Trijų vaikų mama pasakoja, kad prie patiekalų planavimo prisideda visi šeimos nariai. Tai yra puikus būdas vaikams suprasti, kad taip planuojamos išlaidos, taupomas laikas ir mažinamos atliekos bei vartotojiškumas.
Kokių apsipirkimo įpročių laikosi tinklaraštininkė?
- jau kelerius metus apsiperka tik kartą per savaitę. Į parduotuvę važiuoja darbo dieną ir būtinai pirmoje dienos pusėje, kai būna mažiau žmonių.
- planuodama valgiaraštį pirmiausia atsižvelgia į tai, kokių produktų turi namuose: seka šaldytuvo, spintelių ir šaldiklio turinį. Vadovaudamasi zero waste taisykle ji stengiasi suvartoti turimą maistą.
- į produktų sąrašo ir valgiaraščio planavimą stengiasi įtraukti visus šeimos narius. „Vaikai mėgsta prisiminti savo mėgstamus patiekalus ir svarstyti, kurią dieną norėtų juos valgyti. Taip pat dažnai paprašo, kad kokių nors produktų įtraukčiau į pirkinių sąrašą, pavyzdžiui, persimonų ar mandarinų. Manau, kad prisidėdami prie valgiaraščio jie mokosi suprasti, kad maisto planavimas yra puikus įrankis“, – prekybos tinklo IKI pranešime žiniasklaidai cituojama tinklaraštininkė.
- pietums dažnai gamina iš produktų spintelėse, šaldytuve ar šaldymo kameroje likučių, taip pat mėgsta gaminti įvairias salotas, pavyzdžiui, pankolių arba patiekalus iš mėsos. Vienas jų – vyniotinis su bulvėmis ir salotomis.
A.Kuzmarskė dalijasi šeimos pamėgtu žaliųjų lęšių salotų su keptomis morkomis receptu. Šios salotos yra maistingos ir sočios, jas galima valgyti dar šiltas, su ką tik išvirtais lęšiais ir apkeptomis morkomis, bet skanios ir šaltos. Salotas šaldytuve laikyti galima bent 3–5 dienas.
Žaliųjų lęšių salotos su keptomis morkomis
Ingredientai:
- 200 g žaliųjų lęšių (nevirtų);
- 4 vidutinės morkos
- druskos;
- 4 česnako skiltelės;
- 2 arbat. šaukšt. džiovintų čiobrelių (tinka ir švieži);
- juodųjų pipirų;
- 0,5 vidutinio raudonojo svogūno.
padažui:
- 6 valg. šaukšt. citrinų sulčių
- 4 valg. šaukšt. alyvuogių aliejaus
- 2 arbat. šaukšt. medaus (arba klevų sirupo);
- 2 arbat. šaukšt. grūdėtųjų garstyčių;
- 1–2 česnako skiltelės;
- druskos;
- juodųjų pipirų.
Gaminimas:
1. Lęšius nuplauti sietelyje ir virti gerai pasūdytame vandenyje apie 10–12 min. Stenkitės jų nepervirti, kad liktų birūs. Išvirusius lęšius nukoškite per sietą.
2. Nuskustas ir nuplautas morkas perpjaukite išilgai pusiau. Puseles supjaustykite įstrižais gabaliukais. Dėkite morkų gabaliukus į karštą keptuvę su šlakeliu alyvuogių aliejaus, pasūdykite ir kepkite apie 10 min. Po to į keptuvę berkite smulkintus česnakus, čiobrelius ir juodųjų pipirų. Viską pakepkite apie 2 min., kol atsiskleis prieskonių kvapas.
3. Atskirame indelyje gerai išmaišykite visus padažo ingredientus.
4. Galiausiai didesniame dubenyje sumaišykite lęšius, morkas ir smulkiai supjaustytą raudonąjį svogūną su paruoštu padažu. Patiekite su citrinos skiltelėmis.