Jei norite mėgautis gaiviu, skaniu vandeniu, jums nereikia jokių sirupų, saldiklių ar kitų dirbtinių priedų. Į grafiną supiltą vandenį paskanins paprasti kasdieniai dalykai.
Tiesa, prisiminkite, jog bent šiokį tokį skonio atspalvį vanduo įgaus tik tada, jei su priedais pastovės bent kelias valandas (o galima ir per naktį šaldytuve). Toks aromatizuotas ir paskanintas vanduo gali būti geriamas porą dienų, o tada ruoškite naujo. Beje, ant tų pačių prieskonių ar kitų priedų šviežią vandenį galite užpilti kelis kartus.
Vandens aromatizavimas natūraliais priedais gerai dera su nuostata mažinti švaistymą virtuvėje – kai verdate, kepate ar ruošiate salotas, pagalvokite, gal patiekalui nesunaudotas produkto likutis ar netinkama dalis tiks paskaninti vandeniui. Tai gali būti rozmarinų koteliai, nuo kurių nuskabėte lapelius, citrinos, iš kurios išspaudėte sultis, žievelė (geriau ekologiškos).
Į vandenį galite įmesti kelias šviežio imbiero riekeles, berti tokių prieskonių, kaip pankolio ar kalendros sėklos.
Ilgai mirkyti vandenyje įvairių vaisių ar agurkų riekeles gal ir neverta, tačiau kietesnės žievelės – agurko, obuolio, kriaušės – tam tinka.
Be jau minėtųjų citrinos žievelių, vandenį paskanins ir apelsino, žaliosios citrinos (laimo), greipfruto žievelės (jei vaisiai nėra ekologiški, verta juos pašveisti su soda).
Jei šaldymo kameroje turite šaldytų uogų – aviečių, braškių, serbentų, mėlynių – nedidelę jų saujelę berkite į vandens grafiną ar ąsotį ir dar įmeskite kelias žalumynų šakeles, ypač tinka šviežios mėtos ar citrinžolės stiebelis.
Jei norite prieskoniais paskaninto vandens, įmeskite perpus perskeltą cinamono lazdelę ar vanilės ankštį, kuri tapo nebereikalinga iš jos iškrapščius desertui reikalingas sėklytes.