Maisto kokybės specialisto požiūris: valgysime žemę ir vabzdžius?

2014 m. restoranų verslas, pasak maisto pramonės specialistų ir tendencijų prognozuotojų, turėtų pasipildyti holografiniais virėjais, išmaniaisiais peiliais ir vabzdžių batonėliais. Pasak UAB „Amber Food“ maisto kokybės vadovo Algirdo Furmanavičiaus, kitais metais nieko nenustebinsi pasiūlęs špinatinių kopūstų ledų ar gerai paruoštos tikros žemės sriubos.
Vabzdžių maistas
Vabzdžių maistas / Organizatorių nuotr.

Junkitės prie „Facebook“ grupės „Visavertė mityba“.

„Technologijų amžiuje maistas ir inovacijos žengia koja kojon – net paprasti močiutės kotletai dabar gaminami ir patiekiami kitaip. Maisto tendencijų prognozuotojai skelbia, kad kitais metais jau bus galima įsigyti mėgstamą patiekalą, įpakuotą į valgomą tarą ar visą informaciją apie produktą sužinoti vien iš jo QR kodo, – sako „Amber Food“ maisto kokybės vadovas A. Furmanavičius. – Greitasis maistas taps dar „greitesniu“ dėl specialių programėlių telefone, o „žalio maisto“ sąvoka aprėps ne tik pagrindinius patiekalus, bet ir desertus.“

1. Sveika tampa dar sveikiau

Pasak maisto tendencijų specialistų, pasaulį užkariavusi sveiko maisto mada taps dar „sveikesnė“, nes pyragėliai – vakar dienos hitas. Iš proto visus vedę keksiukai užleidžia vietą natūraliems, iškart gaminamiems ledams ir daržovių batonėliams. „Jau dabar žmonės stengiasi vartoti daugiau šviežių sulčių, produktus kuo mažiau termiškai apdoroti, į savo racioną įtraukia vis daugiau daržovių. Kitais metais nieko nestebins ledai, pagaminti iš špinatinių kopūstų, supernaujiena taps tefas – abisininė posmilgė, iš kurios kepama etiopiška duona, o žiedinis kopūstas grįš ant vaišių stalo ir tiesiogine prasme suspindės visomis vaivorykštės spalvomis“,  – sako A. Furmanavičius.

Restoranų klientai ims rūpintis ne tik savo, bet ir vaikų sveika mityba, todėl vis dažniau greitojo maisto užkandžius keis sveikesni, mažiau riebalų turintys patiekalai. „Amber Food“ maisto kokybės vadovo teigimu, vaikų mėgstamas gruzdintas bulvytes keis krosnyje keptos bulvių puselės, daržovių ir vaisių kokteiliai, jogurtai, įvairių grūdų košės, gazuotus vaisvandenius – natūrali gira.

2. Geras „blogas“ maistas

„Stebėdami savo restoranų klientų įpročius supratome, kad žmonės tapo reiklesni maistui: jų nebetenkina užšaldyti ir pakartotinai pašildyti produktai. Klientai lengvai atskiria šviežią, restorano virtuvėje gamintą patiekalą, – sako A. Furmanavičius. – 2014 m. picos, sumuštiniai nebebus „blogo“ maisto atitikmuo, nes jiems paruošti bus naudojami ne pusgaminiai, o kokybiški produktai. Reaguodami į maisto tendencijas, savo restoranų svečius pratinsime prie kitokio „greitojo“ maisto: kokybiškesnio, gaminto tik užsakius, su krosnyje, o ne mikrobangų krosnelėje kepta bandele ir natūralia mėsa. Juk sumuštinis – nebūtinai beverčio, tuščių kalorijų atitikmuo.“

3. Umami skonis

„Europiečiai žino keturis skonius: rūgštų, saldų, aštrų ir sūrų, o štai japonai turi ir penktąjį skonį, kuris išvertus skambėtų umami. Sunku jį apibūdinti, bet patiekalai su umami yra aiškesnio, sodresnio skonio. Jį sudaro glutamo rūgšties junginiai, kurie randami tam tikros rūšies sūriuose, grybuose, sojų padažuose. 2014 m. virtuvės šefai daugumai patiekalų suteiks ir penktąjį – umami – skonį“, – sako maisto kokybės vadovas. Pasak jo, Tokijo restoranas Ne Quittez Pas jau metus siūlo patiekalus, pagardintus žeme. Tai ne jos atitikmuo iš kitų produktų, norint dekoruoti maistą, bet tikra, iš 10 metrų gylio kasama žemė, kurios skonis – umami.

4. Vabzdžių meniu

Senkant žemės resursams ir didėjant žmonijos populiacijai, vis sunkiau ir brangiau tampa maisto pramonei auginti gyvulius ir augalus. Pasak prognozių, šiais metais Azijos šalių vabzdžių valgymo patirtį perims ir Europa. Vabzdžiuose yra iki 15 proc. daugiau geležies nei špinatuose ir tiek pat B grupės vitaminų kaip lašišoje. Drąsesni restoranai į valgiaraštį įtrauks tarakonus šokolade, lervų pabarstukus ant salotų ir vabzdžių batonėlius.

5. Išmanieji virtuvės peiliai

Dar šiais metais inovatyvūs virtuvės šefai naudosis išmaniaisiais peiliais, kurie iškart galės nustatyti, ar produktuose yra pesticidų, pavojingų bakterijų, parodyti vertingų medžiagų kiekį ir spinduliuos neigiamus jonus, kurie patiekalą ilgiau išlaikys šviežią.

6. Holografiniai virėjai

„Atrodo, netrukus nebereikės pirkti receptų knygų, o norimų patiekalų paslapčių namie mokys asmeniniai holografiniai virėjai,  – juokiasi A. Furmanavičius. – Specialus prietaisas suprojektuos jūsų virtuvėje norimo virtuvės šefo hologramą, kuri padės paruošti jūsų pageidaujamą patiekalą. Atrodo, 2014-aisiais nebeliks jokių kliūčių gaminti kaip Jamie Oliveris.“


Straipsnio šaltinis – RsV agentūra AD VERUM

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų