Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviams siūlo nerti į „veganiško sausio mėnesio“ iššūkį

Naujieji metai nemažai daliai žmonių tampa atskaitos tašku, kai jie nutaria keisti ar koreguoti savo kasdienius įpročius. Žinoma, nemažai jų susiję su mityba. Per pasaulį vilnijantis „veganiškas sausio mėnuo“ (angliškai – „veganuary“) neaplenkia ir Lietuvos. Naujai startuojantis projektas „Nori gali“ kviečia registruotis 22 dienoms augalinių atradimų.
Veganiškas patiekalas
Veganiškas patiekalas / Vida Press nuotr.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, interaktyvi programa iššūkio dalyviams leis ne tik išbandyti skaniausių augalinių patiekalų receptus, bet ir kvies prisijungti į dalyvių bendruomenę. Programa sukurta nevyriausybinės organizacijos „Gyvi gali“ ir dalyviams nieko nekainuoja.

Organizacijos „ProVeg International“ skaičiavimais, 22 dienos augalinės mitybos gali padėti išsaugoti 2-jų gyvūnų gyvybes, sutaupyti apie 44 kg CO2 dujų, 27 tūkst. litrų vandens ir išsaugoti apie 56 kv. m žemės.

Mitybos pokyčiai gali ženkliai prisidėti prie klimato kaitos mažinimo ir resursų išsaugojimo, nes gyvulininkystė yra viena taršiausių industrijų, o užauginti gyvūnams reikalingas ne tik didelis kiekis vandens, bet ir žemės plotas, kuriame gyvūnams auginamas maistas.

Vida Press nuotr./Veganiškas pyragas
Vida Press nuotr./Veganiškas pyragas

„Žmonės pasirenka mažinti ar visai atsisakyti gyvūninės kilmės produktų dėl įvairiausių priežasčių. Kad ir kokios priežastys bebūtų, jie prisideda prie reikšmingo pokyčio ne tik savo sveikatai, bet ir gyvūnų gerovei bei planetai. Nebūtina atsisakyti visko iškart, galime pradėti nuo mažų žingsnių ir stengtis įtraukti vis daugiau augalinių produktų į savo valgiaraštį“, – teigia projekto vadovė Meda Šermukšnė.

Padėsime tiek daug visko atrasti, kad nebus kada pajusti mėgstamų produktų trūkumo.

M.Šermukšnė vadovė teigia, kad projektas žmones skatina išplėsti vartojamų produktų diapazoną ir atrasti įvairiausių naujų skonių. „Nesibaiminkite galvodami apie tai, ko reikės atsisakyti. Padėsime tiek daug visko atrasti, kad nebus kada pajusti mėgstamų produktų trūkumo“, – drąsina ji.

Pasak projekto organizatorių, programoje dalyviai gauna ne tik kasdienį atrinktų receptų paketą, bet ir vertingus patarimus bei galimybę prisijungti prie dalyvių bendruomenės. Joje drauge su bendraminčiais galima keliauti augalinės mitybos pažinimo keliu.

Vida Press nuotr./Veganiškas majonezas
Vida Press nuotr./Veganiškas majonezas

Augalinis maistas populiarėja

Pastaruosius kelerius metus pasaulyje pastebimas stiprus augalinių produktų paklausos augimas, ypač sustiprėjęs pandemijos metu. Maisto rinkos tyrimų specialistai Innova Market Insights kaip 2022-ųjų metų populiariausias tendencijas įvardijo tvarius ir augalinės sudėties produktus.

Lietuvos parduotuvėse lentynos taip pat gausiai pildosi augaliniais produktais: kepsneliais, pieno alternatyvomis, užtepėlėmis, sriubomis ir kita produkcija.

Projekto „Nori gaili“ organizatoriai sausio mėnesį planuoja sulaukti ne mažiau kaip 2000 dalyvių. Tikimasi, kad per visus metus susidomėjusių šia programa išaugs ir iki 8000 dalyvių.

Organizatorių archyvo nuotr./2017 m. „Vegfest LT Kaunas“ akimirka
Organizatorių archyvo nuotr./2017 m. „Vegfest LT Kaunas“ akimirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos