Beveik perpus nukainoti produktai – kokybiški ir tinkami vartoti
Tinklaraštininkė Kotryna Remeikaitė jau turi susiformavusius taupymo įpročius. „Užaugau šeimoje, kurioje į nukainotas prekes visuomet buvo žiūrima teigiamai – jei galima sutaupyti, kodėl gi to nepadarius? Mano tėvai visuomet drąsiai šaldydavo įvairius produktus, kad tik nereikėtų nieko išmesti, tad šią jų savybę perėmiau ir aš. Maisto produktai dažniausiai nukainojami tuomet, kai į pabaigą eina jų galiojimo terminas ar būna pažeista pakuotė – tai manęs nė trupučio negąsdina. Niekada nemetu iš šaldytuvo produktų vien dėl to, kad šią dieną baigiasi tinkamumo vartoti terminas. Patikrinu juos taip, kaip tai darydavo mūsų močiutės – pauostau, įvertinu vaizdą, galiausiai paragauju ir, jei produkto savybės nepakitusios, drąsiai vartoju“, – pasakoja K.Remeikaitė.
Patikrinu juos taip, kaip tai darydavo mūsų močiutės – pauostau, įvertinu vaizdą, galiausiai paragauju ir, jei produkto savybės nepakitusios, drąsiai vartoju.
Atėjusi į parduotuvę tinklaraštininkė pirmiausia atkreipia dėmesį būtent į nukainotus produktus: jei juos vartoja ir jų yra pirkinių sąraše – drąsiai įsideda į krepšelį: „Dažniausiai namo parsinešu nukainotų pieno produktų bei daržovių, kartais dar ir žuvies ar mėsos bei jų produktų. Pastaruosius du renkuosi tuo atveju, jei galėsiu suvartoti tą pačią dieną arba jei šaldiklyje turiu pakankamai vietos.“
Daugumą parsineštų iš parduotuvės produktų Kotryna suvartoja iškart, bet kartais tenka juos užšaldyti ir sėkmingai suvalgyti savaitės eigoje ar dar vėliau. „Tad tikrai rekomenduoju nebijoti pirkti nukainotų produktų – jie vis dar puikios kokybės, skanūs, maistingi ir gali padėti apsipirkti perpus pigiau“, – dalinasi patirtimi tinklaraštininkė.
Protingai apsipirkdami ženkliai sutaupome
Protingas apsipirkimas leidžia gerokai sutaupyti ir gyventi tvariau – tausojant maistą. Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, „Rimi.lt“ programėlėje galima pasirinkti konkrečią parduotuvę ir pamatyti, kokios prekės tą dieną parduotuvėje yra paženklintos mažesne kaina dėl besibaigiančio galiojimo. Fizinėse parduotuvėse tokius produktus galima pastebėti pieno, daržovių, mėsos, žuvies ir kepinių skyriuose, jų lentynas žymi ryškiai oranžiniai lipdukai.
„Nuolaida besibaigiančio galiojimo produktams taikoma nuo reguliarios kainos, kuri nurodyta oranžiniame nukainavimo lipduke. Specialūs nuolaidų lipdukai tos pačios dienos galiojimo produktams priimtini ir kitose šalyse (Skandinavijoje, Didžiojoje Britanijoje), kur tai plačiai paplitusi priemonė, susijusi su maisto švaistymo mažinimu. Ji praėjusiais metais buvo pradėta naudoti ir „Rimi“ tinklo parduotuvėse Baltijos šalyse“, – sako Olga Suchočeva.
„Maisto produktai gali turėti dviejų tipų galiojimo laikus. Vienas jų yra „Tinka iki“ – ši data žymi iki kada produktas yra saugus vartoti. Paprastai ji rašoma ant trumpo galiojimo maisto produktų, tokių kaip mėsa, pienas ar žuvis. Šiuo atveju jokių kompromisų būti negali – peržengus datą produktą būtina utilizuoti. Tuo tarpu antrasis produkto galiojimo laiką nusakantys ženklinimas – „Geriausiai iki“ – žymi iki kada produktas yra maksimaliai kokybiškas, tačiau ir po šios datos produktas vis dar saugus vartoti, bet gali pakisti tam tikros kokybinės savybės: skonis, kvapas, lipumas ir panašiai. Tikimės, kad specialiais lipdukais pažymėti besibaigiančio galiojimo produktai tampa populiaria priemone pirkėjams ne tik sutaupyti apsiperkant, bet ir padėti išsaugoti maistą“, – tikisi specialistė.
Kotryna Remeikaitė dalijasi savo pietų receptu už 2 eurus – linkusiems sočiau papietauti jis tinkamais priešpiečiams arba pavakariams. Duoną, varškę ir burokėlių salotas Kotryna pirko nukainotų prekių skyriuje.
Sumuštiniai su grūdėta varške ir burokėliais
RECEPTAS
Sumuštiniams reikės:
- 2 riekelių „Rimi“ grikių duonos – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 0,60 eur;
- 3-4 šaukštų „Rimi“ burokėlių salotų (arba virtų tarkuotų burokų);
- 200g grūdėtos varškės – su nuolaida dėl besibaigiančio galiojimo kainavo 0,80 eur;
- gabalėlio sviesto kepimui;
- skiltelės česnako;
- pipirų, druskos, raudonėlio;
- šlakelio balzaminio acto;
- šviežio baziliko.
Kaip gaminti:
1. Duoną aptepkite sviestu ir paskrudinkite keptuvėje.
2. Grūdėtą varškę nusunkite, pagardinkite česnaku, druska, pipirais, raudonėliu.
3. Burokėlius pašlakstykite balzaminiu actu ir pabarstykite druska.
4. Aptepkite duonos riekeles varške, uždėkite burokėlių. Galite pagardinti šviežiu baziliku.
Skanaus!
Daugiau su „Rimi“ projektu susijusių testų, straipsnių bei video turinio rasite čia.