Kas nori daugiau skonio, užsipils padažo su daugiau alyvuogių ir grybų, kam norisi kiek paprasčiau, tie nubrauks tuos priedus į šoną ir pasimėgaus tiesiog tirštu pomidorų padažu. O išrankūs vaikučiai, nenorintys mėsos arba padažo, o gal nei vieno, nei antro, bus sotūs bent jau garnyrui virtais makaronais su sviestu.
Ingredientai (6 asm.):
- 1,5 kg vištienos gabaliukų su kaulais ir oda;
- 2 valg. šaukšt. miltų;
- 3 valg. šaukšt. alyvuogių aliejaus;
- 1 svogūnas, pjaustytas kubeliais;
- 2 morkos, pjaustytos kubeliais;
- 1 didesnė paprika, pjaustyta kubeliais;
- 4 skiltelės česnako;
- 250 g pievagrybių;
- 2 šakelės čiobrelių;
- 200 ml baltojo vyno;
- 200 ml vištieos sultinio;
- 2 mažos skardinės smulkintų konservuotų pomidorų savo sultyse;
- 1 arbat. šaukšt. džiovinto raudonėlio;
- 1 arbat. šaukšt. džiovinto baziliko;
- 100 g kalamata alyvuogių be kauliukų;
- druskos;
- pipirų.
- makaronų, patiekimui.
Gaminimas:
1. Vištieną nuplaukite, gerai nusausinkite. Pagardinkite druska, pipirais, apvoliokite miltuose.
2. Didesniame storadugniame puode įkaitinkite 2 šaukštus alyvuogių aliejaus, kepkite su juo trečdalį vištienos gabaliukų, kol šie iš visų pusių apkeps. Perkelkite į kitą indą. Taip apkekite visus vištienos gabaliukus.
3. Į puodą, kur ką tik kepėte vištieną, pilkite dar šaukštą aliejaus. Suberkite pjaustytus svogūnus, morkas, paprikas, pievagrybius bei peilio briauna sutraiškytas česnako skilteles. Pagardinkite čiobreliais ir kaitinkite 5 minutes.
4. Apliekite baltuoju vynu, kaitinkite dar 5 min., tada supilkite vištienos sultinį ir konservuotus pomidorus. Pagardinkite druska, pipirais, džiovintais raudonėliais ir bazilikais. Suberkite alyvuoges.
5. Apkeptus vištienos gabaliukus sudėkite į padažą, kad būtų apsemti ir leiskite virti ant lengvos ugnies 1,5-2 val., kol vištiena ims kristi nuo kaulo. Puodo neuždenkite, tegu padažas suverda ir sutirštėja.
6. Patiekite su virtais makaronais.
Dangira Šimašiutė – tinklaraštininkė, aistringa kulinarijos gerbėja, jau 15-a metų gyvenanti saulėtoje Pietų Prancūzijoje. Jos maisto atradimus ir keliones galite sekti tinklaraštyje „Duok druskos“, o pernai pasirodė D.Šimašiutės knyga „Prancūzijos virtuvė“. Joje – daugiau kaip 100 receptų, supažindinančių su skirtingų regionų Prancūzijos patiekalais.