelės. Užpilkite šaltu vandeniu, kad žievelės būtų vos apsemtos. Užvirinkite ir leiskite virti ant labai silpnos ugnies 30min.
4. Nukelkite puodą nuo ugnies ir leiskite gerai atvėsti.
5. Išgriebkite žieveles ir paskleiskite ant grotelių. Leiskite joms išdžiūti kambario temperatūroje mažiausiai 24 val.
6. Išdžiūvusias žieveles apvoliokite cukruje arba tirpdytame šokolade. Dalinkitės su mielais žmonėmis ir mėgaukitės patys!
Jei ruošitės kapotomis žievelėmis gardinti pyragus, kapokite jas, kai bus išdžiūvusios, nebevoliokite jų cukruje. Taip, jos bus kiek lipnios, bet pyragams tokių jų ir reikia. Tokiu pat būdu galite ruošti ir citrinų arba greipfrutų žieveles.
Beje, sirupo kuriame virė žievelės, neišpilkite. Šiuo aromatingu skysčiu gardinkite desertus, arbatą arba limonadą.
Dangira Šimašiutė – tinklaraštininkė, aistringa kulinarijos gerbėja, jau 15-a metų gyvenanti saulėtoje Pietų Prancūzijoje. Jos maisto atradimus ir keliones galite sekti tinklaraštyje „Duok druskos“, o pernai pasirodė D.Šimašiutės knyga „Prancūzijos virtuvė“. Joje – daugiau kaip 100 receptų, supažindinančių su skirtingų regionų Prancūzijos patiekalais.