Lietuvoje startavo antrasis „World Class“ barmenų profesionalumo čempionatas

Praėjusiais metais geriausio Baltijos šalių barmeno titulą išplėšusi Lietuva šiemet ir vėl žengia į prestižinio pasaulio barmenų čempionato „World Class“ sūkurį. Mūsų šalies barmenai antrą kartą turės šansą įrodyti, jog gali būti geriausi pasaulyje. Šią savaitę Lietuvoje paskelbtas oficialus čempionato startas, kurio finalas šiemet vyks Berlyne, o jame susirungs – geriausi pasaulio barmenai, rašoma pranešime.
World Class 2018 čempionato pristatymas
World Class 2018 čempionato pristatymas / Organizatorių nuotr.

2017 m. daugiau kaip 10 000 barmenų penkiuose planetos žemynuose susirėmė dėl geriausiojo titulo. Po daugiau nei pusę metų trukusių įvairaus sudėtingumo etapų, rugsėjo mėnesį Meksikoje įvyko planetos „World Class“ barmenų profesionalumo čempionato finalas. Jame – geriausia pasaulio barmene tapo kanadietė Kaitlyn Stewart. Beje, K.Stewart – tik antroji moteris pelniusi čempionato laurus. Geriausio Baltijos šalių barmeno vardą pelnęs Vainius Balčaitis liko finaliniame 50-uke.

Augantis čempionatas

Pirmaisiais metais į varžybas iš visos Lietuvos prisiregistravo per 30 barmenų, šiemet šis skaičius net padvigubėjo. „Mums be proto džiugu matyti taip greitai augantį susidomėjimą šiuo pasauliniu įvykiu!“, – oficialaus čempionato atidarymo vakarėlio metu komentavo „World Class“ Lietuvos ambasadorius Mantas Ruzveltas.

M.Ruzvelto teigimu, padvigubėjęs dalyvių skaičius ir pastebimai išsiplėtusi geografija tik dar kartelį įrodo, kad barų profesionalai vertina šių varžybų teikiamą naudą. „Nuo pirmųjų dienų kalbėjome apie tai, kad vien kokteilio šiais laikais nebeužtenka. Tam, kad būti „World Class“ – reikia gerokai daugiau. Reikia tikros asmenybės, tikėjimo savimi, profesinių įgūdžių ir, žinoma, puikiai išmanyti daugybę skirtingų disciplinų – miksologiją, skonių derinimą, aptarnavimo standartus, net psichologiją, o ką jau bekalbėt apie gerą toną ir pan“, – pasakodamas apie naują čempionato etapą teigė „World Class“ ambasadorius.

Ypatingas svečias

Išlaikydami čempionato tradicijas, pristatymo dieną į Lietuvą organizatoriai pakvietė ypatingą svečią – vieną pagrindinių pasaulinio „World Class“ čempionato teisėjų, ambasadorių bei barų verslo ekspertą, savo ranką pridėjusį prie daugybės žymiausių pasaulyje barų sėkmės – Spike Marchant. Visą pusdienį naujai čempionate užsiregistravę barmenai dalyvavo išskirtiniuose mokymuose, kurių metu S. Marchant dalinosi savo patirtimi ir stengėsi išaiškinti barų pasaulio ir verslo užkulisius.

„Nenustoju stebėtis barų pasaulio įvairove ir spalvingumu. Viena įdomiausių pastarųjų metų tendencijų man yra restoranų virtuvių paslapčių perkėlimas į kokteilių gamybą ir estetinis jų pateikimas. Mūsų laukia itin įkvepiantys metai“, – pertraukos metu pasakojo S.Marchant.

Jaukus pristatymo vakaras

Finaliniam „World Class“ Lietuva naujojo etapo pristatymui organizatoriai pakvietė daugybę aktyvių vilniečių ir įvairių barų atstovų į sostinės barą „Salionas“. Čia po trumpo naujo čempionato pristatymo visi svečiai galėjo dalintis įspūdžiais ir iš arčiau susipažinti su dalyviais.

Papildomas vakaro akcentas buvo šių metų geriausiu Baltijos šalių barmenu pripažinto Vainius Balčaičio tik šiam vakarui atvežtos naujovės iš Meksikos. Vainius vos prieš mėnesį dalyvavo planetos finale ir mielai dalinosi ten atrastais skoniais bei idėjomis.

„World Class“ čempionatą Lietuvoje organizuoja UAB „Prike LT“ – vieni pagrindinių aukštos kokybės alkoholinių gėrimų platintojų šalyje. 2005 m. įsteigta kompanija, bendradarbiaudama su didžiausiu pasaulyje alkoholinių gėrimų prekinių ženklų valdytoju „Diageo“, oficialiai atstovauja pasaulyje garsius alkoholinių gėrimų prekinius ženklus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis